Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ако е от гледна точка на Арбитъра: Великобритания не е обявявала война на Швеция, а сблъсъка с Германия е по заповеди и пак не е обявявана война и не съм сигурен, че се води. Единствено между Франция и Германия има обявена, но досега е имало само едно сражение.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      ✞ На 87-годишна възраст си отиде Желязната лейди Маргарет Тачър - един от най-успешните политически ръководители на 20 век. ✞

      "В политиката, ако искаш нещо да бъде казано, потърси мъж. Ако искаш да бъде направено, потърси жена"
      Маргарет Тачър

      Мир на праха ѝ!

      Възползвам се от случая да предам съболезнованията на Австрийския Полеви Двор на своите британски братовчеди.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        В сайта пише с червени букви, че има война, а пък аз за сега не съм запознат с такова обстоятелство. Освен това наляво и надясно (от поне две страни) се подхвърля, че съм в съюз с Германия и Австрия, което не е факт.
        Съответно изпитвам безпокойство, че информацията, с която работя не е пълна.
        "Далеч съм от мисълта си"

        Comment


          Это не только не факт, но и абсолютная неправда За всю игру Австрия и Швеция едва ли разменили и одно письмо.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            Съжалявам, за Швеция е моя грешката (ама не е чудно, нямам много време). За Германия - не знам, ако морското сражение не е война, то тогава.. и аз не съм във война с Австро-Унгария, щото не съм я обявявал (просто заповедите са били такива). И с България и Персия не съм бил във война. Ок, ще ги коригирам - само Германия е във война с Франция. Ще го имам предвид.

            ПП Всъщност, ако на някого му се занимава с това - няма проблем, да ме отмени. И без друго си имам достатъчно друга работа.

            Comment


              Аз и за завладяването на Луната може да съм водил преговори с марсианците, но нищо не съм подписвал или окончателно приемал.
              "Далеч съм от мисълта си"

              Comment


                Няма как никой освен теб (и партньорите ти) да знае какви тайни договори си сключвал, нали? Къде в сайта пише, че си в съюз с Германия и Австро-Унгария?

                Comment


                  Не, пише за несъществуваща война (поне за сега и със сигурност такава, за каквато аз не знам) между мен и Англия- за което питах преди малко, и пише във весника, за тоеритична Ос- Швеция, Германия, Австрия. Разбирам, че вестника не е офицално изказване или правило, но този "факт" се взе за истина и започна масова да се третира като такава.
                  "Далеч съм от мисълта си"

                  Comment


                    за грешката в сайта вече писах и е поправена (също както и другата - въпрос на бързане и копиране - ако някой си мисли, че имам чак толкова свободно време, лъже се - ако има желаещи те да се занимават с това, нямам нищо против).
                    Вестникът си е вестник. Кой какво впечатление е създал с действията и изказванията си е отделен въпрос - да е мислил, когато ги е правил. Впечатленията са си впечатления, може и да не съвпадат с намеренията.

                    Comment


                      Напълно съм съгласен. И лошо няма, стига да не ме "вкарвате във филми", в които не участвам Длъжен съм да подчертая тези разминавания за да не видя след ход-два италианци на скандинавския полуостров, мислещи, че се бият срещу нацистите примерно


                      Благодаря за поправките.
                      "Далеч съм от мисълта си"

                      Comment


                        А, уф, за вестника бях забравил, да, обаче виж от тази гледна точка: журналистите съвсем не е задължително да слагат само реално потвърдени материали във вестника. Някои могат да бъдат и така ... тенденциозни. Или да отразяват вижданията на журналистиката, основани върху видими събития.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Само че когато журналистът на централният вестник е и играч, то неговият поглед е далеч от обективен и е преломен през точно определена призма на погледа му като играч. Така че бих посъветвал в бъдеще Цюрихският наблюдател или да се заяви че е вестник редактиран от играч или да се редактира само от водещия и да представлява само факти в обективна светлина и домисли и анализи на незаинтерисовано лице - водещият. Тъй като се оказа че Голум в официалният вестник вмъквал намеци и препратки към своите намерения и т.н. В тези случаи е по-добре да се правят отделни национални издания от рода на Френският вестник-листовка
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            Spellbreaker написа Виж мнение
                            Напълно съм съгласен. И лошо няма, стига да не ме "вкарвате във филми", в които не участвам Длъжен съм да подчертая тези разминавания за да не видя след ход-два италианци на скандинавския полуостров, мислещи, че се бият срещу нацистите примерно
                            Нацисти? Това пък какво е?
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Крылов, спокойно, във вестника не съм играч, а журналист. Имам достатъчно опит от тази роля в други игри, за да не ги смесвам. Така изглеждаха нещата гледани отстрани. Бих казал, че само облекчих работата на Водещия.
                              Но - ок, няма да пиша повече материали за вестника.

                              ПП А какви намеци?

                              Comment


                                Е, това пък вече е напълно излишно. Толкоз гот си пишеш.

                                Comment

                                Working...
                                X