Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ако има кой да вземе Швеция...
    "Далеч съм от мисълта си"

    Comment


      von Danitz написа Виж мнение
      Да, сменям се веднага, не знам какво ще стане, разбира се - вземи Франция!
      Обожавам маневрите по вътрешните линии.

      N.B. Остава и Крилов да е съгласен, и Дийп да не ме окупира веднага ху,ху,ху, майтапи....
      Да те окупира като Франция или като Австрия .

      П.С. Искаме вестник!

      П.П.С. Междудругото аз ве още не смятам че Австрия е напълно взела-дала и смятам че има някои ходове, с които ако не друго поне да стабилизира фротна и да ми действа като защита отдолу. За мен голямата грешка беше че зарязаха Виена незащитена, но все още не е напълно неспасяема играта. Макар че много зависи Швеция какво ще предприеме.

      Comment


        Е, не, АУ си е заминала на практика. Има още един ход нормални действия (но вече нищо не може да направи в Италия - освен ако Италия не направи някаква съществена грешка). След това най-банално няма да има пари за операции, те.. армиите й постепенно ще се обездвижат. Да не говорим, че и Каринтия най-вероятно ще си замине на следващия ход (или по-следващия най-късно). А без арсенал всичко е въпрос на изживяване. При тази цена нов арсенал е нереално да се направи (аз също си го мисля, че съм много далеч, но това са си два хода без нищо да правиш).
        Виж, Германия може да бъде защитена за известно време и спокойно може нещата да се закучат докато икономиката наделее (Русия вече е доста по-силна от Германия, а с времето ще стане още по-силна. Турция също е много силна и ще се засили още малко (а потенциално може и повече). Рано или късно това ще окаже своето въздействие. А ако се появи заплаха и в Балтика, за Германия нещата стават наистина неприятни. Но има няколко хода (3-4) в които все още са горе-долу равностойни нещата.

        ПП Днес нямам време за вестник, съжалявам.

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Е, не, АУ си е заминала на практика. Има още един ход нормални действия (но вече нищо не може да направи в Италия - освен ако Италия не направи някаква съществена грешка). След това най-банално няма да има пари за операции, те.. армиите й постепенно ще се обездвижат. Да не говорим, че и Каринтия най-вероятно ще си замине на следващия ход (или по-следващия най-късно). А без арсенал всичко е въпрос на изживяване. При тази цена нов арсенал е нереално да се направи (аз също си го мисля, че съм много далеч, но това са си два хода без нищо да правиш).
          Виж, Германия може да бъде защитена за известно време и спокойно може нещата да се закучат докато икономиката наделее (Русия вече е доста по-силна от Германия, а с времето ще стане още по-силна. Турция също е много силна и ще се засили още малко (а потенциално може и повече). Рано или късно това ще окаже своето въздействие. А ако се появи заплаха и в Балтика, за Германия нещата стават наистина неприятни. Но има няколко хода (3-4) в които все още са горе-долу равностойни нещата.

          ПП Днес нямам време за вестник, съжалявам.
          Каринтия няма да падне на този ход, а има съвсем реална възможност за отвоюване на територии. Пък и реално погледнато на мен не ми трябва Австрия да си мести армиите. Само да стои в защита на няколко провинции, за да направи превземането им поне за известно време прекалено скъпо удоволствие за противника. Както каза ще трябват поне неколко хода да наваксате икономически разликата, да не говорим колко са ви далеч арсеналите и колко ви струва докарването на подкрепления от там. Но всъщност ключвата роля има Швеция. Ако се включи активно в патакламата на страната на 6-торния, работата е ясна. Но ако ако влезе на другата страна може да се окаже, че Русия може изпадне в изключително тежко положение. За съжаление Швеция изтърва идеалния момент за това, но все още не е съвсем късно.

          Comment


            Каринтия няма да падне на този ход, а има съвсем реална възможност за отвоюване на територии.
            Да, няма да е на този, а на следващия (мисля с един ход напред, та затова (т.е. вече съм в ход 7 ). За останалото - не, няма шанс вече. На практика на този ход вече ще са блокирани в Италия почти всички, т.е. реално остават с две армии за действие. Да, ще могат да ги движат, но едва ли ще могат да ги попълнят. Но както и да е, няма смисъл да се спори, всичко зависи от конкретните заповеди.

            Comment


              Както казах и преди , Австрийската армия ще се сражава до последно. Ако няма австрийски генерали които да я командват - ще внесем от съюзна Германия.
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Ако Швеция стане марионетка на Германия, аз взема Франция, а Данц- Австрия, може и да имам доволни играчи
                "Далеч съм от мисълта си"

                Comment


                  Ок, Сейлър да реши за Турция.

                  Comment


                    княз Крылов написа Виж мнение
                    Както казах и преди , Австрийската армия ще се сражава до последно. Ако няма австрийски генерали които да я командват - ще внесем от съюзна Германия.
                    Аз ще предам поста само ако така се реши (понеже има ентусиасти), иначе няма проблем да си довърша играта.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      Аз бих станал султан, за да доразпачедосам двуединната монархия(па и няколко джамии за слава на Аллах бих построил в южна Германия ). Проблема ми обаче е, че тази седмица се очертава малко напечена, включително с тридневна командировка и съответно няма да мога овреме да се подготвя за следващия ход, а се съмнявам да седнете да ме чакате до другия понеделник
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Тоест както се говореше у нас във Виена: Хрен Даницу Австрию ;Р
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Разберете се точно какво и кой и след това - нека да продължим, само нека да е ясно.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Сейлър, аз нямам проблем да пусна този ход, той си е готов. Ти ще поеме нещата от следващия. А аз ще се съсредоточа върху подготовката на следващата.

                            Comment


                              Ами съгласен съм. С настоящото си подавам оставката от руския генерален щаб поради преминаване на друга дръжност(назначиха ме за султан)
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                В този пост ще оставя старите и новите имена на играчите:
                                Австро-Унгария: Крилов и Империал (остават или Даниц поема военните?)
                                Великобритания: сър Грей
                                Германия: ДийпБлу
                                Италия: Сун Дзъ
                                Испания: jordani_vt
                                Османската империя: Голъм и след това - Сейлър
                                Русия: Пилот
                                Франция: Даниц и след това?
                                Швеция: Spellbreaker и след това?
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X