Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз писах на Грей преди няколко часа.
    "Далеч съм от мисълта си"

    Comment


      von Danitz написа Виж мнение
      Само да е нов човек. Да не е пак Империал
      Ами те с предишния италианец се разбраха, освен това смяната на властта в Италия беше съвсем плавна и без промяна на политическия курс.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Смяната на политическата ориентация не е точно като смяната на полова ориентация а по-скоро нещо естествено. Ако се обърнем към историята на ХХ век, то примери - много. Веднага се сещам за няколко такива, свързани с различни държави:
        - Италия: преди началото на Първата световна война, тя е част от бъдещите Централни сили, т.е. съюзник на Австро-Унгария и Германия. Обаче в крайна сметка влиза във войната като техен противник и съюзник на Франция и Великобритания;
        - пак Италия, между войните сменя ориентацията и в следващата война става съюзник на Германия и противник на Франция и Великобритания;
        - Русия, която в Първата световна война е част от Антантата, завършва войната практически като техен противник, в началото на следващата война е съюзник на Германия, а в следващият етап, вече е съюзник на Великобритания срещу Германия;
        - Германия, в началото на ВСВ съюзник с Италия и СССР, в края - техен противник;
        - Япония, в ПСВ съюзник на Великобритания, но в следващата - в редиците на Оста.
        И т.н., примери - много
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Работата отиде към изуй гащи. Няма вече надежда за северняците.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Работата отиде към изуй гащи. Няма вече надежда за северняците.
            Ако имаш предвид Швеция - ами там поначало беше малко такава ситуацията ... докато Германия засега се държи, даже във Франция съвсем сериозно се воюва, за разлика от първите десетина хода.
            На този ход Османската империя разширява сериозно балканските си владения, но то си беше ясно и преди, че ще стане.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Имах в предвид че Германия воюва на емнайсе фронта, съответно руският фронт малко или много се постабилизира, съответно руснаците изпращат към Швеция по чукурнайсе корпуса всеки ход. До тук добре, ама сега новият англичанин като ни тресне в гръб и ще отнеме и малкото достойнство което ни е останало.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                До тук добре, ама сега новият англичанин като ни тресне в гръб и ще отнеме и малкото достойнство което ни е останало.
                Обаче може новият англичанин да е стария швед, така че, не бих се притеснявал ако съм новия швед .

                Comment


                  Ок, аз преди няколко дни писах на Грей и Воланд, че ми е домъчняло за играта и мога да повоювам каато англичанин.
                  От Воланд има "добро", а щом Грей се отказва ...значи ???

                  Comment


                    Сун Дзъ написа Виж мнение
                    Ок, аз преди няколко дни писах на Грей и Воланд, че ми е домъчняло за играта и мога да повоювам каато англичанин.
                    От Воланд има "добро", а щом Грей се отказва ...значи ???
                    Не, не, по-точно е да се каже: аз смятам да направя това, което сър Грей каже, за да има приемственост. Т.е. Грей ще реши, а аз ще приложа решението. Доколкото видях, има двама кандидати, които, ако Грей е съгласен, могат даже да сформират екип.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Аз, да си призная, предпочитам неутрална Англия, че с тия смени на правителства курсове, правителстава и чудо нещо уравненията ми съвсем се оплетоха . Ама както кажете де. И без това цялата работа се крепи на косъм, така че един нов играч може бързо да преиключи играта по един или друг начин ако заеме по-активна позиция.

                      Comment


                        Ами те с предишния италианец се разбраха, освен това смяната на властта в Италия беше съвсем плавна и без промяна на политическия курс.
                        Не съм оспорвал решението на водещия, но , ... айде стига смехории. Френската позиция не позволяваше, не позволява и няма да позволи промени от такива мащаби. Направо си трябваше да го нападнем, не да го оставяме да си укрепва.

                        Това си е шахматна логика. И не ми е представлявал проблем, просто не беше много коректно да му се дава още един шанс, на този австрийско-шведски агент.

                        Comment


                          Френската върхушка има изключително услужлива памет... нека си примпомним как точно се стигна до смяната на властта в Италия.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Ами така е, когато уж играеш в коалиция, а се оказва, че само използваш съюзниците, започваш да се страхуваш от промените...

                            Comment


                              При промяна на играещия с Великобритания и последваща промяна на политиката се обезсмисля по-нататъшна игра.

                              Comment


                                Ние, Явруз Султан Кахвези, трети братовчед на Мохамед, Аллах да го благослови и с мир да го дари, по волята на Аллаха султан на всички правоверни, нямаме против английския крал да се смени, стига само да не прави глупости, та да се налага да ходим чак до Ламанша да го скъсваме от бой
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X