Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТУРСКИ ГЕНЕРАЛЕН ЩАБ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Вие имате МНОГО десантни баржи - над 40 парчета. Повече, отколкото може да носите в десантните си кораби и плаващия док. Вярно, те могат да пътуват и сами по себе си при идеални условия, но са уязвими. Второ, плажовете имат ограничение за едновременен десант - повечето не могат да поберат повече от 2-4 баржи едновременно (изключения са Бургас, Варна и донякъде, Приморско-Созопол).

    Comment


      #77
      Нали по принцип по време на войната времето ще е хубаво. Значи и морето ще е спокойно. На нас ни трябват кораби с достатъчен тонаж да могат да превозят и тежка техника за десантните части стоварени със самолети на евентуално завладяно летище. И тези кораби трябва да могат да стоварят техника и товари за много хора даже и на необорудван бряг. Затова ни трябват много кораби от тези в предпоследния ми пост. А ако брега вече е завладян и нашите части вече са напред дали пак имаме ограничения по 2-4 кораба, или само по брой на тиловаците, които сме си докарали?

      Comment


        #78
        Mirovk написа Виж мнение
        Хайде пак да преговорим нещата, противникът се набалбуква с противотанкови комплекси не е лошо вече да оформим стратегияга....имаме 2 вариянта (или 3 незнам вече колко станаха) , имаме и обсъждане на бюджета. При създалата се обстановка е крайно време да видим колко противотанкови системи и ескадрили имаме, и колко смятаме да използваме. Ще взимаме ли ракети и колко?
        Да вземем да помислим повече за сухопътните сили, защото имам лошото чувство, че ВВС няма да е много ефективно в тази игра. Може би само да осигури чисто небе над флота и армията. Мисля, че системи като "Панцир" ще бъдат "обожествени", а като чета какво пише Пилот - излиза, че няма да засечем нито един техен радар...
        Какво ще е положението с армейската ни авиация и системите за огневи вал пред настъпващите части за мен е приоритет, защото "Панцира" при цялото ми уважение не спира снаряди и танкове

        Comment


          #79
          Пак имате ограничение - плажовете са тесни.

          Comment


            #80
            gollum написа Виж мнение
            Пак имате ограничение - плажовете са тесни.
            ОК, благодаря за уточнението, тези подробности не ги знаех.

            Comment


              #81
              Вариантите на действие
              1- Оставяме няколко дни на авиацията да обработва противника - системите за ПВО, командните пунктове , съсредоточените войски и прочие и после сухопътна атака и морски десант -
              проблем - противника може да се реши на контраофанзива -
              2 -Едновременна атака по няколко направления - въдушна атака,сухопътна морска с десант, десант на мобилните части в район близък до София.
              проблем противника може да остави части за прикритие на софия, и е възможно трудно да осъществим въздушен мост за доставка на боеприпаси и попълнения.
              3- Вариант 3 - без десант в района на София.
              Вътре във възможните варианти също има вариации например - диференциация и специализация на корпусите например.
              Ние не сме спирали да объсждаме вариантите , само помолих да не ме притискате и за закупуване, и за избор на окончателен вариант, докато модератора не ни даде данните за собствените сили и не получим данните от разузнаването.
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                #82
                Аз съм за вариянт 3 с диференцияция и специализация на корпусите, като настъплението да се осъществи на етапи в различните направления (поне с 1 ден разлика) за да объркаме противника и да имаме време да разузнаем с бой къде приблизително се намира, през това време ВВС и ВМС така или иначе ще обработват наземни и въздушни цели.
                Поне може всеки да си каже мнението и да гласуваме за вариянта, който събере най-много "За" започваме да мислим по него и спираме да фантазираме по другите, така ще си избистрим насоката на мислене, защото всеки от вариянтите предполага различна специализация от там са различни и покупките/заявките.
                Пак ще напомня да назначиш корпусните командири към съответните направления, за да си направим сметката какво ще правим и да сглобяваме концепцията за приблизителния развой на нещата.
                Sub sole nihil novi est

                Comment


                  #83
                  И аз така виждам нещата, но още малко търпение! Засега го даваме на забава, както при Петър първи - забавните войски - стрелба с варена ряпа от топовете!
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    #84
                    За сега и аз съм настроен за "Вариант 3".
                    Очаквам с нетърпение обаче да видим с какви изходни данни разполагаме, за да мислим по-конкретно.

                    Comment


                      #85
                      Аз съм за вариант 3,5. , но утре повече.

                      Comment


                        #86
                        И утре мина и още две утрета минаха, а НИКОЙ ОТ ПАШИТЕ НЕ СЕ МЯРКА В ГЩ. сераскера сам ли ще води войната?!
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          #87
                          Аз пък не виждам war lord и съветниците нещо само си сърбат кайвето и нищо не казват, аз вече казах виждането си за оперативния план, остава да видим състава на силите ни и местата където ще може да изградим позиции , не мисля да са много само 3 основни опорни пункта при Едирне, При Малко Търново и Suleimandanishmen или при Karahamza между двете езера.....
                          Sub sole nihil novi est

                          Comment


                            #88
                            Kont написа Виж мнение
                            Кухулин помоли да не е корпусен командир а съветник, виждам , че е извън отбора. Не зная как сте се договорили, но ако той не се е отказал , моля, по възможност да бъде оставен като съветник!
                            Ако има някакъв конкретен проблем - техника, възможности, цени, характеристики, количества - пишете и ще се помъча да намеря нужната информация в интернет, за да не си губите времето с това. Да си заработя съветническата заплата

                            Comment


                              #89
                              Благодаря ти приятелю!
                              Паша, ако ще действаме по плана околокойто се обединихме, дали си струва изграждане на опорни пунктове, това са пари?! Да помислим над това!
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                #90
                                Kont написа Виж мнение
                                И утре мина и още две утрета минаха, а НИКОЙ ОТ ПАШИТЕ НЕ СЕ МЯРКА В ГЩ. сераскера сам ли ще води войната?!
                                Сераскер Ефенди, само да си допия ракията със салатата и се включвам.

                                Comment

                                Working...
                                X