Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАЗАР (тема за обсъждане на цените)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    А сега погледни с какъв контейнер се изстрелва посоченият от теб Стандарт Standard SM-2 block IV.
    Отказвам да споря повече! Сам си противоречиш!
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      Ок, Турция и САЩ участват в това . Така че махаме въпроса с "Томахавки"-те. На новите фрегати (четири е разумна бройка) ще можете да носите определено количество ракети за порязване на наземни цели, без да уточняваме точно какви са, с обсег до 200 км и бойна глава от 150 кг. Точка по въпроса. Остава единствено бройката на всяка фрегата.

      Корекция: аз мисля, че е възможно фрегатите да има по 32 "клетки" за контейнери с ракети. Мисля да "позволя" конфигурирането им според мисията. Всяка клетка може да поеме максимум една тактическа ракета за поразяване на наземни цели от гореупоменатия вид.
      освен това ще им дам отделни установки за изстрелване на "Харпуни" и близкобойно ПВО. Но тези 32 "клетки" са за останалите типове, т.е. средно и далечно ПВО, реактивни торпеда (срещу подводници) и прочее.

      Т.е. при една мисия изцяло срещу наземни сили могат да носят до 32 тактически ракети, но без каквото и да е сериозно ПВО или възможности срещу кораби (срещу подводници остават само дълбоководните бомби, т.е. почти без защита).

      Приемам идеи и коментари.
      Last edited by gollum; 10-04-2012, 13:50.

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Ок, Турция и САЩ участват в това . Така че махаме въпроса с "Томахавки"-те. На новите фрегати (четири е разумна бройка) ще можете да носите определено количество ракети за порязване на наземни цели, без да уточняваме точно какви са, с обсег до 200 км и бойна глава от 150 кг. Точка по въпроса. Остава единствено бройката на всяка фрегата.

        Корекция: аз мисля, че е възможно фрегатите да има по 64 "клетки" за контейнери с ракети. От тях поне 48 ще са за ПВО. Това оставя 16 за ПКР, реактивни торпеда или ракети за поразяване на наземни цели. Мисля да "позволя" конфигурирането им според мисията. Т.е. максимум 16 ракети на кораб, но тогава няма да има ракети срещу кораби или срещу подводници.

        Приемам идеи и коментари.
        Например Harpoon ID, IG, IJ могат спокойно да свършат тази работа. Освен това си влизат в номенклатурата на всички фрегати МЕКО 200. 16 Харпуна са много. Реалната бройна е 8. Останалите клетки са за зенитни ракети.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Kорекцията е съвсем приемлива
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Погледнете пак, че направих още една корекция след консултация с разбиращи хора . Съжалявам. Намалих "клетките" до 32 и ще дам възможност за "зареждане" според мисията. И 2 х 4 "Харпуна" на палубата и още 2 х 21 близкобойно ПВО.

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Т.е. при една мисия изцяло срещу наземни сили могат да носят до 32 тактически ракети, но без каквото и да е сериозно ПВО или възможности срещу кораби (срещу подводници остават само дълбоководните бомби, т.е. почти без защита).
              Харпуните не са във VLS, т.е. не заемат клетки. Срещу подводниците има торпедни апарати, които също са извън VLS. Мисля, че обсег от 300 км е по-приемлив за тактическите ракети, дори и сега Турция има ракети с 500 км обсег.

              Comment


                Не спорим за ракетите ви с обсег 500 км., обаче те все пак са с въздушно базиране(гласите се да ги интегрирате на F-35), даже нямат разработен транспортно пусков контейнер за морско базиране
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Прав си, но понеже вече сме на вариант "абстрактна неуточнена ракета във VLS", просто давам пример докъде е стигнала техниката

                  Comment


                    Да, разбрах, Кухулин, не случайно си коригирах поста още веднъж . Знам докъде е стигнала техниката, но въпросът не опира само до това, а и стар то въздуха е доста по-различен от този от повърхността, все пак. Да обобщя, че стана много разпокъсано:

                    TF-2000
                    водоизместване: 6 500 т.
                    екипаж: 250 души
                    въоръжение:
                    1 х 127 мм (ОТО Мелара)
                    3 х 6х20 мм ПВО/ПРО

                    32 х "клетки" за всякакви ракети

                    2 х 21 близкобойни ПВО ракети

                    2 х 4 "Харпун"-а/RBS-15/NSM (т.е. още 8 ракети, които стават и срещу наземни цели)

                    2 х 3 торпедни апарати

                    всички необходими съвременни радари, сензори и прочее.

                    2 вертолета

                    Т.е. в конфигурация изцяло за "наземна поддръжка" ще може да носи максимум 40 (32 + 8) крилати ракети за удари по наземни цели. Но на цената на никакви ПВО ракети, освен за близка отбрана. Или някакво количество крилати ракети и ПВО-ракети.

                    Що се отнася до характеристиките на крилатите ракети, то:

                    RBS-15 е с обсег от 250 км при бойна част 200 кг (малко над 4 м дължина и 800 кг обща маса).

                    NSM е с обсег до 200 км при 125 кг бойна част (малко под 4 м дължина и 410 кг маса).

                    И двете стават срещу кораби и срещу наземни цели.

                    Принципно турците ще разработват и някаква собствена ракета (вероятно копие на чужда), но с какви характеристики ще е не е ясно. Затова мисля да приема компромисен вариант: без да назоваваме типа на крилатата ракета да приемем, че може да носи до 200 кг боен заряд и да има обсег до 250 км и да приключим с въпроса.

                    Приемам коментари.
                    Ако искате да останем изцяло в рамките на реалността, то тогава си избирате една от тези крилати ракети и приключваме с въпроса. Или предлагате друга, но която да "влиза" в рамките на контейнерите.

                    Comment


                      На мене ми харесва това корабче, става за парад във варненското пристанище

                      Comment


                        Не знам, да кажат колегите , аз не мога сам да преценя! Това което предлагаш е разумно !
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          Цена от 5 милиона долара на ракета 3M54 Клуб-К заедно с транспортния контейнер, при покупка на до 10 20 футови контейнера(2 ракети) приема ли се?
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            Приятелю , след като се изписаха един куп измислици за невъзможностите на ТА и флот , и се внушиха, сега вече спокойно можеш да си ги купиш, не възразявам за 500 хил. Добра игрова стратегия! Свалям шапка! Това обаче едва ли ще промени ситуацията в реалноста : мила ни родина е с гол задник обърнат на юг, верно космат и балкански но гол.
                            Извинявам се за речника!
                            Успехи!
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              Ситуацията в реалността не е моя работа честно казано. За това питам в играта дали се приема тая цена, а иначе за 500 000 даже нов 20 футов контейнер не знам мога ли да си купя, какво остава за такъв с ПУ.
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Според мен пет милиона на ракета е приемлива цена. Мисля, че е редно ПУ да влезе в нея.

                                Comment

                                Working...
                                X