Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Носталгия -Red Alert 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Носталгия -Red Alert 1

    Или има няма половин година и пак си я превъртя.За мене новите игри губят доста от очарованието си в сравнение със старите............

    #2
    Така е, беше много весело с тази игра... вярно че графиката беше "гренадир е две червени и едно синьо квадратче," но като идея беше велика...
    Между другото, аз обичам също една страра класика - Panzer General версия 1994... страхотна игра.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #3
      мдам и аз си я връткам на работа през почивките
      интрото засега не е отстъпило първото място в моята лична класация :rock: :tanks: :sbomber: :carrier: :aegis: :destroyer :fahr39:
      хелл марша кърти мивки :nworthy:


      Dark Galaxy ---> GoodKnight

      Comment


        #4
        Red Alert ли? Според мен беше едно мързеливо клониране на C&C - няма абсолютно нищо принципно ново, днес това би било наречено "мод". Command&Conquer е далеч по-стилна игра. Това си е личен вкус де, но не може да се отрече че първата голяма RTS беше Dune 2, втората C&C; Red Alert върви по утъпканата пътечка на C&C.

        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          Dune2 си я превъртам всяка година по веднъж. Няма втора такава.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Аааа има-Dune1. След като прочтох книгата и си намерих играта не съм ставал с часове от РС-то.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Odzava, ама Дюн 1 е съвсем друго нещо Куест с елементи на TBS/RTS в най-добрия случай; стратегията там е на най-елементарно ниво, повече като добавка; главното е куеста (ех, вече не правят игри като едно време ).

              Всъщност не съм сигурен коя излезе първа - Dune 2 или Warcraft 1 (която поради неясни причини остана непопулярна). Dune 2 обаче водеше с по-оригиналните единици, по-разчупения геймплей и завладяваща история. Абе класика.

              ПП И едно продължение - Dune 2000 не е лошо. По същество абсолютно копие на Dune 2, с обновена графика, тук-там някоя нова единичка и нови филмчета между мисиите.



              ПП2 А, грешка. Дюн 2 излезе още в далечната 1992 г.
              ПП3 Класика.
              ПП4 Харконен рулзззз
              ПП5 Извинявам се за руския :wo-oh:
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #8
                Не знам, за мене лично по читава стратегия от първия Red Alert 1 и има нещо което напоследък доста се пренебрегва..............филмчетата между различните мисиии който за мене са страхотни(напоследък пропускани в новите игри) отделно от идеята на самата игра картите и мисите нищо ни най малко не се доближава до тях..........................освен Suddan Strike но той е друга работа................

                Comment


                  #9
                  Филмчетатат са много скъпи, къде по-лесно е да направиш нещо с енджина на играта отколкото да плащаш на актьори, аз лично си обичам Ред Алерд 2, прости има сингъл, на 1 нямаше а по мисиии ми е тъпо, даже сега съвсемнаскоро минах мисиите на Юри, къртят мивки от всякъде, особенно руските "Комрад, ние подценихме мощноста на нашите съветски рекатори, те презориха кекавата амриканска машинана времто и сега смя малко назад с материла" след което аз няколко минути страдам докато разни тиранозаври ми дъвчат танковете, и разни подобни, много свежарско, друг въпрос че мацките в съюзническите мисии са по-готини
                  За съжаленоие със съюзниците се играе прекалено лесно, собенно с британци.

                  Comment


                    #10
                    Излъчването в 1 вата и 2 рата част е различно в първата със сталин и със другите актиори беше направена много на много по високо нивоа и самите анимациики са много по яки и след всяка мисия а във 2 ката има само едно интро умряло и това е като карти 1 вата част по ме кефи и като мисии но въпрос на виждане е..............................

                    Comment


                      #11
                      A link към 1 част може ли Много моля
                      Рицар

                      Comment


                        #12
                        А как изобщо успявате да ги пуснете тия дос игри?
                        След няколко опита с ред алерт се отказах!
                        На моя 22" телевизор тя може да се играе само в малко прозорче
                        640х480 е прекалено малка резолюция вече;-)
                        Отделно че голяма част от тях няма да тръгнат заради разликите в процесорите. ХР не прави добра емулация на ДОС
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          #13
                          Пробвай с dosbox. Това е безплатна програмка създадена точно за пускане на стари игри под ХР. Прави направо чудеса На сайта им има информация за огромно количество стари игри - дали може да бъде пусната и евентуално с какви по-специфични настройки.
                          Shut me down! Machines making machines! How perverse!

                          Comment


                            #14
                            rome1989 написа
                            A link към 1 част може ли Много моля
                            Аз не знам но във първо десетилетие пуснато от CiC ги има всичките им игри порови се във нета на един диск са събрали всичко което някога са правили ред алерта ,тибериан сън, ренегат, генерал и т.н порови и ще намериш пълния комплект

                            Comment


                              #15
                              А там има ли вс.филмчета...
                              Last edited by Imperial; 22-12-2006, 02:19.
                              Рицар

                              Comment

                              Working...
                              X