Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Създадох игра 95319, който иска може да влезе. Тя е само за 10 човека, но не мисля да я карам сериозно просто ей така. Там ще може да видите по-голямата част от клиента преведена. Макар че има какво да се желае.

    Comment


      Имам още един проблем, как се превежда следното: Seargent Steel, over and out.

      Спрямо една статия от уикипедия Voice procedure, значе:
      # Over — I have finished talking and I am listening for your reply. Short for "Over to you."
      # Out — I have finished talking to you and do not expect a reply.

      Тоест и двете се превеждат като "край". Някой запознат ли е по-добре с българските еквиваленти.

      Comment


        Ще си позволя да отговоря, въпреки че нямам точно понятие от военния термин. По всяка вероятност това е "Край на връзката." Смисъла е такъв. В отговор на явно зададен въпрос или диалог. Т.е. въпросния сержант прекъсва комуникацията тотално - обикновено става въпрос за радиовръзка.

        Comment


          Какво стана с превода, върви ли? Между другото излезе нова карта - за 15 човека е и представлява Източна Азия със все Филипините, Източните Индии и части от Нова Гвинея. Ако някой все още я играе може да я изпробваме.

          Comment


            Доста време не съм се мяркал в "Бойна Слава", и затова не знаех, че си писал, Аполо. Превода е готов отдавна, но нещо стои в някаква бета версия, в която поне аз влизам като напиша следното: "браузър стратегия в реално време за ПСВ" в "Гугъл". Някой е създал отбор [BUL] Bulgar и гледаме да се съберем колкото се може повече българи. Така, че ако някой иска да влезе в съюза да пусне молба и ако е възможно да си даде скайпа на лидера, за по-бърза връзка (имаме чат, както може да се досетите).
            А относно помогналите, отново Ви благодаря както би трябвало и да Ви благодарят всички българи в играта, че спомогнахте за превода и ако случайно съм ядосал някой с Ви се извинявам. И още нещо, ако някой от играещите има по-добри варианти за нещо от превода или въпроси, сте свободни да ги отправите - скайп paskal.baltadjiev, потребител в S1914 paskal.

            Comment


              paskal написа Виж мнение
              Някой е създал отбор [BUL] Bulgar и гледаме да се съберем колкото се може повече българи. Така, че ако някой иска да влезе в съюза да пусне молба и ако е възможно да си даде скайпа на лидера, за по-бърза връзка (имаме чат, както може да се досетите).
              .
              Аз съм при вас ама нещо ме изоставихте в една от войните...зощо така.
              Sub sole nihil novi est

              Comment


                Ето защо не бързам да се мятам там и изобщо в някой съюз преди да знам че хората са активни а дотогава и сам воина е воин


                Dark Galaxy ---> GoodKnight

                Comment


                  Vereshagin написа Виж мнение
                  Ето защо не бързам да се мятам там и изобщо в някой съюз преди да знам че хората са активни а дотогава и сам воина е воин
                  А, няма проблем аз си ги бия и тримата заедно....прост попитах
                  Last edited by Mirovk; 29-09-2011, 19:15.
                  Sub sole nihil novi est

                  Comment


                    Дали все още някой играе тази игра аз започнах преди около седмица и вече съм много зарибен ?

                    Comment


                      все още играя :о) по една игра, че няма време за няколко наведнъж


                      Dark Galaxy ---> GoodKnight

                      Comment


                        Аз съм още новак и имам няколко въпроса. Как мога да качвам морала на градовете и на войските (без да ползвам голдмарк) или той сам се вдига? Имам и още един въпрос тези точки Index of power от какво зависят ?

                        Comment


                          Worcho написа Виж мнение
                          Дали все още някой играе тази игра аз започнах преди около седмица и вече съм много зарибен ?
                          Както виждаш от подписите ни играем от доста време и наистина поне според мен това е най-добрата уеб базирана реално временна стратегия в момента.


                          Морала на градовете/провинциите се вдига най-бързо чрез инфраструктурата в тях, когато си избираш какво да построиш в лявата страна при общата информация за необходимият ресурс и пари има и инфо колко морал вдига дадената постройка.
                          Моралът на всяка бойна част(дивизия/дивизион) зависи от общият морал на държавата и от този на конкретната провинция от която е набрана т.е. когато създадеш дивизия в провинция с морал 50% съответната част има това ниво на морал, също така когато има по-голям морал но ги разположиш в провинция с по-нисък съответно моралът им пада до равнището на дадената провинция.
                          Никога не оставяй армията си за повече от 1 ден в новозавладяна територия, оставяй гарнизон от 2-3 дивизии и продължавай настъплението или се оттегли , така запазваш морала на основната част от армията си.
                          Друго нещо на което трябва да обърнеш внимание е когато групираш дивизиите си трябва да не са с голям дисбаланс на морала, защото така ще го свалиш до средно ниво (осреднено) на всички единици събрани в дадената армия (корпус)
                          Last edited by Mirovk; 22-01-2012, 07:14. Причина: за да не спамя и отговоря на по-горен пост
                          Sub sole nihil novi est

                          Comment


                            Морала на провинциите също така зависи и от това колко войни водиш наведнъж. Имаше игра в която почти целия свят ми беше обявил война и морала главоломно ми падаше. Добре че когато превземеш чужда столица морала във всички провинции се вдига с 10% иначе щях да се видя в чудо
                            За морала на армиите искам да добавя че важи и обратното ако разположиш армията в провинция с по-висок морал от тази на армията също се вдига до съответното ниво. Не така бързо както пада но все пак се вдига

                            Индекса зависи от брой провинции, морала и инфраструктурата в провинциите, не съм забелязал армията да оказва влияние.
                            Сумата на точките винаги е равна на 2000, затова трябва постоянно да се развиваш защото може да превземаш и да строиш но въпреки това да ти стоят точките на едно ниво ако някой го прави по бързо от теб


                            Dark Galaxy ---> GoodKnight

                            Comment


                              Благодаря за отговорите обаче нещо не ми излизат сметките. Смятам колко жито призвеждам 17100 на ден като сумирам производството на регионите които призвеждат получавам 17100 (както трябва да бъде) но като реших да си сметна консумацията сметките излизат криви.
                              Казармите консумират 10000 и армията още 2800 общо 12800. А на обща консумация на държавата е 13600. От къде идва тази разлика не е много но все пак ?

                              Comment


                                населението иска също да яде всяка провинция има консумация на ресурси (храна, материали и горива) а не само произвежда.


                                Dark Galaxy ---> GoodKnight

                                Comment

                                Working...
                                X