Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Victoria: an empire under the Sun

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    kris4o1993 написа Виж мнение
    Как правиш така че да ти вървят event-и на конвертирана игра??
    Започваш нормална кампания 1936,паузираш на 00:00 1.01.1936(примерно) и запазваш като донорен сейв.После отваряш сейва с Notepad и търсиш sleepevent.ETo ToBa e:

    sleepevent = { } event = "db\events\AI_GER.txt" event = "db\events\AI_Other.txt" event = "db\events\AI_CHI.txt" event = "db\events\AI_ENG.txt" event = "db\events\AI_SOV.txt" event...
    Общо три реда.В началото на конвертнатата игра(на файла)има подобни три реда(random не знам си какво).Ти трябва само да ги презапишеш отгоре.
    Донорният сейв е полезен също ако искаш да освободиш някоя страна,която не е присъствала на картата в началото или просто е била присъединена впоследствие,тъй като за нея няма да има изследователски екипи.Процедурата е:търсене на tag = xxx(BUL,ENG,USA u T.H.) u скролираш надолу за тех тимовете...

    п.п.Сега,не съм пробвал,но предполагам,че може да минеш само с добавянето на този ред,ако са ти нужни само секретните технологии:

    event = "db\events\secret_weapon_events.txt"
    п.п.2.Да направя пояснение на предния пост:

    ...оправил съм и проблемът с аншлусът,който настъпва след като се оправи проблемът със секретните технологии и позволя на Германия да анексира...
    Въпросният проблем е именно анексирането на Австрия,което,поне за мен,е нон-сенс в конвертнатия свят...

    п.п.3 Запазена игра-донор(по-долу)
    Анархист-Диктатор

    Comment


      #92
      Макс Щирнер написа Виж мнение
      Започваш нормална кампания 1936,паузираш на 00:00 1.01.1936(примерно) и запазваш като донорен сейв.После отваряш сейва с Notepad и търсиш sleepevent.ETo ToBa e:



      Общо три реда.В началото на конвертнатата игра(на файла)има подобни три реда(random не знам си какво).Ти трябва само да ги презапишеш отгоре.
      Донорният сейв е полезен също ако искаш да освободиш някоя страна,която не е присъствала на картата в началото или просто е била присъединена впоследствие,тъй като за нея няма да има изследователски екипи.Процедурата е:търсене на tag = xxx(BUL,ENG,USA u T.H.) u скролираш надолу за тех тимовете...

      п.п.Сега,не съм пробвал,но предполагам,че може да минеш само с добавянето на този ред,ако са ти нужни само секретните технологии:



      п.п.2.Да направя пояснение на предния пост:



      Въпросният проблем е именно анексирането на Австрия,което,поне за мен,е нон-сенс в конвертнатия свят...

      п.п.3 Запазена игра-донор(по-долу)
      а няма ли пак да стане ако от експортирания сейв изтрия реда със sleepevent-ите

      едит: пробвах да изтрия този ред но не се получи...

      и...ъъъ... може ли да обясниш малко по подробно как да си направя евентите да работят, че нещо неразбрах къде и какво трябва да сложа...
      Мерси предварително

      Comment


        #93
        kris4o1993 написа Виж мнение
        а няма ли пак да стане ако от експортирания сейв изтрия реда със sleepevent-ите

        едит: пробвах да изтрия този ред но не се получи...

        и...ъъъ... може ли да обясниш малко по подробно как да си направя евентите да работят, че нещо неразбрах къде и какво трябва да сложа...
        Мерси предварително
        Значи,като отвориш експортнатия файл търсиш тези редове,които са в червено(те са в началото и само трябва да скролираш малко надолу):

        ....SPR = {
        songs = ""
        desc = "SPR_DESC"
        picture = "scenarios\data\propaganda_SPR.bmp"
        countrytactics = "SPR_DESC"
        }
        }
        event = "db\events\RandomEvents.txt"
        event = "db\events\SC Events.txt"
        event = "db\events\SD Events.txt"

        globaldata={
        startdate={
        year=1936
        month=january...
        И ги заместваш с трите реда от донор-файла,които започваха със sleepevent(това ти е ключовата дума,с която да ги намериш.За по-добра ориентация виж в предишния пост как е "началото" на търсените редове).
        Анархист-Диктатор

        Comment


          #94
          Един малък фикс към сценариите,в които България е избираема нация.

          Към 1881 сценарий:Силистра(Южна Добруджа) е добавена като начална провинция към Княжеството.Като национални претенции са добавени и Пловдив,Бургас,Дедеагач,Кавала,Едеса,Скопие,Костан ца(Северна Добруджа) и Петрич.
          Сменен е статусът на България от независима държава на сателит на Османската империя.
          Сменено е и избирателното право от landed на suffrage.
          Към 1914 сценарий:Същите териториални претенции+избирателното право

          Може директно да презапишете файловете или да използвате JSGME-то.

          Една малка добавка:Ако искате да добавите земи от т.нар. Велика България,ето номерата на провинции,които не са добавени:

          Pristina- 937
          Nis-941
          Edirne-970
          Thessaloniki-1006

          Отивате в папката на играта,оттам в scenarios-1881-1881_bul или 1914 съответно и търсите national_provinces.И добавяте номерата.

          Ако става въпрос за сейвната игра-отваряте я и търсите tag = bul,при мен първият резултат ми даде информацията за Бг и само скролирах надолу докато намеря въпросните national_provinces.

          Oтносно JSGME-това е помощна програма за качване/махане на модове,без да губите оригиналните файлове.Как да се използва?Разархивирайте JSGME в същата директория,в която е играта и кликнете два пъти на него,програмата автоматично ще създаде папка MODS.В тази папка разархивирайте Виктория-бул файла,който е даден по-долу и след това го качете с JSGME.И толкова.
          Last edited by Макс Щирнер; 16-12-2008, 22:34.
          Анархист-Диктатор

          Comment

          Working...
          X