Само да попитам по принцип съм играл такъв тип игри само че в един англоезичен форум какви са специфичните задължения на военния министър.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Форумна игра "Дипломация IV"
Collapse
X
-
да се занимава с военните сметки и глупости докато аз кръстосвам езици ...тоест шпаги с моите колеги-владетели на дипломатическият фронт и им расказвам как с моя военен министър ще им наритам задницитеДемокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.
请您死在地狱般的阵痛
[qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
きさまはしんでくださいませんか
[kisamawa shinde kudasaimasenka]
Comment
-
княз Крылов написа Виж мнениеда се занимава с военните сметки и глупости докато аз кръстосвам езици ...тоест шпаги с моите колеги-владетели на дипломатическият фронт и им расказвам как с моя военен министър ще им наритам задницитеalbireo написа...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...
Comment
-
Amazon написаНещо за нас цивилните кибици? Има ли запазени места за публика, където разтлали блестящо бели ленени покривки за пикник, ще гледаме от върха на хълма сблъсъците на армиите долу в долината и ще слушаме крясъците на ранените докато пием чай и похапваме прошуто?
recidivist написаСамо да попитам по принцип съм играл такъв тип игри само че в един англоезичен форум какви са специфичните задължения на военния министър.Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
Проект 22.06.1941 г.
"... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©
Comment
-
Какво става ако една армия (самотна) напусне провинция, в която нахлува чужда армия? Кое действие взима приоритет?
Ако една армия може да очаква атака само от една страна нужно ли е да се упоменава че трябва да очаква от там атака? Примерно остров граничи само с едно море.
Присъединияването към щаб може да се извърши само на собствена територия- нали така?"Далеч съм от мисълта си"
Comment
-
Imperial написа Виж мнениеВсе пак Кайзерът трябва да приеме кандидатурата.Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.
请您死在地狱般的阵痛
[qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
きさまはしんでくださいませんか
[kisamawa shinde kudasaimasenka]
Comment
-
ivan_kunchev написа Виж мнениеКога ли пък нещо друго ще чуем от тебе.
Че е от кремък този стар ... Пигал?!
Comment
-
messire Woland написа Виж мнениеНовата система е почти готова, в момента я тествам. Ето един пример: http://www.history-simulations.net/to_do/test2.html
При нея все пак ще има ефект от заповедите атака (ПК+1 сила, КК+2 сила) и отбрана (ПК+3 сила, КК+1 сила), което значи, че ще има тактически фактори, т.е. посока на отбрана.
Аз лично призовавам да остане без бонуси.
Comment
-
Spellbreaker написаКакво става ако една армия (самотна) напусне провинция, в която нахлува чужда армия? Кое действие взима приоритет?
Spellbreaker написаАко една армия може да очаква атака само от една страна нужно ли е да се упоменава че трябва да очаква от там атака? Примерно остров граничи само с едно море.
Spellbreaker написаПрисъединияването към щаб може да се извърши само на собствена територия- нали така?
jordani_vt написаОкончателно ли е решено това? Ако предишната система за битка е била прилагана на практика (и върши работа) тук има значителни промени. Големият бонус за отбрана е възможно да доведе до преимущество за играещите пасивно.
Добавка: Да, бонусите за отбраната са големи. Обаче важат за строго указана ситуация - за конкретна граница/посока. И като нищо може да се окаже, че не е толкова лесно да бъдат използвани.Last edited by messire Woland; 14-03-2013, 23:39.Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
Проект 22.06.1941 г.
"... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©
Comment
-
jordani_vt, бонусите за отбрана са малки на фона на реалното към ПСВ. В момента при правилно поставяне на заповеди атакуващ ПК има сила 4, а отбраняващ се - 6, т.е. разликата е 50% в полза на отбраняващия се. Но при лошо поставена заповед атакуващия ПК си остава със сила 4, а отбраняващия се е с 3, т.е. с 25% по-слаб. Ако гледаме какво е нормално за периода, то ПК в отбрана би трябвало да е поне 10, ако ПК в атака е 4. Не случайно има едно правило за тройно превъзходство в атака. още повече, като няма правила за укрепления. Аз дори бих предпочел статичната стойност за ПК да е атака 2, отбрана 4, като заповедта за отбрана да добавя 2, а за атака - 1 (т.е. 3 към 6), но както и да е.
Това от гледна точка на реалността, но съществено е да е интересно, а не да е реално.От тази гледан точка ако атаката има преимущество (а при липса на диференциация това еднозначно е така), заповедта за отбрана става напълно излишно и всички винаги ще атакуват. А това не само че е нереалистично, но и не е особено интересно - липсва какъвто и да е избор (става малко като берберите при Пратчет - "всякога е разумно да се атакува, офенди" ).
Що се отнася до опасенията от статичност - те не отчитат следните неща:
1) ограничението за провинция е 10 ПК, всяка провинция гранични с поне няколко, а докато атаката може да се подкрепя, това не важи за отбраната. Следователно винаги може да се организира превъзходство в атака - нещо, което не може да се каже за отбраната.
2) количеството корпуси и армии, спрямо цената за използването им са такива, че няма дори теоретична възможност ограничението да бъде достигнато, т.е. да се получи нещо а ла западния фронт на ПСВ. Следователно бойните действия ще са динамични и маневрени, а не позиционни.
3) системата за загуби няма грануларност, така че малките разлики в потенциала няма да водят до съществени разлики в загубите. Т.е. атаката не е по-опасна от отбраната и няма да води до особено високи загуби. Т.е. дори да атакуваш с малко по-малки сили, вероятно атаката ще доведе до едни и същи загуби от двете страни. В реалността успешната атака изисква тройно превъзходство - всичко по-малко не само че ще означава вероятност за неуспех, но и няколко пъти по-високи загуби от отбраняващата се страна.
Към това бих добавил, че офанзивната операция трябва да изисква съсредоточаване на сили и известен риск, както и загуби. Иначе ще имаме "Риск", което едва ли е целта.
Всичко това го пиша с ясното съзнание, че и така сложността е на границата на възможното, така че при тази система няма какво да се усложнява допълнително.
Comment
Comment