Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАЗАР (тема за обсъждане на цените)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами цената беше 150 на парче ама сме склонни да ги вземем и за 180, ако 150 ви се струват малко, че знам ли ви? И като си рекъл за подводници - 4 ей такива http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...83%D1%81%C2%BB за 400 милиона(две ще са стари руски консервирани) добре ли е? В експортен вариант ще са(без ЗРК). Само да отбележа искаме 877, не 636 и разни перспективни доработки.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Sailor_Malan написа Виж мнение
      Ми капудан паша ефенди, в момента не, но към 2018-2020 по-скоро да, предвид програмата на Владимир Владимирович(чувам, че мислел да похарчи един 700 милиарда за превъоръжаване - и по вестниците писаха). Сега дали на нас дали на завода за нарязване, това е друг въпрос, ама за 150-180 милиона по-скоро на нас да ги продадат. Пък и някой трябва да варди Героите на Одеса и Митрофан Москаленко като карат посетители за дюнерджийниците на Таксим и народ за намаленията в Капалъ Чарши.
      Генерал-майор ефенди, само да попитам в коя ваша база могат да се "складират" тези две гемии от по 9000 тона и 160 метра дължина?
      Ако си купите такива Голум трябва да определи нещо за разширяване на базата във Варна, защото аз не се сещам за друго място. Но преустройство на едно военно пристанище и създаване на инфраструктура за подръжка на такива големи кораби не е изобщо евтино. Да не ви излязат двойно.

      А иначе аз нямам нищо против да купите и цялата скраб на Русия

      Comment


        Моряко, вече ти казах, че с тия есминци ще разориш флота - и от към пари и откъм екипажи. Пък и сее съмнявам, че Пилота ще ми отпусне тия 300 млн.

        Искам да попитам нашите визави приемат ли цена от 90 млн$ аз това - http://www.almaz.spb.ru/index.php?sub=patrol&tema=10411



        А ако имате възражения, че още не се строи, предполагам немците няма да се поскъпят за 10-те си стари "Гепарда" и цена от 5 - 10 млн $ за кораб ще е реална. http://en.wikipedia.org/wiki/Gepard_...t_attack_craft



        А и така ще се вместим в отпуснатия лимит за екипажите. Отелно няма да се наложи да се разширяват Варна и Атия.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Приятелю, ще си позволя едно малко отклонение - Идеята за играта тръгна след едно изказване на премиера Б.Борисов " капитулираме до 48 часа ако Турция ни нападне". Всички в този форум сме българи патриоти, не подлежи под съмнение патриотизма на играчите в отбора за Турция, нещо повече, според моите разбирания, в тази ситуация се изисква повече мъжество и сила на духа, за да кажеш " да аз ще играя в отбора на Турция".
          Защо я играем тази игра:
          на първо място да проверим - Е ЛИ Е ВЪЗМОЖНО В ТОВА СЪСТОЯНИЕ В КОЕТО Е БА , СПОРЕД ОБЩИТЕ НИ ОЦЕНКИ В ПОЛОЖЕНИЕ ПАРТЕР СЪС СМЪКНАТИ ГАЩИ, ПОСТАВЕНА ОТ УПРАВЛЯВАЩИТЕ ПОЛИТИЧЕСКИ СУБЕКТИ /ВСИЧКИ БЕЗ РАЗЛИКА ОТ ЦВЯТ/, Е ЛИ Е ВЪЗМОЖНО БА ДА ИЗПЪЛНИ КОНСТИТУЦИОННИТЕ СИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ - ДА ЗАЩИТИ СУВЕРЕНИТЕТА И ТЕРИТОРИАЛНАТА ЦЯЛОСТ НА ДЪРЖАВАТА НИ.
          на второ място заради забавлението - имаме нужда / всички без изключение/ да излезем от рамката на ОТ / ДО да разчупим калъпа с който ни зомбира ежедневието и да запазим юношата - детето в себе си , бих казал да съхраним идеята за хомо луденс.
          Опитахме се в правилата на играта да симулираме действителната ситуация - при настъпило /някакво отрезвяване в политическата класа/ и завой към нормализиране на армията. Приехме, че няма да има политически и народни цени и че точно ще се опитаме да ги спазим .
          Увличаме се , си мисля заради играта, подвежда ни желанието да се докажем, колко големи специалисти сме , какви стратези сме и забравяме че всъщност с тази игра ние следва да бием АВРАЛ /и ние, и цялото общество/, и да покажем, че гражданското общество иска здрава и силна армия - която да е способна да изпълни конституционните си задължения!

          Моля да ми простите това отклонение, просто се уморих да бъда реалист в тази игра в която всички се размечтаваме и късаме чергата от дърпане. Това съвсем не значи че искам да се откажа или че ми е неприятно да играя - Напротив НАХЪЗВАМ СЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ!
          Така: за подводниците клас "варшавянка" мисля, че беше първият въпрос / извинявам се, че не успявам да отговоря навреме - боледувам тежка форма на дискова херния и ми е трудно да мърдам/ не възразявам че можете да ги купите за тази цена -скрап цената- но ще са БЕЗ ВЪОРЪЖЕНИЕ- иначе влизаме в противоречие с правилата за невъзможни политически покупки.
          : за ракетните катери съветско производство - мисля питаш за тип 206 МР - вече не се произвеждат в Средно-Невското съдостроително предприятие - биха ви продали от руските запаси от трите все още в РА -цената - да 90 млн но не мисля че ще ги дадат с въоръжението!
          : за ракетен катер клас Гепард от серията построена в 80-те години без допълненията от началота на 21 век - мисля си че цена от 15 млн е невъзможна по скоро цената която по-горе споменавахте и то пак казвам - без въоръжението- / спомняте си как румънците купуваха своите фрегати и за какви пари/.
          Господа офицери, имам чест!
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            Отклонението ми е доста странно. Koй ти говори за народни цени(впрочем възможни в реалността - двете румънски фрегати струваха 44 милиона паунда)? Ако не си обърнал внимание става въпрос за разработки от 70те и 80те строени главно в края на 80те и разпрани от експлоатация(особено двата Удалой). Ако исках нещо на народни цени щях да предложа 400 милиона за 4 чисто нови фрегати 1135.6 построени специално за нас заедно с пълното им въоръжение и с двоен запас 3М54 Клуб-Н и за 150 Су-30МКИ и 50 Искандера с по 4 ракети на ПУ на отложено плащане, заедно с пълен боекомплект и повечко КАБ-1500, както и за два Ил-78 и един А-50 на "мокър лизинг"(с екипажите) и тогава щяхте да си мислите за ПРО на държавните сгради в Анкара(до една легитимни военни цели) и за евакуация на Истанбул или поне на районите около летището и мостовете на Босфора(пак до една легитимни военни цели), както и по какъв начин да овардите важни ресурси като Инджирлик, Кайсери и Ескишехир. Та така драги ми Конте с политическите цени и проверките може ли БА да защити страната в този си вид, което никога няма да разберем защото заплахите в реалността са коренно различни.
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              Аз ви предлагам да се върнем към целта на темата. Давате цени, обсъждате другите предложени цени и толкоз. За обсъжданията, с които сте се захванали, можете да отворите други теми.

              Comment


                Всъщност аз просто се опитвах да илюстрирам с примери, че мрънкането за "народни" цени на техника от края на миналия век е леко безпочвено и че наистина "народни" цени правят целия сценарий максимално безмислен поради следните прости причини:
                1. 50 искандера могат да обстрелват Истанбулското летище, мостовете над Босфора и щаба на 1 корпус в Гелибоолу от крайните квартали на София
                2. 150 Су 30 МКИ/МКК, два танкера и А-50 означават възможност при потенциална опасност на някое направление така да се маневрира със силите и средствата на ВВС, че влитащите да се сблъскат със стената, отделно дето на ключови места може да се поддържа практически 24 часов изтребителен патрул в състав до едно звено 3. Практически няма да има цел от Свиленград до границата с Иракски Кюрдистан която да е застрахована от среща с Тауруса или с КАБ-1500 или с 3М54
                4. Морски десант става практически невъзможен(а и ще си имат доволно много грижи с падащи върху обекти в централна Турция идващи откъм морето крилати ракети и въобще няма да им е до десант)
                Това се опитвах само да илюстрирам картинно с цел да се избегне последващо мрънкане за "народни" цени.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  На същите народни цени турският отбор може да има десет пъти по толкова техника (годишно в нашата хипотетивка вие имате милиард и нещо бюджет, те имат над 18 млрд. $; сам можеш да сметнеш при народни цени колко се купува от едното и от другото ), което пак ви свежда до същите начални условия и играта ще се сведе до трупане на огромни купчини скрап. Не това е идеята.

                  Comment


                    Да де ама аз не мрънкам за цените. Турския отбор мрънка
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Единична цена за 5В55У да кажем 0,15 милиона? Все пак ракетата си я има наоколо от много време и не е от най-сложните.

                      За който се интересува - това е ракета със 150км обсег за С-300, мисля че е напълно способна да си говори с нашата система, защото промените са основно в софтуера за траекторията по време на полет.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Няма да " мрънкам" !
                        Както решите!
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          Suzhalyavam, no nyamam kirilica. Thy Karo Germania ne e prodavala Gepardite., a I te sa Na dostopochtenna vuzrast predlpzih tazi cena. Ako nyakoi mi fade cenata na. Gruckite Albatrosi shte ya priema neya.
                          Vsushtnost ideuata mi ne e da drazmya kolegite., a da provedem nyakakvo podonie na planirane.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Адмирале, Приятелю, ако наистина държите на Гепардите , приемам вашата цена! Все пак това е игра!
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              Искам да направя следната заявка Boeing E-8 JSTARS - 3 бр, при цена 2001 -2 г. 13.8 млн заявявам към днешна дата с цена Boeing E-8 JSTARS производител Нортроп Груман http://ru.wikipedia.org/wiki/Boeing_E-8_JSTARS предполагам по 225млн днес .
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                Na Gepardite kato cyalo durzha, no ne na vsyaka cena. Vsushnost predpolagam nyama da se zatrudnite da ni dadete vashata cena. A razbira se tova e samo za priyatno vremegubene
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X