Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариант 1922-бис

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Жалко че играта няма да продължи и все пак каква е причината за това? Иначе моето мнение, е че сухопътната ни кампания в щатите щеше да бъде успешна или поне в първата фаза, а след това вече не се знаеше как щеше да развият събитията. Иначе се надявам скоро да има нова игра и тя да има малко по добро бъдеще.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      Shelenberg написа Виж мнение
      Жалко че играта няма да продължи и все пак каква е причината за това? Иначе моето мнение, е че сухопътната ни кампания в щатите щеше да бъде успешна или поне в първата фаза, а след това вече не се знаеше как щеше да развият събитията. Иначе се надявам скоро да има нова игра и тя да има малко по добро бъдеще.
      Ами причината е, че от американския отбор реално останах само аз. Не бързайте с бляновете за успешни кампании, не знаете какъв ви го бяхме приготвили. А и като виждам какво са се готвили да правят япанците на Оаху, и като знам какви нареждания бяха дадени на авиацията на Хаваи в последния нереализирал се ход просто не ми се мисли какво точно ги чакаше
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Я, разкажи, Сейлъре, на кротка раздумка с японското военно аташе след много години, за офанзивата на марин рейдърсите през Соломоновите острови към Филипините на обезоръжени Тъкъри? А и друга една чудо операция на OSS ни интересува - като как тия свръхкъдърни мениджъри-организатори - десет на брой с подръчни средства и ЖП чукчета прекараха 200 самолета от Николаевск до Чита? А Мексиканските ви делавери? Разказвай, това са стари работи...

        Comment


          И летището на Пърл Харбър щеше да е разорано от край до край, с тази мизерна брегова артилерия там много трудно щеше да се получи нещо. С нощен преход щяхме да се озовем до Хаваите, а и имахме ограничено количество изтребители за покритие. И ужасно много кораби от всякакъв клас. Хаваите ги губехте независимо какво правите с оглед информацията в момента
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Мисля, че за да е пълна картинката трябва всеки отбор да си постне и всички ходове.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Всъщност нашите са си там като прикачени файлове, не знам за останалите отбори как е.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                von Danitz написа Виж мнение
                Я, разкажи, Сейлъре, на кротка раздумка с японското военно аташе след много години, за офанзивата на марин рейдърсите през Соломоновите острови към Филипините на обезоръжени Тъкъри? А и друга една чудо операция на OSS ни интересува - като как тия свръхкъдърни мениджъри-организатори - десет на брой с подръчни средства и ЖП чукчета прекараха 200 самолета от Николаевск до Чита? А Мексиканските ви делавери? Разказвай, това са стари работи...
                А, не мислехме да ги обезоръжаваме. Всичко е отворено за четене, само време да има японското военно аташе. А за мексиканските далавери и самолетите нищо не мога да ти кажа, аз тогаз бях "цивилен"
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Пилот написа Виж мнение
                  И летището на Пърл Харбър щеше да е разорано от край до край, с тази мизерна брегова артилерия там много трудно щеше да се получи нещо. С нощен преход щяхме да се озовем до Хаваите, а и имахме ограничено количество изтребители за покритие. И ужасно много кораби от всякакъв клас. Хаваите ги губехте независимо какво правите с оглед информацията в момента
                  Както казах и на предишния - всичко е отворено вече за четене. Четете на воля.

                  Впрочем да се присъединя и аз към пожеланията скоро да има друга игра, таман стана интересно, щяхме да понапердашим малко англичани(е през 1925 надали са се осъществявали рейдове с участието на 180-200 самолета, ама пък това не е реалната история) и малко колумбийци и после беше ваш ред. Верно, щеше да отнеме време и да струва доста пари и да претовари индустрията, щото заради смотаната ни корабостроителна програма(реално ми липсваха свестни есминци в големи количества, тежък самолетоносач, достатъчно подводници, десантни кораби, базов патрулен и ударен самолет и какво ли още не) нямахме доста от необходимите неща - реално се гласехме за Ютланд, при все че точно в такова упражнение щяха да ни бият грозно.
                  А за какво чудничко самолетче врънках пари само - 4х1500 к.с. двигателя, 4800 км. радиус на действие и 5 тона боен товар. Свят щеше да ви се завие с 500-600 такива бомбардировача.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Мда, щяхте да ни скъсате от бомбардировки в Оаху и Анкоридж през ...1932 година. А Галапагоската ви десантна операция и линейното сражение при о. Маргарита щяха да издялкате от гранит в мемориала на... покаянието.

                    Comment


                      Уви, Токио след 2 месеца щеше да е доста по-далече от вас от 4800 км. А 1500 к.с. не зная дали е реалистично в 1925.

                      Колкото до Колумбия - каквото и да се говори, си се провалихте тотално. Нашата цел беше да унищожим канала и като второстепенна да ви отвличаме сили в това направление. И двете са постигнати - канал няма, над 6 ваши дивизии са из джунглите, самолетите и танковете и всичко са далече от Япония и Англия. Освен това сте изхарчили като пари един порядък повече от нас.

                      През цялото време си ви водехме за носа - почнахте боеве на сляпо, една ваша атака зацикли, бомбардирахте мостове дето не ползвахме, патрулирахте с кораби и самолети където ни нямаше, вързахте се на блъфа за Венецуела, проспахте полка на вашата граница докато не стана твърде късно, пратихте си тихоокеански линкори на юг така че да си разделите силите още по-вече (това за януари), англичаните ви удавиха в Картахена... Колумбия за нас беше приключена тема щом гръмнахме канала, всичко друго беше бонус.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Пилот написа Виж мнение
                        Уви, Токио след 2 месеца щеше да е доста по-далече от вас от 4800 км. А 1500 к.с. не зная дали е реалистично в 1925.

                        Колкото до Колумбия - каквото и да се говори, си се провалихте тотално. Нашата цел беше да унищожим канала и като второстепенна да ви отвличаме сили в това направление. И двете са постигнати - канал няма, над 6 ваши дивизии са из джунглите, самолетите и танковете и всичко са далече от Япония и Англия. Освен това сте изхарчили като пари един порядък повече от нас.

                        През цялото време си ви водехме за носа - почнахте боеве на сляпо, една ваша атака зацикли, бомбардирахте мостове дето не ползвахме, патрулирахте с кораби и самолети където ни нямаше, вързахте се на блъфа за Венецуела, проспахте полка на вашата граница докато не стана твърде късно, пратихте си тихоокеански линкори на юг така че да си разделите силите още по-вече (това за януари), англичаните ви удавиха в Картахена... Колумбия за нас беше приключена тема щом гръмнахме канала, всичко друго беше бонус.
                        Да, успеха на англичаните се дължи на нечия нашенска глупост. Ама рядка. Същия човек магери и корабостроителната програма преди мене. А за 1500 к.с. двигател - ами предполагам си запознат с несъвършенствата на самолетния калкулатор. Срещу повечко пари за иновации можеш да имаш и F-15E.

                        Впрочем виждам и, че разузнаването ни добре е действало. Последния боец в Колумбия не го ядохте от 6 дивизии. Цифрата е надолу
                        А да - нито за момент не сме разчитали на линкори да правят нещо друго освен да разчистват след масирани въздушни удари, ако е удобно.
                        Особено ми харесват и вашите проекти за линейни кораби - точно така се прави. Всичката средна артилерия - в казермати. Така ще е добре защитена от атаки на изтребителите, ама освен някой заблуден торпедоносец без късмет друго няма да уцели. За отразяване на рейдове от по 180 самолета пък е супер "подходяща"
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Ти май не разбираш, в Колумбия вие загубихте стратегическата цел, всичко друго е глупости. След като гръмнахме канала, дори и с магическа пръчка да беше изпарил и последния революционер, на нас ни е все тая.

                          А ЛК сме достроявали отпреди, запознай се по-добре с материалната част.

                          Авиацията е нещо хубаво, но не и през 1920-те. Виж скоростите на крайцерите - 30 възела спокойно ще развият, даже 36, вземи нощ 12 часа и сметни само какъв обсег ти трябва на самолетите за да отбраняват ефективно остров сами без на зазоряване да ги направи на салата артилерийският огън. И вземи подробността, че е 20-те години и нощно кацане или намиране на остров не е най-приятното нещо на този свят. Този факт ти добавя още 2 часа към горните 12. И това ако се приеме, че си намерил противникът, което не е лесно когато се движиш бавно, имаш само очи и нямаш радио в самолета (това добавя още час и половина към горните 14. без да броим че е януари и по на север нощта е по-дълга). Подробности като вражески изтребители гонещи разузнавачите естествено не включвам.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Пилот написа Виж мнение
                            Ти май не разбираш, в Колумбия вие загубихте стратегическата цел, всичко друго е глупости. След като гръмнахме канала, дори и с магическа пръчка да беше изпарил и последния революционер, на нас ни е все тая.

                            А ЛК сме достроявали отпреди, запознай се по-добре с материалната част.

                            Авиацията е нещо хубаво, но не и през 1920-те. Виж скоростите на крайцерите - 30 възела спокойно ще развият, даже 36, вземи нощ 12 часа и сметни само какъв обсег ти трябва на самолетите за да отбраняват ефективно остров сами без на зазоряване да ги направи на салата артилерийският огън. И вземи подробността, че е 20-те години и нощно кацане или намиране на остров не е най-приятното нещо на този свят. Този факт ти добавя още 2 часа към горните 12. И това ако се приеме, че си намерил противникът, което не е лесно когато се движиш бавно, имаш само очи и нямаш радио в самолета (това добавя още час и половина към горните 14. без да броим че е януари и по на север нощта е по-дълга). Подробности като вражески изтребители гонещи разузнавачите естествено не включвам.
                            Добре, добре. "Съгласих" се. Уви няма да имаме възможност да видим в практиката, кой, какво как и т.н. Никой не е разчитал на самолетите да ви откриват, работата им беше друга. Само не знам защо не искаш да четеш отворените наши неща и ми пробутваш вашата си пропаганда, но не ме и вълнува вече.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              обработваме англия против блокадата на Япония. Така и така англичаните не ги подкрепят още - предната вечер казах на крилов че англия няма д ги подкрепи и снощи той ми потвърди, явно смята че ние сме виновни за това, но важното е че Япония е без подкрепа.
                              Ейъ, понякога съм толкова добър, че чак сам спирам да си вярвам - да не взема да се самозаблудя и само-заинтригувам по интерция ха ха

                              Иначе въпреки очакванията ми играта имаше поле за дипломация, вярно че Хорхе беше доста невнимателен и неопитен противник на масата на преговорите и позицията му не беше завидна (дезинформацията винаги е по-лесна), но се надявам той да си вземе някои бележки и следващия път да можем да се спречкаме на по-равностоен дипломатически терен
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                княз Крылов написа Виж мнение
                                Ейъ, понякога съм толкова добър, че чак сам спирам да си вярвам - да не взема да се самозаблудя и само-заинтригувам по интерция ха ха

                                Иначе въпреки очакванията ми играта имаше поле за дипломация, вярно че Хорхе беше доста невнимателен и неопитен противник на масата на преговорите и позицията му не беше завидна (дезинформацията винаги е по-лесна), но се надявам той да си вземе някои бележки и следващия път да можем да се спречкаме на по-равностоен дипломатически терен
                                Всъщност там май се дръннахме сериозно. Ако бяхме успели да спечелим англичаните на наша страна(а имаше индикации, че те си искат търговията с латинска америка и владенията в Близкия Изток, та все щяхме да се споразумеем), войната щеше да е доста по-късно, ама в един момент всичките ми другарчета решиха, че искат близкия изток, и южна америка Максимализъм какво да го правиш
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X