Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Supremacy 1914 - Ангелите играят на комар

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами, ако има достатъчно желаещи може да направим. То от 13 до 18 аз няма съм в Русе и може следващата игра да не вляза.

    Comment


      Не съм убеден че лятото е добър сезон за такъв род игри. Все някой отива някъде, където няма да влиза и така цялата игра пропада.

      Comment


        Моята игра е вече към края си:

        Общо взето, този път нещата се развиват малко по-бавно, но затова пък сраженията са по-интересни и по-интензивни. Само между хора практически и то - активни (е, без първата ми война с Мароко). Този път всички воюващи страни имат не само големи армии, но и много танкове, артилерия, включително и флот и тежки оръдия (придвижващи се по жп линии). Съответно и загубите могат да са много по-различни от обичайните съотношения, аз стигнах до почти 1:10 в моя полза в последния конфликт. Е, дотук поне, защото докато прекося канала между Дания и Швеция, не се знае какво ще стане, а флотата ми още не е пристигнала, за да подкрепи първия ми десант.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Как изглеждат сраженията в тази игра?
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Imperial написа Виж мнение
            Как изглеждат сраженията в тази игра?
            Ако е само пехота - насочваш групите една срещу друга и чакаш резултата
            По принцип, най-малката единица е полк. Армиите се ръководят оперативно, по голямата карта, на нея се вижда и обсегът на артилерията. Пехотата и танковете се бият само при контакт, от много близо, артилерията бие много надалеч, корабната - два пъти колкото обикновената, а тежката (жп артилерия) бие два пъти колкото корабната, макар и да е по-слаба. Частите могат да се разделят всякак, можеш да движиш примерно само артилерия.
            Обаче има един много важен показател - цената. Ако пехотата е практически почти безплатна, дори и само обикновената артилерия е много скъпа - нещо от сорта на 3000 единици желязо и петрол и 10 000 лири.
            Освен това, времето за производство зависи от наличните заводи в провинция (1-4). При ниво 4 производството на 1 артилерия заема само 24 часа, но при ниво 1 - става за 4 дни
            Сраженията, ако се водят правилно, с добра преценка за използване на артилерията (най-вече), могат да бъдат печелени с малко загуби.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Воланд, ти как се пишеш в играта, аз както тук. Относно военната индустрия да вмиъкна и аз нещичко. Колкото по - голям % морал има в дадена провинция, толкова по - бързо стават полковете. Също зависи и от нивата на казармата. За да построиш оръдие на релси, трябва ЖП линии и то е логично, а за кораб ти трябва пристанище. Най - лесния начин за унищожаване на оръдие на релси е да се атакува с голяма армия и няколко артилерийски батареи. След определено време, зависещо от броя батареи и тежки оръдия, се онищожава ЖП линията в дадената провинция и оръдието остава парализирано, и ако имаш мерак го унищожаваш. Корабите е хубаво да се унищожават с ЖП оръдия или други кораби с няколко полка.

              Comment


                За жп артилерията - ще видим, че ситуацията е доста сложна - Дания все още не е в мои ръце, пуснал съм морски десант, а към мястото на събитието пристига мой флот, но докато премине от Холандския залив покрай Дания ... има много време да се мине.
                В играта името ми е: Kael.
                За индустрията - да, има ги тия неща, май на предишната страница съм писал повече по въпроса. Но истината е в каква игра ще се паднеш и какви ще са хората около теб. Ако излязат някакви идиоти - икономиката на цяла Европа може да се срути за седмица. Виждал съм го как става.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Играта е невероятна, години на ред чаках нещо подобно....
                  Ако човек има достатъчно време е нещо уникално и забавно с разнооброзие от приложими стратегии и тактики когато водиш военни действие с активни играчи, За сега най-добрата ми игра (сребърен медал) е с Русия във военен пакт с Швеция и Германия срещу Османската империя,Испания и Мароко....за съжаление още не съм толкова добър в играта и не съм правил оръдие на релси, направих само 1 крайцер ("Адмирал Кузнецов")
                  Жалко, че все още няма Българска версия и сървъри, и е доста непопулярна в България....
                  Ако искате можем да се съберем повечко хора и да направим една игра само българи или поне 4-ма за да има повече опции на дипломацията.
                  Sub sole nihil novi est

                  Comment


                    paskal написа Виж мнение
                    Воланд, ти как се пишеш в играта, аз както тук. Относно военната индустрия да вмиъкна и аз нещичко. Колкото по - голям % морал има в дадена провинция, толкова по - бързо стават полковете. Също зависи и от нивата на казармата. За да построиш оръдие на релси, трябва ЖП линии и то е логично, а за кораб ти трябва пристанище. Най - лесния начин за унищожаване на оръдие на релси е да се атакува с голяма армия и няколко артилерийски батареи. След определено време, зависещо от броя батареи и тежки оръдия, се онищожава ЖП линията в дадената провинция и оръдието остава парализирано, и ако имаш мерак го унищожаваш. Корабите е хубаво да се унищожават с ЖП оръдия или други кораби с няколко полка.
                    Браво вече не ти от мене ще се учиш а аз от тебе

                    + Оръдие на релси за да не бъде унищожено пращайте м/д два гранични града така, че при положение че ви падне единия град да го пратите към другия. И най - важното е никога не го оставя в градовете, винаги зад града защото при атака с пехота в града ви също ще бъде унищожено без значение дали ви нападат с батареи или не.
                    А при атака с оръдие на релси винаги пред него си пращайте пехотата, няма нужда тя да е с него. Тъй като първо при евентуална битка да се бие пехотата ви срещу врага вместо пехотата ви + оръдието. Така се прави и с батареите но за тях е добре и да си оставите и няколко пехота 2-3 те държат на атака поне 1-2 часа преди да бъдат унищожени напълно а до тогава шанса да ви унищожат батареите е по малък ( става дума за директен огън батареи срещу други батареи или пък чужди оръдия по релси ) + Ако битката е срещу други батареи имаше по голям шанс да го оставите с по малко от вашите и в крайна сметка да загубите по малко и да продължите пътя си към завладяването на стария континент !

                    Аиде успех и играйте на всяка цена за победата!
                    Last edited by Toso; 11-07-2009, 07:28.

                    Comment


                      Toso, аз казах за това как да се унищожижат батареи или оръдие на релси без да се влиза в съприкосновение с тях. Иначе пак трябва да се държат отпред войски, защото ако оня нападне да има с какво да се защити артилерията или тежкото оръдие. Ти си с по - голям опит и не мога да отричам и само ще се поучавам.

                      Comment


                        И какво като остане " парализирано "
                        то нека да ми е зад града и при положение, че виждам че града ще падне то аз ще го дръпна назад. А ако става въпрос за мен точно аз пък както споделих ги слагам м/д двата града и дори и да ми разрушиш жп линията на единия град аз ще мога да го движа по жп линията на другия град

                        В играта най - важното е да си активен. Дори и да си най - големия тактик на света, ако не си активен достатачно пак ще изгориш..

                        Comment


                          Toso написа Виж мнение
                          И какво като остане " парализирано "
                          Ами не съм казвал нищо за парализа. При един пич дето се мислеше за много умен му унищожих 3 оръдия на релси без да чупя зележницата. Ами ако някой те надхитри и ти вкара шпионин в задната провинция и бъдат изкара от строя релсите.

                          Comment


                            Не можах да те разбера ама да предположим, че ми говориш за поцизия на град и зад него оръдия на релси а не оръдия на релси м/д два града..
                            Виш ся оръдията и без туй са много бавни, дори и релсите да функционират при едно бързо падане на града пред тях то те могат да бъдат настигнати от врага, а и какво пък си се втренчил така, то никой не е непобедим, всеки рано или късно си намира майстора..

                            Comment


                              Направих игра и съм написал сюжетче. Ако някой иска да играе 23252, това е номера на играта. Всички са добре дошли.

                              Comment


                                много рано нещо я почнахте тази световна война, не че и при мен не се получи така но честно казано е весело, жалко че късно я видях иначе Смотансон XIII щеше да е на линия за нови подвизи


                                Dark Galaxy ---> GoodKnight

                                Comment

                                Working...
                                X