Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Също така когато армията ти се премества или очаства в бойни действия консумира допълнително ресурси.....
    Когато почнеш нова игра кажи да дойда да помагам.
    Sub sole nihil novi est

    Comment


      Айде, ако почнете нова игра с българи, пишете тука, да се включа и аз!

      Comment


        Пишете ме и мен.

        Comment


          Ще помоля за още един съвет.
          Аз играя на мод European World War, а не на Supremacy 1914 game.
          Значи играя с Франция вече е 5 ден и всички други играчи с изключение на мен и Мароко са във война.Гледам завладяват ботовете, точките им се качнат, но аз реших де не си създавам проблеми още от началото и не воювам с никого. Влизам днес и Испанеца ми е пратил писмо: предлага ми да нахлуя в Мароко от изток, а той ще нападне от запад. И провинций на Портогалия са за мен. Та с две думи да си поделим Африка.
          Според мен в момента съм една от най-силните и развити държави. Средния морал ми е най-висок 91% защото във всеки град имам фортове в някой дори са 2ниво. Имам си и пристанище строя жп линии.
          Въпроса ми е да приема ли предложението?

          Comment


            Здравейте, от този форум разбрах за играта и сега играя първата си. Ако може някой да разясни как стоят нещата с дипломацията - пактове за ненападение, съюзи и други подобни.Пращат ми предложения за ненападение и не знам как да се съглася или откажа. Ако има и някоя друга тънкост която знаете и искате да споделите ще радвам да я разбера.

            Comment


              Първо кажи с коя държава си. Какво е важно да се знае и да се има предвид:
              - с коя държава си и съответно какви ресурсни проблеми имаш в началото (няма държава без такива);
              - колко са играчите и как са разпределени - ако се окаже, че примерно си сам в някой ъгъл на картата, това може да е плюс донякъде, че ще имаш време да се развиваш, но може и да е минус, ако решиш да не водиш никаква дипломация и към 25ти-30ти ход изведнъж на границата ти се появи армията на силна коалиция. И т.н.

              Аз самият се пуснах преди малко повече от две седмици на една такава игра, защото бях позабравил кое как е. Паднах се с Османската Империя (моят чин в играта е "младши лейтенант" засега). Освен мен в играта влязоха двама играчи - единият член на някакво вътреигрова "елитна" група "high command" (такова нещо нямаше едно време в играта, но аз дълго време не бях влизал), който се падна в Австро-Унгария.
              И друг играч, с чин генерал и явно много голям опит (но без да е член на тази група), който се падна в Италия.
              Това веднага ме постави в неудобно положение, защото зад тези двама играчи има голямо поле за развитие, а Балканите са достъпни и за трима ни.
              Османската Империя има плюсове: има изобилно производство на стомана и дървен материал, но храната е почти на минус. Енергията е с плюс, но най-близкият източник на нефт е чак в Румъния. Която, при тази разстановка на силите очаквах, че ще е трудно да бъде превзета от мен. Минус за Османската империя е (освен липсата на нефт), че част от войските стигат много бавно до Европа - трябва да се съберат от азиатската част на империята, да преминат Босфора и чак тогава могат да се използват.
              И кратка история на играта дотук:
              Като видях как са се паднали играчите, реших че единственият начин на действие е блицкрига От околните държави можех да се движа към Гърция или към България. Да се превзима Гърция е общо взето безсмислено - нито ще стане бързо, заради Крит, нито има много смисъл, освен това тази държава може би ще е буфер между мен и Италия. Докато България е на път към румънския нефт. Затова събрах армията и още на ден трети нападнах, като едната група удари директно столицата, а другата - Пловдив (в играта България има 4 провинции и съответно към ден трети имаше 40 полка). За 24-25 часа превзех страната, като аз загубих само 21000 души (21 полка). Превземането първо на столицата е винаги за предпочитане, защото тогава пада морала на цялата армия. След като я превзех, започнах да строя пристанища (за по-бърз достъп между териториите), а след като се появи възможност - и жп линии. Ако страната Ви има достатъчно въглища, строежът на жп линии е задължителен както за икономиката, така и за военните действия. Междувременно нито австрийците, нито италианците отговориха на моите дипломатически послания. Чак след блицкрига срещу България, Австро-Унгария отговори нещо в стил, че се интересувала единствено от Сърбия на Балканите (Сърбия е най-малката независима държава, само с три провинции).
              На ден шести, без обявяване на война, австрийците нападнаха Сърбия, но явно зле прецениха силите си и посоката на армиите си и след първоначалния успех, сърбите минаха в контранстъпление. Замалко да превземат цяла Хърватия, но все пак австрийците бяха по-силни. Така че, след три дни боеве, Австро-Унгария победи, макар и с цената на доста големи загуби 61 000 : 40 000 от сръбска страна.
              След това, за няколко дни затишие, в което аз успях най-накрая да направя заводи и да произведа 2 артилерии (от заводите в Пловдив и Истанбул), събрах силите си срещу Румъния, за още един блицкриг. От Румънска страна са три провинции, като в централната (Букурещ), румънците бяха изградили поне второ ниво фортификация. Затова аз събрах силите си на три групи - една главна, срещу столицата, с изнесена напред пехота, като заплаха за нападение и поставена зад нея артилерия, която да разруши укрепленията, за да даде възможност да бъде нападната столицата, още една силна група, за да разчисти моя ляв фланг, така че когато нападна столицата, от запад да не идват подкрепления и последната ми група беше малка, която да прикрива десния ми фланг, където не бях планирал офанзивни действия. Всичко мина по план - крепостта падна бързо, румънците събраха 2/3 от армията си в центъра, който аз бях заплашил и попаднаха под унищожителен обстрел. Ролята на артилерията на бойното поле е много важна, практически, при правилно използване, ви дава възможност да разрушите чуждите укрепления, да обстреляте врага, докато настъпва към вас, и въобще да подкрепя значително действията на армиите ви. След като укрепленията в Букурещ бяха разрушени, я атакувах и превзех, след това останалото беше бързо и лесно. Практически блицкрига срещу Румъния приключи за около 27 часа. Загубите бяха Турция 54 000 : Румъния 90 000. Засега толкова, останалото - по-късно
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Ами аз имам една игра от 45 дни това ми е първата игра. В играта са останали само 3 държави Франция (аз), Италия и Испания аз имам 810 точки. Питам се мога ли да спечеля играта без повече войни защото и италянеца и испанеца са ми приятели. Има ли начин само със строене да направя 1000 точки ?

                Comment


                  Зависи от няколко фактора, формула за изчисляването им има тук: http://www.supremacy1914.com/fileadm...intFormula.pdf
                  Най-бързият начин е да завладееш още някоя от малките държави. Обаче, ако сте разделили целият свят и няма незавладени територии, тогава зависи от морала на провинциите, постройките в тях и т.н. Вероятно ще можеш да спечелиш още точки ако преместиш столицата си на по-централно място (в случай, че е в някой от ъглите на империята ти).
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Благодаря за отговора!
                    Ако искате може да се съберем и да си направим една игра само българи.

                    Comment


                      Да messire Woland ти даде добър съвет, иначе да знаеш че, може да се победи и по икономически път само със строежи т.е. на вашият етап когато сте 3-ма ако са правилно разпределени териториите ,просто строите всичко на макс и все един ще стигне до победата (аз имам поне 5 такива) ,но тук е много важно човек да не е алчен защото иначе се развалят алиансе от раз (имах 3 такива случая) когато всеки иска да е първи и не дава на другите , тогава почва тайно да събира и концентрира армии и рано или късон се започва...най гадно е когато са 2-ма срещу един ама кво да се парви.
                      Съветът ми е ако виждаш че, отиват на зле нещата (надявам се имате шеър мап 3-та) т.е. започне концентрация на армията....веднага по-добре предложи територия на този който е с повече точки за да вземе да свърши играта, отколкото да рискуваш да не вземеш нищо.
                      Прецени си според съюзниците и ситуацията (зависи кой колко точки има.)
                      Sub sole nihil novi est

                      Comment


                        Моята игра с Османската империя продължи по много необичаен начин
                        След като прегазих Австро-Унгария (така се наложи), накрая събрах средства (артилерия, много пехота, 1 полк бронирани автомобили и два дреднаута), тръгнах срещу Русия. От юг (то не че имаше други възможности - най-голямата група в Украйна (144 полка пехота, подкрепени от 16 артилерийски), една по-малка на юг (60 полка пехота и 6 артилерии) и един десант директно към Севастопол, 48 пехотни полка и 2 артилерийски, подкрепени от 2 дреднаута).
                        Първата изненада бе, че след обявяване на войната, севастополският гарнизон отдели много пехота на кораби да прави десант, естествено - моите дреднаути го прехванаха и унищожиха в морето. А другата - руснаците, както се оказа, имали около 50 полка бронирани автомобили, около 30 групирани в два корпуса (с по малко пехота) и останалите - пръснати по пехотните корпуси. Малко като в ситуацията с началото на "Барбароса" се получи, та се наложи да пратя подкрепления от неприскосновения артилерийски резерв, но минах с малко загуби и голямата изненада, че са натрупали такива огромни количества бронетехника. До момента са загубили 44 полка бронирани автомобили, а разузнаването ми вижда налични поне още 6.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Вече има нещо като български сървар. Искате ли да се съберем хора и да си направим наша игра.

                          Comment


                            аз когато го видях още не работеше , имаше само форум и новини ако вече работи кажи ще дойда.
                            Иначе повечето от съюзът "България" в който съм, се записаха регнаха там.
                            Sub sole nihil novi est

                            Comment


                              Ами да работи аз се регнах, но не съм си пуснал още игра.

                              Comment


                                Добре ще пробвам да се регна и ще дойда в БГ версията
                                Sub sole nihil novi est

                                Comment

                                Working...
                                X