Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ахааа значи това била целта на 7-морния съюз, тъкмо мислех да питам и какво точно ще правите след като ни биете. 7:2 голям страх голямо нещо. Ако ви е за това, да взема да подаря направо Амстердам на някого и да приключваме.
    ДийпБлу, мен от никого не ме е "страх". Първо, това е игра. Второ, не помня да съм играл в една и съща игра с теб или Спелбрейкър (с Крылов съм играл и си имам мнение за способностите ме като дипломат и военен - ма не ме е страх, да си призная ), така че за вас нямам мнение - не знам колко сте "добри" в тези неща, че да ме е страх от възможностите ви (ако нещо съм пропуснал и сме играли заедно някъде - извинявам се, просто не помня). При тези правила за победа това е възможно, впрочем, можеше и доста по-инак да се случат съюзите, но - въпрос на дипломация.
    Аз пробвах и тъй и инак, но само по единия начин се получи. Особено с оглед на очертаващите се поначало противоречия (Германия/АУ беше ясно почти поначало, както и Франция срещу АУ). Общо взето, за какъвто и да е съюз това е единственото реално условие за победа - 10 столици на неутрални държави. За сама държава е ясно, но аз с моята това не мога да го постигна както и да въртя нещата (затова си поставих свои си цели и в момента съм ги изпълнил на повече от 100%). Някои други биха могли, но това е въпрос на начални условия и възможности. Дипломация - също.
    Но ако решиш да капитулираш - няма проблеми, разбира се .

    ПП Играе се за победа и за самата игра, не за "страх" или някакви други подобни емоции . Е, поне аз де. И отиграването, когато това е възможно.

    Comment


      gollum написа Виж мнение
      ДийпБлу, мен от никого не ме е "страх". Първо, това е игра. Второ, не помня да съм играл в една и съща игра с теб или Спелбрейкър (с Крылов съм играл и си имам мнение за способностите ме като дипломат и военен - ма не ме е страх, да си призная ), така че за вас нямам мнение - не знам колко сте "добри" в тези неща, че да ме е страх от възможностите ви (ако нещо съм пропуснал и сме играли заедно някъде - извинявам се, просто не помня).
      Бъркаш, но така или иначе не това е въпроса, 7:2 както и да го гледаш изглежда точно по тоя начин дори вътре игрово, особено като вземеш предвид и подлите атаки в гръб - като голям страх.

      Comment


        Да, определено странно се получава разделението на силите по алианси и възможността да се победи по такъв начин (шест на двама на един*). От друга страна вероятно е за добро- играта да се използва като пример за по нататъшни формулирования на целите за победа.

        * Обвиъсли, фейлнах.
        "Далеч съм от мисълта си"

        Comment


          ДийпБлу написа
          7:2 както и да го гледаш изглежда точно по тоя начин дори вътре игрово, особено като вземеш предвид и подлите атаки в гръб - като голям страх
          Аз никого не съм атакувал "подло в гръб" . Това - първо. Второ, всеки сам решава към какъв съюз да се присъедини. Това е въпрос кой как отиграва и къде вижда интереса си. Някои решения ми се видяха странни, но всеки може да каже сам за себе си.
          А въобще - това е целта на играта, да победиш чрез дипломация и война. Останалото са оправдания.

          А за съвместни игри - ами не помня. Вероятно не сме воювали един срещу друг (или заедно срещу някого), но така или иначе, не се сещам, какво да правя. Освен може би в онази игра на Даниц, ама тя беше от друг тип.

          Да, определено странно се получава разделението на силите по алианси и възможността да се победи по такъв начин (шест на двама на един*). От друга страна вероятно е за добро- играта да се използва като пример за по нататъшни формулирования на целите за победа.
          Ами, Спелбрейкър, въпрос на дипломация и на интереси. Кой защо се съгласява - няма как да кажа вместо тях. Аз си гледах интереса, т.е. си отиграх както трябва според моите разбирания. аз бих казал, че едната страна определено е изпуснала някои дипломатически възможности (да използва естествени противоречия (игрови)). Както вече писах веднъж, обикновено това е причина за загуба в този тип игри (същото не веднъж ми се случвало в настолната версия на играта).

          ПП Не знам защо говориш за седем срещу двама, ама както и да е.
          Last edited by gollum; 14-04-2013, 12:48.

          Comment


            Чезмаров малко навътре ги приема нещата, ама той си е емоционален тип. Играта наистина си е игра и целта е победа, с какви средства - като че ли в реалния живот някой се замисля за това Това не е някаква игра на средновековни рицарски идеали. Моето единствено разочарование е в това че не виждам интерес в война на 6 срещу 2 при това двама в стратегически неизгодно положение, надявах се на голяма затегната война 4 на 4 или поне 3 на 3 на 2. Шесторният съюз за мен направи играта безсмислена тъй като в момента на създаването му резултата от играта е напълно ясен, дори някой да ми възрадзят че ако правилно си изиграем ходовете и така нататъка има шанс ...има шанс да влезем в глуха защита, докато накрая тя не се пропука някъде. Но това не е проблем на играта, и дори не е проблем, защото Вселената не е задължена да отговаря на очакванията ми

            П.П. Друг път няма да взема Фриц за генерал ;Р
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              Чезмаров малко навътре ги приема нещата, ама той си е емоционален тип.
              Ок, извинявам се на ДийпБлу в такъв случай - мисля че никой не е имал за цел да го обиди или нещо такова. А и определено ДийпБлу игра доста добре, в смисъл, постигна максималното при тази ситуация, че и отгоре. Явно дипломатическата игра е изостанала в началото, но какво да се прави - случва се. Аз бях на косъм да вляза в съюз с АУ, Германия и Швеция, ама там имаше дърпане по някои параграфи, което ме накара да се съмнявам, че наистина има желание за съвместна игра (може и да съм се заблудил, ама какво да се прави - това се случва), та съответно си потърсих друго подсигуряване. Приемането навътре се "лекува" с повече игри от този тип - на измама и увъртания (т.е. дипломация). Аз поне се излекувах навремето по този начин (макар че помня епични скарвания от настолни "Дипломации" (и "Рискове", щото там ударите в гръб си бяха част от системата), вярно, тогава бях ученик).

              ПП Може би сме играли в някоя от по-ранните "Дипломации" или "Империализми". Но определено не сме воювали - все щях да си спомня.

              ППП Определено при други съюзи можеше съвсем различно да протече. Но ранното съюзяване често поражда такъв ефект. Особено на държави, които получават в началото голямо преимущество поради географското си положение. Картата е малко небалансирана, това също поражда разни ефекти.

              Comment


                Той игра в играта с Мелика - беше началник отдел сигурност на ГазПРом, и в следващата игра на същата карта игра с Китай май. Та имат дълга история на противопоставяне с Даниц. Тогава даниц си свали войската от влака право в ръцете на Диип с което приключи кратката им война ха ха
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  В играта с Мелиса (аз там бях с Англия) не помня - т.е. бил е помощник при теб? Русия май беше на други край, явно не сме имали допирни точки.
                  Виж, за втората трябваше да го запомня - аз тогава бях с Франция и имах много добър план за победа, но се наложи да го изоставя и да воювам с една съседна държава, ама не помня как се казваше (Испания?). Хем аз съм правил картата, ама не помня. И май тогава наистина имахме някакво тайно споразумение с него (но съм го запомнил само като "играча с Китай") и действахме заедно срещу въпросната държава, ако не ме лъже паметта. Да, там Китай игра добре.

                  Comment


                    Играта на Империализма имаше две издания, две поредни игри. В едната Дийп беше с Китай, Даниц - с Османската империя (и карта имаше някъде). Китай там воюваше активно с Индия (те бяха в центъра на картата).
                    Имаше и друга, в която имаше мисля три съюза, а завърши с разпад и гражданска война в Италия (която се раздели на 5-6 фракции). Та в тая гражданска война се намесиха всички сили, даже и такива, намиращи се на другия край на картата. В нея бяха най-много вестниците.

                    П.С. Не, не бяха империализми, май тях ги бях кръстил Дипломация 2 и 3. А Империализъм беше една игра преди това, на картата на света, в която имаше даже и Персия (Деймос), СССР, в който имаше огромни чистки, като в реалността, а имаше и Южна Африка, в която вилнееше Крилов. И да, сър Грей беше с Великобритания, а някакъв познат на Дийп - с Франция.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Успях да намеря само това, от трети ход. Трябва да е от втората игра. В работата трябва да имам всичките ходове. Поне се надявам. Нещо не намерих тема за нея, жалко.

                      Comment


                        МВежду другото искам да отправя към вас огромна критика. Вие просто варварски се отнасяте към архивите на игрите. Нищо не може да се намери по старите игри, ни карти, ни вестници а те всичкщи бяха своего рода шедевры ;( Аз такива катко вас ги расстрелвах през 23 В.С. чрез децимация ;(
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Виноват. Как може да не се справя с 5 фронта едновременно. Срам и позор. Следващия път най-много да мета входа на генералния щаб, ако и толкова.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            gollum написа Виж мнение
                            Аз никого не съм атакувал "подло в гръб" .
                            Гузен негонен бяга . Имах предвид други играчи. Аз с Турция конкретно никакви споразумения не съм имал, така че поне спрямо Германия не смятам, че е имало атака в гръб, но от 4 играчи, с които съм имал някакви "джентълменски споразумения", единствено Русия поне донякъде го спази. Е, и Франция, че поне имаше смелостта да обяви война преди да действа. Макар че там настина водим много странна война .

                            Comment


                              А, едно не може да се отрече - повторихме в някакъв изкривен и преплетен вид реалността. Имаше си Централни сили и Антанта (вярно, аз трябваше да съм в първите), има си го "Германия срещу всички", характерно за реалността, че и "Странна война" успяхте да спретнете с Франция. Красота.

                              Империал, към теб едва ли може да има някакви претенции. Честно казано, само едно ме озадачи донякъде - армията в Егер. Така и не остана време или пари да се мести по-рано може би?

                              Comment


                                Русия и Турция в съюз, реалистично, да....

                                Армията в Егер беше чиста грешка, не пропуск.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X