Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    При тези правила няма абсолютно никакъв смисъл да не се дават заповеди за отбрана дори в "мирно" време.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Така е, системата не е идеална, но аз се опитвам да я следвам. Основната цел преди старта беше, както се писа и по-назад в темата, да има система, която да е работеща за по-дълга игра (а не за традиционните 5 хода). Което и се видя - натоварването е нормално, играта се реализира, ходовете са с горе-долу стандартна продължителност.
      От друга страна, доказа се и това, че правилата, дори и нарочно кратки и непълни - не се четат.
      Следващата игра, на Голъм, вероятно ще отчете някои от тези положения. Винаги при създаването на игра се увличаме да слагаме повече неща, но реално има две големи ограничения: първо, сложността, водеща до натоварване при воденето и второ, правилата няма как да са сложни. Мисля, че в тази игра те са доста по-сложни, отколкото е добре, тоест, игрите трябва да са с по-простички правила, по-къси, явно не повече от страница реално.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Според мен системата се доказа по безпорен начин, и ако нещо ще се променя по нея трябва да се прави на същият принцип при който таралежите правят секс. Мнооооого внимателно.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Хм, оказа се, че има една грешка все пак. В Лапландия (от Петербург) са пристигнали 4, а не 3 (както е на картата) пехотни корпуса.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Аз обещавам да дам ход до довечера, в момента съм затлачен с една документация от реалния свят
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              messire Woland написа Виж мнение
              Хм, оказа се, че има една грешка все пак. В Лапландия (от Петербург) са пристигнали 4, а не 3 (както е на картата) пехотни корпуса.
              Аз тамън реших че му е станало неудобно.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Кво се случва с войната на Западния фронт? Казвайте, че Наша Всемилостивост по волята на Аллах и тъй нататък...султан се готви да навести източните си владения и да посее светлина в живота на правоверните си поданици(демек мисля да зачезна към морето) и иска да остави наставления на Сераскера и Великия Везир за следващия ход
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Ами бият се аз чаках още един ход, но днес вероятно ще успея да завърша нещата. На западния фронт французи и немци се бутат здраво и все в някой момент някой ще се подхлъзне и ще падне в Ламанша. Долу, в краката на Европа също има доста натиск - искат да пребоядисат ботуша, само не са се разбрали дали ще е зелен, оранжев или син ... друго ... да, има и традиционната тупаница на север, само с една провинция превзета на този ход. И да, вярно, в Австрия все още текат боеве по планинските върхове, кавалерия препуска между Бавария, Моравия и Тирол ... такива неща.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Значи са пробили руските пълчища в свещенната скандинавска земя. Лошо.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Ходът явно ще се забави още малко, тъй като открих още 2 грешки относно разположението на частите от ход 14, които ще трябва да оправя и да направя по-задълбочена проверка за всеки случай.
                      Междувременно: през този ход дотук има 4 по-големи събития, в Скандинавия Русия и Швеция си разменят Нарвик и Лулеа, в Италия испанците превзимат Апулия и - за първи път в играта - построен е арсенал - от Испания, в бившата италианска провинция Кампания.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        за първи път в играта - построен е арсенал - от Испания, в бившата италианска провинция Кампания.
                        Йеееее!

                        Comment


                          Аз очаквах, че турците ще строят (на тях май им е най-ценен), пък те....
                          "Далеч съм от мисълта си"

                          Comment


                            Spellbreaker написа Виж мнение
                            Аз очаквах, че турците ще строят (на тях май им е най-ценен), пък те....
                            Ами зависи. Ако пускаш по 2 корпуса всеки ход и ги пращаш "пеша", ще направиш верига, в края на която ще изглежда, все едно че корпусите се произвеждат направо в нужната провинция. Така хем ще имаш постоянен поток от подкрепления, хем ще става бързо.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Spellbreaker написа Виж мнение
                              Аз очаквах, че турците ще строят (на тях май им е най-ценен), пък те....
                              Ми то да построят, ма няма пари в хазната
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Аз го смятах навремето, но много скъпо. За Испания е друго - тя е в края и може да спестява. Голямо постижение си е. Иначе решава страшно много неща, няма съмнение. Но може би следваше да е нещо от типа на 100-150 лири. От друга страна, щеше да е хубаво ако има някакъв допълнителен бонус за превземане на арсенал (парична награда).

                                Comment

                                Working...
                                X