Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Warhammer 40K: Dawn of War

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Warhammer 40K: Dawn of War

    Някой пробвал ли я е? Аз доста се запалих и даже си я купих (това ще ми е втората лицензирана игра изобщо )) ) не само защото е много забавна, а и защото лесно ще се модва.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Абе Империал откъде я изтегли ти?! Аз я дръпнах по БитТоррента, но второто ЦД се оказа скапан архива на имаге файла Умрях на яд, нещо не ми върви с тая игра - първо демото ми блокваше, сега това :roll:
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #3
      и аз от торента
      нямал си късмет явно
      пробвай през емуле
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Ами поиграх я малко тая игрица и чстно казано си е веселба, толкова динамична стратегийка не бях играл скоро. Кампанийката е бозава ама на skirmish да поутрепеш няколко компа е доста забавно, жалко че нямам възможност да я пробвам в мултиплеър, ама още ми е кофти нета. Айде като моднеш нещо по-сериозно метни го насам да видиме :tup:
        <<..........>>

        Comment


          #5
          Re: Къде отиваш Българийо ?

          Първи впечатления (от вчера, кхъм):
          Играта прилича на Старкрафт, особено интрото е със същата идея, като това, на Starcraft: Broodwar.
          Идеята за взводовете е много добра, такъв трябваше да е и Старкрафта. Е, това го имаше в Кохан-а, но тук е паснало още по-добре май.
          Картите, идеята за контролни точки, владеенето на които да дава средства също е много добре реализирана. Това май е от Panzer General-a . Също местата, които са като окопи - с това са си спестили функцията "окопаване" (имаше я в Warhammer: Final Liberation).
          Но защо няма опит?

          Повече коментари - по-нататък.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #6
            Е как да има опит, те игрите са твърде кратки

            Освен това ще се обоснова от гледна точка на игралната вселена.

            Марините са суперелитни войници, генетично модифицирани, прекарват целия си многовековен живот в тежки тренировки. Забележи, че те не се "произвеждат" на място, те просто биват спускани от космическия им крайцер-носач.
            Подобни моменти има и с останалите раси. Единствено орките "изглеждат" все едно се правят на място, обаче те пък са си тъпи животни.
            С една дума, самата вселена изключва трупането на опит в такива ограничени и кратки сраженийца.

            А истината е, че Старкрафт е вдъхновен от игралната вселена на Warhammer:40K, така че не е много правилно да се каже, че тази игра приличала на Старкрафта.
            Контролни точки имаше и в Z, тя си беше ртс също, макар че не знам дали от там е имало заемки.

            Последна бележка - системата с разделението на частите на взводове си е практически 1 към 1 от настолната игра, така че не може да се говори за заемки тук.




            А скоро излиза пач 1.1, който ще оправи няколко груби проблема в баланса (например сега има няколко непобедими ръша, продукт на бъгове).
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Е, опитът предполагам само би отклонил интереса на играчите от непрестанното клане . Инак щеше да е добре да го има.
              Като гледам играта, обаче, явно ще тряба да си ъпгрейдна машината преди да се осмеля да я пробвам...

              Comment


                #8
                Всъщност, опита би дошъл добре, защото (преди нямах време да обясня) една добре попълнена и подходящо екипирана група, дори и от орки, си издържа на доста пердах и ако пази някаква ключова позиция на картата, най-вероятно бързо би натрупала медали. Вярно, тука отбраната е на друг принцип, нещо като постоянно в движение от една към друга укрепена точка. Тоест бързо движение и после отбрана, после пак движение и пак отбрана.
                Забавно е как можеш ти да си избереш цвета за армиите, герба и бойните инициали.
                Въобще, играта е много добра.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  А и разбрах, защо играта толкова се харесва на Империал - един от имперските бойци има реплика: "По-добре да умреш за Императора, отколкот да живееш за себе си".
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    Dreadnought

                    Но да, атмосферата е много гъста и готина в тая игра
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      Да, това е една от най-силните й страни. Всъщност, като се замисля, музиката+графиката създават тук атмосфера в по-голяма степен, отколкото историята на играта. Нещо, което например не можеше да се усети в "Warhammer 40000: Rites of War", която повече приличаше на Panzer General II.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        Да, определено. Вчера имах възможност да я погледам за малко (на компа на Воланд) и останах очарован - атмосферата е всичко в тази игра. Никога не съм предполагал, че чак толкова мога да се изкефя, но е така - перфектна смесица от шеговита епичност и разнообразни ахронизми . Направо ме грабна още от въвеждащото филмче .
                        Впрочем, идеята за отделенията е много добре реализирана - на това могат да завидят и игри от сорта на "Блицкриг". И въобще играта има завидна управляемост като за РТС.
                        Инак предишната версия, която си беше поъпгрейднат Панцер Генерал 2 въобще нямаше и частица от тая атмосфера, макар че като цяло имаше някои дробри идеи. Но по-предишната си беше почти перфектна.

                        Comment


                          #13
                          А какви са и изискванията на играта?

                          Comment


                            #14
                            За да я оцениш наистина трябва да имаш идея от доста оперната история зад нея и настолната игра. Като съм на кеф ще напиша няколко реда.

                            А тука няколко картинки от играта











                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #15
                              А компа какъв трябва да е че да тръгне...и да върви
                              А ети и от мен малко картинки

                              Comment

                              Working...
                              X