Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАЗАР (тема за обсъждане на цените)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ай, въй, въй въй Контеее нали знаеш, че именно с помощта и целеуказването на нещо такова през 1991 в Ирак една камила(да се чете "онова животно с двете гърбици") насмалко да си замине отстреляно от F-15E с помощта на Мейврик То бива удари под кръста, бива ама мераци да бастисвате хайванчетата по границата не ги разбирам Иначе цената е 244.4 милиона през 1998(http://en.wikipedia.org/wiki/Northro...-8_Joint_STARS) за USAF, а ти искаш да ги вземеш по-евтинко, сложи ги 350(печалбата на Боинг+инфлацията+смяната на двигателите щото не вярвам да ги искате със старите, по-скоро искате да им сложите същите като на КС-135, за да си облекчите обслужването) и приемаме
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      JSTAR точно никога не е бил изнасян в чужбина, ползва се изключително и само от САЩ, не е давано на нито един съюзник. Във вашата доктрина няма такива самолети, нито имате опит в ползването им. В смисъл това е принципно ново оръжие за вас и цялостната ви идея за армия. Отделно поне според мен шансът САЩ да го продаде дори и на най-добрите си дружки като Обединеното Кралство са незначителни, JSTAR като технология е на същото ниво на което са и ядрените им боеприпаси или самолетоносачите. Нека Голъм каже, но по според мен е горе-долу на ниво закупуване на ядрени подводници.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Те най-добрите дружки на САЩ си имат собствена платформа за тия цели(battlefield surveilance), а JSTARS няма и да се пробват да си купят. Платформата е тежка и скъпа и иска много сериозен разход - смяна на двигателите, за да може да се унифицира с ползваните при най-добрите дружки Е-3D(или с комшийските КС-135Т) иначе за трябва да поддържаш два вида двигатели(ремонтен капацитет, резервни части, специалисти, диагностично оборудване и т.н.) А иначе за замяна на разузнавателните Нимроди си закупиха RC-135. Обаче предвид размерите на нашия театър и шанса да се окаже претрупан с тежки самолети с дублиращи се до някъде функции(същата работа върши и 737AEW), ако и другите ми колеги не са против, аз лично нямам грам нищо против срещу 350 милиона на парче Кармъзътъ да си ги закупи даже с монтирани новички двигатели
        Last edited by Sailor_Malan; 06-04-2012, 20:24.
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Като ми посочите основание за цена 350 млн. може и да коментираме. Приятелю Пилот, не разполагам данни, които да потвърждават готовност за продажба на тази система от американското правителство. Както и противното. Да много тежка и тромава е процедурата по разрешение от Конгреса, от Сената и прочие, и прочие. Това значи ли че в нашата игра няма да получим разрешение и да си купим!? При това не искам покупка на "народна" цена с процента завишение за обучение, тази система гълта половината ми бюджет в играта. В реалноста Турция вече разработва подобни системи и няма да сме много учудени ако поиска и придобие тази система. Все пак ТА и турският ВПК са галената рожба на USA army, а и верен, и много ценен, и много нужен съюзник в близкоизточните политически възли.
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            Ами посочих ти я по-горе причината за тая цена. Цената за USAF e 244.4 милиона долара. Само като сложиш нормалната търговска печалба от 20% цената става 293.28 милиона и това без да отчиташ инфлация от 1998 насам(цената от 244.4 е тогавашна) и това без да отчиташ новите двигатели. Американците са почнали да сменят техните през 2007 г.

            Все пак ТА и турският ВПК са галената рожба на USA army, а и верен, и много ценен, и много нужен съюзник в близкоизточните политически възли.
            Дай да не тръгваме в тая насока, че нашето ВПК също е нечия рожба
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              Отново не посочи основание за цена, а ето и основание за исканата от мен цена! http://www.globalaircraft.org/planes/e-8_jstars.pl
              С това за мен спора е приключил!
              Хубав уикенд приятелю, утре съм на риба! Ще ходя на пастърва езерна. Стискай палци, че последната година ходя на пъстърва а се връщам с костур.
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                А защо приемаме, че цената от $244 милиона е без 20% печалба? Или че новите двигатели през 1998 година са относително по-евтини от новите двигатели през 2024 г.?

                Comment


                  Уважаеми приятелю адмирал Одзава, неясно съм се изразил, аз приех ващата цена за Гепардите. Договорете се с модератора за въоръжение БК и прочие ! Не искам да провалям планирането на флота. Все пак играта е хубава въпреки споровете!
                  Апропо : Нашите спорове ми напомниха анекдота - из записки на партизанина: Ден първи -направихме партизански отряд. Ден втори- нападнахме мандра. Ден трети - нападнаха ни стражарите и ни прогониха от базата в гората. Ден четвърти - ние контраатакувахме и пак базата е наша. Ден пети - нова атака на стражарите, пак останахме без базата. Ден шести - след упорити боеве си взехме базата. Ден седми - на горският му писна и ни изгони всички партизани и стражари от гората.
                  Чакаме модератора да му писне
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    Kont написа Виж мнение
                    Отново не посочи основание за цена, а ето и основание за исканата от мен цена! http://www.globalaircraft.org/planes/e-8_jstars.pl

                    Хубав уикенд приятелю, утре съм на риба! Ще ходя на пастърва езерна. Стискай палци, че последната година ходя на пъстърва а се връщам с костур.
                    А, и на вас, и на вас, аз обикновено обичам да ловя щуки. Като полеви командир цените няма да ги обсъждам, ще воювам с каквото ми купят.

                    Comment


                      Пилот написа Виж мнение
                      JSTAR точно никога не е бил изнасян в чужбина, ползва се изключително и само от САЩ, не е давано на нито един съюзник. Във вашата доктрина няма такива самолети, нито имате опит в ползването им. В смисъл това е принципно ново оръжие за вас и цялостната ви идея за армия.
                      То по принцип и противокорабните комплекси и повечето Руски ракети също НЕ СА ВЪВ ВАШАТА ДОКТРИНА не вярвам и да имате подготвени хора за управлението им, за GRIPEN-ите и крилатите ракети също така че, стига с тези елементарни заяждания.
                      Просто кажете че, не сте съгласни и това е, но ще се наложи и ние да преразгледаме становището си за някои системи които са ви АБСОЛЮТНО НОВИ и съответно личният ви състав ще ги гледа като "папуасите - манистата на Д.Кук" ......
                      Sub sole nihil novi est

                      Comment


                        Aми Кухулин през 1998 машините са били със същите двигатели, с които и Боинг 707 от които са били преправени, така че въпросните 244.4 милиона определено не включват четири CFM-56 с които предполагам ще искате да ги сменяте(КС-135, които ползвате хвърчат с това, 737AEW най-вероятно също), айде да допуснем комплекса за обслужване на двигателите няма да го закупувате, имате си го вече в Инджирлик предполагам(там са ви базирани танкерите, въпреки че ако искате да местите такива машини на летище Ататюрк, ще трябва да преместите и него, въпреки, че там до някъде може да ползвате и мощностите на ТНА), освен това доларите от 1998 и доларите от 2020та надали имат една и съща стойност(те доларите от 1998 и доларите от 2012 нямат), та предполагам ще се налага и някакъв процент инфлация да слагаме, и за накрая нали бихте ми позволили много силно да се усъмня, че цените за USAF и цените за външни клиенти са едни и същи? Както и че оборудването е едно и също? Впрочем за оборудването експортни сделки за друго оръжие като например F-15E показват, че експортните цени за оборудване ала USAF и ала "за чужбинско" са доста различни (100/50-72 милиона долара към 1999), та в тоя ред на мисли струва ми се 350 милиона долара на самолет(приемаме, че ще си купите достатъчно сенатори, та да одобрят чуждестранна продажба на такова нещо) е даже леко нисичка особено ако ги искате оборудвани ала USAF и това при положение, че отдавна вече не сте безценния съюзник от Студената война, а към 2024 с имперски амбиции по-скоро ще сте заплаха за Ирак.
                        Ако ли толкова държите да ви ги продадат по-евтино отколкото на USAF но пък вероятно с модернизирано оборудване на база на опита от 1991, струва ми се трябва и ние да поискаме промени в цените на доста неща(особено предвид факта, че не купуваме нищо перспективно за разлика от вас), само че тогава ще трябва да си мислите как да се справяте с някакъв брой Искандер(София - Истанбул 2.2 минути) и с още куп други интересни работи, а Искандера може и да не ни е в доктрината но имаме доста опит с експлоатацията на Р-300 и доста сходната с Искандера Р-400 и вероятно не един старши офицер от онова време който макар и в пенсионна възраст с кеф ще си спомни младините и ще дойде да обучава младежта(което означава и че ще взима към 2 пъти повече пари от пенсията си), а обучаването на личния състав на бригадата ни с ОТР-21 да работи с Искандер и обучаването на нов личен състав за бригадата ОТР-21 определено няма да отнеме 4 години.

                        П.с. Нали се сещате, че точно ракетите с голям радиус ще са част от силите с 24 часово бойно дежурство и при първия сигнал, че сте нагазили в Свиленградско някъде из планините около София(не е ясно точно из кои) ще кипи от активност
                        Last edited by Sailor_Malan; 08-04-2012, 14:54.
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Върнах се от езерото, няма пъстърва - не ще пущината - пъне се като генерал майора пред наша стратегическа покупка! Без лоши чувства!
                          Приятелю, ти ме уби! Току що видях и прочетох много а не видях и не разбрах нищо казано! Не казваш нищо съществено в този пост , прости!
                          С приятелски чувства! Каня на пресен костур / хамерикански/!
                          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                          Comment


                            Адмирал Sailor_Malan,
                            Съгласен съм, че при формирането на цената на дадено изделие като исканото от нас, влияние оказват редица фактори (включително изтъкнатите от Вас), но също така се опасявам, че ако задълбаем в тази насока за всяка отделна покупка, то неминуемо ще изпаднем в свредел и не е изключено въпросната алтернативка да се проведе наистина някъде към 2020 г.
                            За целта – ние намираме черно на бяло цената на исканото въоръжение и предлагаме, а Вие, в случай, че не сте съгласни предложете ни също така черно на бяло различна, подкрепена с конкретни факти (линкове) цена и да си стиснем ръцете (и обратното е в сила – Вие предлагате – ние приемаме / възразяваме).
                            С уважение!

                            Comment


                              Имай те предвид, че дори само ако се сметне инфлацията, примерно при 3% средна годишна инфлация (което си е доста ниска степен и съвсем спокойно би могла да бъде и два пъти по-висока) за период от 22 години (от 1998 г. до 2020 г.) цента от 225 милиона долара през 1998 г. е равносилна на цена от 431 милиона долара през 2020 г.

                              Comment


                                Кой го измисли това - цена 225 млн през 1998г. Колеги четете и после коментирайте! А това с 244 млн е печалбата на компанията след последният транш 113 млн дотации от правителството.
                                Бива , бива , ама цял бивол за мезе!!!
                                Според посочената от мен информация цената към 17 юли 2010 г. е 225 млн. Така че ...
                                И още нещо, вече трети ден напразни и несмислени прения от страна на нашите опоненти, разбирам на нашите опоненти им е ясно, че в играта разполагаме с малък бюджет. И надувайки цената спъват оръжейната ни програма. Е и!?
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X