Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАЗАР (тема за обсъждане на цените)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Да нов е, ама: "Sorry She is Sold"

    Comment


      #77
      Да наистина "Sorry She is Sold" - значи всичко е напълно реално - имаме НОВ кораб и цената му е 3.3 милилиона долара. Какво не е ясно тук?

      Това е игра... трябва да имаме реални цени за всяко патронче което купуваме тук...
      Разбираш ли за какво е създадена тази тема?
      Last edited by Сун Дзъ; 31-03-2012, 23:23. Причина: правописна грешка :)

      Comment


        #78
        Секунда. Колко са достъпните кораби. Доблестната Бг армия също иска да участва в тендера. Поне 3-5 ще ни дойдат добре. А за парите няма да се пазарим.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #79
          Не съм проверявал колко са корабостроителниците в Китай, но ще е лесно. Щом една от тях може да строи подобен кораб за 10 месеца, предполагам, че могат и други. Подобни корита са елементарни за построяване.
          Тъй че поръчвайте и купувайте, но и аз ще си купя още поне десеттина

          Comment


            #80
            Разбира се, капудан-паша ефенди, купувайте. Всеки ваш кораб е точки за нас
            Сега сериозно - щом като няма проблеми с бройката смятам, че заявените от всеки количества ще са налични към 2024 г.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #81
              Вземете си поне 15 баржи иначе няма да ни стигнат кинтите за бира, списания и картофки. А така тия мискини артилеристите ще си имат и някаква друга занимавка освен да набиват пържени картофи, да се наливат с бира, да решават кръстословици и да четат списания, спортните страници на вестниците и да си изрязват снимки с голи какички
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                #82
                Хм, цена на:

                Батарея С-300ПМУ-2 (комплект радари за обзор, нисковисочинни, стрелба + 6 пускови по 4 ракети и 2 боекомплекта ракети 48Н6Е2) - 150 милиона
                Източник за цените - http://en.rian.ru/papers/20100729/159993838.html и http://saidpvo.livejournal.com/23999.html#cutid1
                Предполагаемо количество на покупката - 2 до 8 батареи

                Батарея Бук-2М (комплект от радар за обзор на верижна машина, радар за обзор на нисколетящи цели, 6 пускови по 4 ракети с радар за насочване всяка + оптика, 6 пускови/презареждащи без радар за насочване, но с оптика (4 готови за стрелба ракети и 2 носене) и възможност за стрелба по целеуказване на някоя от предишните 6 машини, 2 боекомплекта 9М317) - 125 милиона
                Цени - наскорошна продажба за Сирия на 8 дивизиона за 1млрд.
                Източник - http://russiamil.wordpress.com/2011/...-north-africa/

                Предполагаемо количество на покупката: 2 до 8 батареи
                Last edited by Пилот; 03-04-2012, 03:16.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #83
                  Аз нямам възражения, да кажат от другия отбор.

                  Comment


                    #84
                    Пилот написа Виж мнение
                    Хм, цена на:

                    Батарея С-300ПМУ-2 (комплект радари за обзор, нисковисочинни, стрелба + 6 пускови по 4 ракети и 2 боекомплекта ракети 48Н6Е2) - 150 милиона
                    Източник за цените - http://en.rian.ru/papers/20100729/159993838.html и http://saidpvo.livejournal.com/23999.html#cutid1
                    Предполагаемо количество на покупката - 2 до 8 батареи
                    Извинявай, но каква е тази батарея с 6 пускови? Пък и с два боекомплекта... Това не е минохвъргачна батарея. По-скоро 2 пускови в батарея и то на тази цена. За втория боекомплект може и да се впише в цената, но да кажат и другите от нашия отбор.

                    Пилот написа Виж мнение
                    Батарея Бук-2М (комплект от радар за обзор на верижна машина, радар за обзор на нисколетящи цели, 6 пускови по 4 ракети с радар за насочване всяка + оптика, 6 пускови/презареждащи без радар за насочване, но с оптика (4 готови за стрелба ракети и 2 носене) и възможност за стрелба по целеуказване на някоя от предишните 6 машини, 2 боекомплекта 9М317) - 125 милиона
                    Цени - наскорошна продажба за Сирия на 8 дивизиона за 1млрд.
                    Източник - http://russiamil.wordpress.com/2011/...-north-africa/

                    Предполагаемо количество на покупката: 2 до 8 батареи
                    Тук за "Бук-2М" същото, много ви е раздут щата

                    P.S. В бреговите ракетни полкове - два броя има по две батареи с по две пускови... и за тях повече от 400 души персонал. При предложения вариант от теб по численост на персонала ще отидеш на дивизия

                    Comment


                      #85
                      Началника предполагам е искал да каже дивизион но се е пообъркал, а и зенитно-ракетните дивизиони и бреговите ракетни полкове е нормално да имат доста различен щат.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        #86
                        Не зная дали някога си се запознавал със състава на батарея С-300, но в случая дори го орязах за да не ми мрънкате, но щом настоявате няма проблем

                        Сега, според уикито - за ПМУ1 (това което искам е 2, тоест има повече възможности):
                        The S-300PMU-1 typically uses the 83M6E command and control system, although it is also compatible with the older Baikal-1E and Senezh-M1E CCS command and control systems. The 83M6E system incorporates the 64N6E (BIG BIRD) surveillance/detection radar. The fire control/illumination and guidance radar used is the 30N6E(1), optionally matched with a 76N6 low altitude detection radar and a 96L6E all altitude detection radar. The 83M6E command and control system can control up to 12 TELs, both the self propelled 5P85SE vehicle and the 5P85TE towed launchers. Generally support vehicles are also included
                        Тоест вече настоявам да ни се дадат 12 пускови на батарея (TEL), явно това е щата


                        И още малко по-надолу за ПМУ2:
                        The S-300PMU-2 Favorite (Russian С-300ПМУ-2 Фаворит – Favourite, DoD designation SA-20B), introduced in 1997, is an upgrade to the S-300PMU-1 with range extended once again to 195 km (121 mi) with the introduction of the 48N6E2 missile. This system is apparently capable against not just short range ballistic missiles, but now also medium range tactical ballistic missiles. It uses the 83M6E2 command and control system, consisting of the 54K6E2 command post vehicle and the 64N6E2 surveillance/detection radar. It employs the 30N6E2 fire control/illumination and guidance radar. Like the S-300PMU-1, 12 TELs can be controlled, with any mix of 5P85SE2 self propelled and 5P85TE2 trailer launchers...
                        За ракетите с цел да не се обяснявате за цени не съм включил 9М96Е2 (ракетите с активна глава за насочване), които са наистина скъпите неща в системата (по над 1 милион бройката), а другите ракети са с доста по-евтина система за насочване.

                        За Бук:
                        В состав боевых средств входят:

                        - командный пункт (КП) 9С470М1-2;

                        - радиолокационная станция обнаружения цели (СОЦ) 9С18М1-1;

                        - до шести самоходных огневых установок (СОУ) 9АЗ10М1-2;

                        - до шести пускозаряжающих установок (ПЗУ) 9А39М1;
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #87
                          Дальнейшим развитием ЗРС С-300 стало создание ЗРС С-400 (40Р6), принятого на вооружение в 2004 году. Цена комплекса с-300ПМУ-1 (12ПУ) 115 млн$[5]

                          В 2011 году было принято решение снять модификации С-300ПС и С-300ПМ комплекса с производства
                          Първото ми възражение е в 2004 година цената на комплекс с 6 ПУ с 4 ракети всяка тоест 1 БК е посочената по-горе.
                          За исканият от вас комплекс
                          С-300ПМУ2 Фаворит (Индекс УВ ПВО — 35Р6-2) (обозначение по классификации НАТО SA-20b Gargoyle) был представлен в 1997 году как обновление для С-300ПМУ1 с увеличенной дальностью до 195 км. Для него была разработана новая ракета 48Н6Е2. Эта система может бороться не только с баллистическими ракетами малой дальности, но тактическими баллистическими ракетами средней дальности. Система использует систему управления 83М6Е2, состоящую из командного пункта 54К6Е2 и радиолокатора обнаружения 64Н6Е2 с двусторонней ФАР.
                          както виждате е разработван 20 години по-късно приет на въоръжение 97година , модифициран и прочие. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1-300
                          Purchase of 3 S-300 air defense systems and 38 Pantsir-S1 anti-aircraft missile systems (part of $8 billion deal signed in 2006)
                          това е от посоченият от Пилот източник, нещо не се вързват приетите по-рано цени за панцира и тези, които искате за С 300. Също никъде не става въпрос за ракети.
                          In 1994, the second contract worth about US$ 400 million was signed, under which the PLA received four S-300PMU-1 battalions (8 SP launchers in each battalion, a total of 32 launchers) and 196 48N6E missiles until the end of 1996. Half of the contract value was paid by consumer goods, the other half by currency.
                          http://old.nationaldefense.ru/5374/5....shtml?id=7719 Смятам комплекса С 300 с 6 ПУ по 4 с два БК 200 млн.

                          Същото за БУК.
                          Syria: purchase of 8 battalions of Buk-M2E missile systems ($1 billion)
                          тоест 8 комплекса за 1 млр възнамерява да придобие, нали така е точният превод. посоченият от Пилот източник. и тук не става въпрос въобще за ракети. price of Buk-M2E - намерих това апропо зареждащата машина е с 4 возими мисля + 4 на ПУ.
                          Приятелю Пилот, ти винаги си бил максимално коректен, знам вече какво е колегите от отбора да те разпъват с искания от бюджета и как за нищо не стига този бюджет, но ние си носим кръста!
                          Last edited by Kont; 03-04-2012, 14:09.
                          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                          Comment


                            #88
                            Пилот написа Виж мнение
                            Не зная дали някога си се запознавал със състава на батарея С-300, но в случая дори го орязах за да не ми мрънкате, но щом настоявате няма проблем

                            Сега, според уикито - за ПМУ1 (това което искам е 2, тоест има повече възможности):


                            Тоест вече настоявам да ни се дадат 12 пускови на батарея (TEL), явно това е щата


                            И още малко по-надолу за ПМУ2:


                            За ракетите с цел да не се обяснявате за цени не съм включил 9М96Е2 (ракетите с активна глава за насочване), които са наистина скъпите неща в системата (по над 1 милион бройката), а другите ракети са с доста по-евтина система за насочване.
                            Винаги оценявам добрите шеги!
                            Да "запознавал" съм се - това е любимата ми ПВО система.
                            А за това, че нещо може да управлява до 12 ПУ, значи единствено само едно - че ако ви гръмнат няколко РЛС и командни центрове, то други "наблизо" ще могат да ги заместват и да насочват няколко батареи освен своята.

                            За "Бук" ще те помоля да дадеш линк с броят на ПУ в сделката със Сирия за тази цена.


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            Началника предполагам е искал да каже дивизион но се е пообъркал, а и зенитно-ракетните дивизиони и бреговите ракетни полкове е нормално да имат доста различен щат.
                            Не съм сигурен, че ще има голяма разлика. Това са много тежки системи и изискват голяма "инфраструктура" за подръжката си.

                            Comment


                              #89
                              Освен, че са тежки са коренно различни като предназначение, което и обуславя драстичната разлика. Всъщност приликата свършва с тежестта.
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                #90
                                Приятелю Пилот, да командният пункт на комплекса С 300 може да работи с 12 ПУ , имах предвид че нормалната му комплектация е с 6 ПУ , както и ти първоначално искаш, съгласен в интернет източниците , които и ти ползваш, има данни че Китай купува комплекси с по 18 ПУ. китайска им работа. Нищо против нямам - искате, купувайте с каквото щете колиличество ПУ , просто апелирам давайте нормална цена!
                                Моля да бъда коректно разбиран! Старая се да съм максимално коректен! Ако нещо не успявам - МОЛЯ ПРОСТЕТЕ!
                                За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                                Comment

                                Working...
                                X