Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАЗАР (тема за обсъждане на цените)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum, понеже очакваш коментарии по цената на полевите укрепления, намирам предложените цени за приемливи, ако тези полеви укрепления са дървено-землени!
    За железобетонни бункери и укрития цената е ниска !
    Не знам как е в България, тук кубик бетон франко обекта е 250 евро и още толкова излиза желязото ,т.е. 500 Е кубик железобетон!
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      Според вас колко струва една такава установка, за монтиране на нашите десантни кораби "Porucha"?

      Сборник справочной информации по отечественным системам вооружений выпуска после 1945 г., форум
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        Одзава, мисля просто да намериш колко струва един камион Град и примерно да учетвориш или от сорта.

        За бетона - все пак ние сме военни, не оперираме на печалба, а и инженерните войски си имат някакъв резерв материали и 4 години свободно време.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Аз намерих цена от 8 млн.$ Мисля, че е прилична.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            Ок, ще помисля как да променя цените на укрепленията. Не че знам точно колко м3 железо-бетон отиват за 1 км2 укрепена позиция, ама ще измисля нещо. Приемам всякакви предложения/съвети (веднага си признавам, че от строителство нищо не разбирам). Приемете, че трудът е общо взето безплатен (армейски инженерно-строителни части), т.е. смятат се само материалите (железобетон, бронева стомана, кабели и прочее) и различни съпътстващи разходи (включително отчуждаване на съответната земя и прочее).
            Да речем, как ви звучи нещо такова:

            - срещу 0,8 млн. $ можете да получите 1 км2 полеви фортификации стандартен тип с огневи окопи, блиндажи и командни пунктове. В цената се включват железобетонни укрепявания и маскировка.
            800 "места".

            - срещу 1,5 млн. $ можете да получите 1 км2 полеви фортификации усилен тип (доста по-трудни за разрушаване) с огневи окопи, блиндажи и командни пунктове и наблюдателни пунктове, всичко с прокарана кабелна комуникация.
            1 000 "места".

            - срещу 0,4 млн. $ можете да получите една стандартна артилерийска позиция (ако е в съответния терен, ще я броим "закрита"), с по една укрепена огнева позиция и блиндажи за персонала. Става за всякакъв тип артилерия, площ 1 км2.
            500 "места".

            - срещу 1,2 млн. $ можете да получите подготвена защитена артилерийска позиция, оборудвана с кабели, укрития и погреби за 10 БК. Става за всеки тип артилерия, заема 4 км2, има по 2 резервни позиции за всяко оръдие.
            1000 "места".

            - срещу 0,6 млн. $ можете да създадете ПВО позиция (4 км2) с блиндажи за разчетите, кабелна връзка и укрепени огневи позиции.
            800 "места".

            Comment


              Не знам за цената на корабното РСЗО, приемам на доверие! Ние имаме свое производство и излиза по-евтино! кустарны вариант!
              Е и армията ще плаща бетона, проверете каква е цената в България на тон армировъчно желязо и ктубик бетон и е готово!
              Знам също, че при дебелина под определена и при армиране под определено - се усилва осколъчният елемент на попаденията.
              Зависи каква дебелина ще приемете! Ако е под 30 см и ако не е двойно армирано ще избием аскера вътре , без да има проникване на боеприпаса, осколъчен ефект. Тоест един кубик бетон е достатъчен да покрие 3 кв.м./ 1.5 х 2/ при нужната дебелина от малко над 30 см. Разбира се това не е абсолютното укритие - имаме специални проникващи боеприпаси с възможност за проникване до 50 см специален бетон. Освен това не се стреля само по веднъж и прочие. Ако и това не помогне изпращаме спец аскера от анадола с чуковете и лостовете! Горепосоченото 30 см върши работа при обикновенни боеприпаси.
              Това е което мога да кажа!
              А да предлагам 1000 кубика за 1 км укрепления и съвсем не завишавам , напротив!
              Last edited by Kont; 04-04-2012, 18:24.
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                По повод на РСЗо за десантните кораби - в турския отбор стана въпрос и им дадох следните цени:

                Може. Ще помисля по въпроса за цената. Може би по 0,12 млн. $ на 40 х 70 мм РСЗО (плюс съответният запас БК-и) и 0,1 млн. $ на 12 х 107 мм РСЗО (плюс съответният запас БК). Можете да поставите максимум едно от тези устройства на една десантна баржа от лекия тип и две на тежка.
                като гледам, че говорите за 8 млн. $, явно и тези ще трябва сериозно да се преразгледат. Приемам идеи.

                Comment


                  Аз намерих това:

                  РСЗО «Торнадо» — российская модульная реактивная система залпового огня калибров 122 мм, 220 мм и 300 мм. На май 2012 запланированы ГСИ, затем будет принято решение о принятии на вооружение[2]. Цена около 32 млн. руб. При курс 29 към 1 в момента всъщност става дума за 800 000. Объркал съм запетаята
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    Odzava написа Виж мнение
                    Безплатно. Би трябвало да си влиза в комплектацията на кораба със спасителни средства. ако искате да увеличите бройката мисля бяха нещо от сорта 10 - 12 хил на лодка с устройство за спускане. Друг въпрос колко ще могат да се сложат на кораб.
                    Не, не сте ме разбрали правилно. Питам само за цената на лодбалката и за неиният монтаж. Това за допълнителни лодбалки извън щатните на кораба.

                    Comment


                      Сун Дзъ написа Виж мнение
                      Не, не сте ме разбрали правилно. Питам само за цената на лодбалката и за неиният монтаж. Това за допълнителни лодбалки извън щатните на кораба.
                      0,01 млн $ скъпо ли ви се вижда за комплекта лодка/лодбалка? Според мен е реално.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        Както казах приемам цената ! Града + монтажа с БК/определен от модератора/.
                        Въпросът е ?
                        Понеже ги имаме защо да ги купуваме, плащаме ъпгрейда, иначе съм срещал подобни цени в продажби на 70 мм РСЗО монтирана на високопроходимия ЗАЗ армейски вариант производство Украйна! -120 хил колата с РСЗО.
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          Kont написа Виж мнение
                          Както казах приемам цената ! Града + монтажа с БК/определен от модератора/.
                          Въпросът е ?
                          Понеже ги имаме защо да ги купуваме, плащаме ъпгрейда, иначе съм срещал подобни цени в продажби на 70 мм РСЗО монтирана на високопроходимия ЗАЗ армейски вариант производство Украйна! -120 хил колата с РСЗО.
                          Е, цената на китайския аналог сигурно ще е още о-ниска, но пропорционална на качеството.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Odzava написа Виж мнение
                            0,01 млн $ скъпо ли ви се вижда за комплекта лодка/лодбалка? Според мен е реално.
                            За да стане по-ясно ето такъв тип лодка на колко я оценявате :





                            плюс лодбалката

                            Comment


                              Ха-ха-ха преди 10 минути гледах такава в мобиле бг . Евтиния!
                              Ти за кран помисли - плаващ - не само да разтоварваш танкове и САУ но и да вадиш от водата посрещащият ни с цветя народ, нашата пета колона, народа на който му писна да плаща сметките за тока, водата и парното, и да кара на кофичка кисело мляко с филийка хляб на ден!
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                Извинявам се ! Сбъркал съм калибъра на РСЗО украинското е 57 мм на ЗАЗ !
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X