Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВМС

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Според мен няма как да минират плажовете и акваторията в мирно време, не може да няма забрана. Ще потърся.
    Аз съм го забранил в момента (с малки изключения за сухопътната граница). Въпросът е, че ако ви позволя да започнете едва ли не вече пресекли границата, ще трябва да направя съответните отстъпки и пир тях - иначе играта се обезсмисля. или да симулирам цял предварителен ход или фаза на "разгръщане".

    Голъм, каква ефективност даваш на ESSM и RIM-116 срещу Яхонт (2.6 М на височина, 2 М на 15 м)?
    Като завърша калкулаторите - тогава.

    Сега, за началото на войната - реално не е по-динамичен момент от който и да е друг . Няма да създаваме специални правила за нея - безсмислено е. Няма никакъв проблем в заповеди като "5-та артилерийска бригада започва артилерийска подготовка в час М, която трае до час М+2 (с разход до 2 БК, да речем), след което 2-ра ТБр и 3-та МПБр провеждат настъпление в посока еди-каква си". Същото за ракетни нападения и прочее. За авиацията нещата не стоят по-различно.
    Противниците ви така или иначе няма да дават заповеди през първата фаза с много малки изключения (отделни специфични ситуации). Силите им ще действат в автоматичен режим според създадения преди началото на войната план. Това симулира изненадата в началния период на войната.
    Няма нужда от никакви мини-фази.

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      Въпросът е, че ако ви позволя да започнете едва ли не вече пресекли границата, ще трябва да направя съответните отстъпки и пир тях - иначе играта се обезсмисля. или да симулирам цял предварителен ход или фаза на "разгръщане".
      Ааа недей и така си ни е добре
      Стига и това, че подводниците ни могат да са на 40 километра от брега им и, че в първата фаза те нямат заповеди към подразделенията си.

      Comment


        Хм, при този сценарий няма как да извършат никакво миниране, струва ми се.

        - целия бряг се прострелва от Харпуните, значи отпадат корабите (освен ако не изградят яка ПРО);
        - цялото въздушно пространство се прострелва от GEM.T и SM-2ER, значи отпадат самолетите;
        - 8 подводници за 200 км бряг прави по 25 км на подводница, което според мен е предостатъчен обсег за отстрелване на чуждите подводници.

        Не знам как ще минират.

        Comment


          - цялото въздушно пространство се прострелва от GEM.T и SM-2ER, значи отпадат самолетите;
          Нямат самолети, които да стават за въздушно миниране.
          Единствените (в момента) миниращи кораби са един минен-ловец и два други. Минният ловец носи 30-40 мини (имам записано, но не помня точното количество) и по 5 мини на другите два кораба. След като ги сложат, трябва да се върнат в пристанището, за да качат следващите, после пак да отидат до позиция и така. Естествено, могат да купят други кораби.

          Comment


            Още не са заявявали минни заградители. Днес преглеждах пазара - за пореден път. Чудя се как Одзава още не се е усетил, или някои от заявените кораби имат такава опция - не съм проверявал, карам по памет.
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              Kont написа Виж мнение
              Още не са заявявали минни заградители. Днес преглеждах пазара - за пореден път. Чудя се как Одзава още не се е усетил, или някои от заявените кораби имат такава опция - не съм проверявал, карам по памет.
              Не, че не се е усетил, просто няма смисъл. Кой ще го остави да се размотава с някакви гемии и да хвърля мини ?
              На тях наличните корабчета им стигат да минират ключови (според тях) места.

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Нямат самолети, които да стават за въздушно миниране.
                Единствените (в момента) миниращи кораби са един минен-ловец и два други. Минният ловец носи 30-40 мини (имам записано, но не помня точното количество) и по 5 мини на другите два кораба. След като ги сложат, трябва да се върнат в пристанището, за да качат следващите, после пак да отидат до позиция и така. Естествено, могат да купят други кораби.
                Да, разбирам те какво искаш да кажеш. Аз по-скоро си разсъждавам в теоретичен план - как да се реши този и този проблем. Утре може да се разиграе друга игра, в която България да има примерно 200 000 боен тонаж. Що да нямаме готови решения

                Comment


                  gollum написа Виж мнение
                  Ако има някакви предложения по отношение на процедурите за миниране/разминиране съм склонен да ги чуя. Ясни предложения и конкретни аргументи, кратко и сбито.
                  Съвсем накратко - РБУ. http://warships.ru/Russia/Weapons/PLO/RBU-6000/; http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%91%D0%A3-6000

                  "Взрыватель УДВ-60, предназначенный для использования в РГБ-60 и РГБ-10, обеспечивает подрыв боевых частей бомб при ударе о цель и на заранее установленной глубине в пределах от 15 до 350 м."
                  "Радиус подрыва бомбы, м 6 — 50 (Индекс бомбы РГБ-60)".
                  "Взрыв одной бомбы вызывает срабатывание взрывателей бомб залпа в радиусе до 50 м для РГБ-60 и в радиусе до 100 м для РГБ-10."

                  Като носител - МПК проект 1124. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...%82%D0%B0_1124 (ще пусна в темата "Пазар" запитване за 2 броя)
                  "В составе Черноморского флота ВМФ России на 2010 год числится 6 малых противолодочных кораблей проектов 1124 и 1124М"

                  С боекомплект от 96 РГБ-10 могат да отворят проход в минно поле дълъг 9,6 километра и широк 100 метра.

                  Comment


                    Сун Дзъ написа Виж мнение
                    Като носител - МПК проект 1124. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...%82%D0%B0_1124 (ще пусна в темата "Пазар" запитване за 2 броя)
                    "В составе Черноморского флота ВМФ России на 2010 год числится 6 малых противолодочных кораблей проектов 1124 и 1124М"

                    С боекомплект от 96 РГБ-10 могат да отворят проход в минно поле дълъг 9,6 километра и широк 100 метра.
                    Господа, ако се споразумеем за цена колкото те предложиха за "Гепардите" си предлагам да вземем два от тези. Ще си решим проблема с мините, а и 57мм. оръдия http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%9A-725 стрелят с 200 изстрела в минута на над 12 километра. Ще е добра подръжка при десант.

                    Comment


                      Ммм, вие май имате някакви миночистачи. Аз сега нямам време, но погледни какви са. Въпросът с минните полета, предполагам, е първо да се установи къде са.
                      57 мм оръдие е "слаба" работа за огнева поддръжка. Точността на големи дистанции е под всякакви критика за такъв малък снаряд.

                      Comment


                        Приемам, че нямаш нищо против предложеният от мен начин за разминирване на определена полоса в минното заграждение. Разбира се, че първо трябва да ги открием мините.
                        Но според международните спогодби (да не ги търся конкретно) могат да минират само в свои териториални води - 12 мили от брега. Значи на избрано от мен и простреляно място имам 100 метров фарватер чист от мини (без значение дали е имало или не).
                        А оръдията са само бонус все пак срещу неброниран противник 1000 снаряда са си 1000 снаряда

                        Comment


                          Ами модератора ни даде:
                          миночистачи
                          6 х клас Aydin
                          2 х клас Engin
                          4 х клас Karamusel
                          общо 12 от всичко 27
                          от тях, мисля че точно клас Айдън,/ карам по памет/ са от типа минни ловци, откриват и взривяват мините с 30 мм оръдие, освен това са и минни заградители, имат водолази и декомпресионна камера. Освен това имат Мк 5 повдигащо устройство за ловене на мини. Освен това за разминиране на плажовете, можеш да ползваме и РСЗО които ще поставим на десантните кораби.
                          Аз не възразявам да закупим два миночистача. Посоченият от теб начин е ефективен и бърз!
                          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                          Comment


                            Модератора ни ги е дал да си ги имаме, нищо повече. Но миночистачите от всички типове се използват за разминирване когато обстановката е спокойна, или когато съпровождат корабно съединение преди то да е влязло в зоната на действителния огън на противника. Няма командващ на света, който да изпрати миночистачите си пред вражески незавладян бряг и то в 12 милната зона, където са ефективни всички противникови оръжия! Това ще е най-голямата глупост, особенно като тук играем по точкова система. Представяте ли се атакуващо съединение влачещо се с 4-5 възла след миночистачите ?

                            А РБУ-то си е супер ефективна система - цепи подводници, камо ли мини. Лесно достъпно и напълно реално оръжие. Аз предложих да купим двата кораба, защото няма как да се постави на десантен кораб заради сложната си и обемиста презареждаща система. Системата се продава, както и всички ракети, бомби и прочие приети в "Пазара" и ние ще се възползваме от това за да елиминираме минни полета и отваряме 20 километрови проходи за 5 минути.

                            Освен това РБУ-то е може би една от най-удачните системи за защита срещу торпеда, ако съпровождат десанта "новите" ни кораби на 99% ги защитават от торпедна атака. Не знам от от къде ще дойдат торпедата , но да си вържем га......те
                            Last edited by Сун Дзъ; 23-04-2012, 22:30.

                            Comment


                              Няма командващ на света, който да изпрати миночистачите си пред вражески незавладян бряг и то в 12 милната зона, където са ефективни всички противникови оръжия!
                              Всичко зависи от целите, сроковете и прочее. По време на войната за Фолклендите, ако не ме лъже паметта, британците правят доста по-диви неща, като да пратят в залив, в който искат да дебаркират (без да знаят с какви сили разполага на брега противника и знаейки, че не могат да прикрият съединението от въздуха качествено) на пълна скорост есминец, с идеята ако има мини, той да ги взриви (според инженера има вероятност корабът да не потъне веднага и екипажът ще може да се спаси). Та всичко зависи от нуждата и авантюризма.
                              Вие обаче разполагате със средства за да попречите на минирането.

                              Comment


                                Разбира се, може и така. Но не трябва да ни взимаш точки за потънали кораби.

                                "Тралчиците за пробив на минните заграждения са предназначени за разузнавателно тралене и унищожаване на........
                                .......За да се избегне гибелта на тралчиците за пробив при минни взривове в техните корпуси се правят допълнителни устройства....... а трюмовете им се пълнят с дървета, дъски и празни бъчви......"
                                стр.224

                                Основи на военно морското дело - Военное издательство, минисстерства оборонь.. союза ССР
                                Москва - 1961


                                Братушките са го измислили преди англичаните

                                Между другото точно днес четох едно книжле на Асен Кожухаров "Съвременните въоръжени конфликти в историята на военноморското изкуство". И точно за Фолклендската война. Що пропуски са свършили командващите и от двете страни...
                                Last edited by Сун Дзъ; 24-04-2012, 08:43.

                                Comment

                                Working...
                                X