Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вариант 1922-бис

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Даниц го промени щото Оли тук не си викаме
    Всъщност Оли беше съкратено от олили или олеле ако щеш, надявам се да няма обидени от това възклицание. Но здраве да е. Някой нещо се е сбъркал за което му прощаваме
    Last edited by Sailor_Malan; 15-01-2009, 09:29. Причина: ръководството нещо се е посбъркало
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Уви, Маршаловите острови нямаше да ти станат за предна база поради ред причини, особено тази, че там ние твърде много инфраструктура не сме правили. А ВМБ 1 ниво се прави година. Освен това Хаваите март месец вече щяха да са наши, което изключва каквито и да било ваши операции надолу. Щяхте да имате срещу вас 6-8 ЛКР точно в средата на Пасифика, подкрепени от два пъти повече ЛК и към 20 КРЛ. Това не може да се игнорира. Особено с 4 АВ които да ни подсигуряват разузнаване+брегова авиация и разчистен Мидуей до края на март.

      Кодиак можеше да го вземете естествено, пазеше го само един полк и значително количество мини пред него. Но ние имахме Сийуърд и железницата между него и Анкоридж, тоест пак имахме един заобиколен път. А и имахме запаси за да ни стигнат до 15 април някъде без да правим каквито и да били лишения. Всяка ваша операция там, особено при опит за блокада рискуваше да ви въведе в генерално сражение, да не говорим след като вземем Пърл Харбър. Просто можеше след това да се изсипем там с 10 ЛКР и 14 ЛК и да изчистим вашият десант.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Интересно ми е какво ще кажат немците за играта, за техните идеи и ходове, мисля че трябваше щатите да поработят за по-здрав съюз с тях и тогава щеше да стане много интересно.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          Shelenberg написа Виж мнение
          мисля че трябваше щатите да поработят за по-здрав съюз с тях
          Не може да поработиш с някой който го няма.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            след като вземем Пърл Харбър
            Предимно старите ми чорапи щяхте да вземете. Не надценявай възможностите на кораб да победи брегова батарея. Един такъв случай няма в историята преди четирийсетте
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              Вие какви батареи сте имали там... с 4 280 и 6 152

              Comment


                von Danitz написа Виж мнение
                Вие какви батареи сте имали там... с 4 280 и 6 152
                Доколкото четох ходовете ви сте планирали да унищожавате и една 356 мм. с авиация(голям майтап предвид въведеното състояние на готовност на изтребителите на Оаху, даже и единия ми стар чорап щеше да си остане цял). Нея що я забрави?

                Просто можеше след това да се изсипем там с 10 ЛКР и 14 ЛК и да изчистим вашият десант
                В момента в който тоя десант щеше да се състои щяхме да разполагаме с 5-8 самолетоносача с по 90 нови самолета(450-720 самолета - данните за двата ни нови проекта самолети бяха взети назаем от F6F и TBF Авенджвър) и приличен артилерийски радар тия 10 и 14 просто щяха да станат повод да отделям линкорите от ескорта в отделна ударна група, която да ви доразчисти в някой нощен бой(това ако след 3 вълни от по 200 самолета е останало нещо за разчистване), след като третата вълна изтребители, бомбардировачи и торпедоносци отдавна вече си е по хангарите на самолетоносачите, а на крайцерите в ескорта е застъпила нощната вахта и всички дружно се връщат да охраняват плацдарма и да помагат на морската пехота.

                Ама щом като си толкоз напорист Пилот, мога само да се надявам скоро да се случи друга игричка, та наистина да ми вземеш старите чорапи
                Last edited by Sailor_Malan; 15-01-2009, 10:28.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Аз газ изсках да използвам...ма Одзава не дава

                  Comment


                    von Danitz написа Виж мнение
                    Аз газ изсках да използвам...ма Одзава не дава
                    Лош човек
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Така или иначе плана беше да падне след десант, а не обезателно да ви изриваме с артилерия само. А и доста си надценявате самолетите. След няколко години с новите ви модели можеше да се окаже голям проблем, но не мисля че в текущата ситуция щяха кой знае колко да променят нещата. Така че мисля че имахме голям шанс да успеем. Но все пак шанс, не твърда увереност.

                      Загубите ли Хаваите и Аляска, още повече ако бяхме успяли да подтикнем и Мексико да се намеси, каквито планове имахме, положението ви нямаше да е много розово.

                      Лошото е, че дори и само да си стоите по пристанищата, пак щяхте да ми ангажирате половината флот да ви държа под око.

                      Comment


                        O това последното си беше част от плана. Особено ми беше важно да сте близичко до пристанищата. Само язък дето единствената състояла се бомбардировка на британски кораби Одзава я проведе както му дойде(без въобще да ме пита, пък и аз имах други занимания тогава). Инак щеше да видиш, че не аз си надценявам самолетите, а ти ги подценяваш
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Бреговата артилерия от 4 305 4 280 и 6 152 си я пише във вашият файл, за това и дискутирам. Това което знаехме от исторически сведения явно не е задължително да е 1 към 1. А 356мм не са били в покрити кули, тъй че и да ги имаше лесно могат да се разчистят. Интересно ми е къде видя тези твои самолетоносачи, аз във вашите файлове виждам 2 самолетоносача с общо 32 самолета на тях... Не броя двата леки дето влизат дни преди войната защото трябва да минат учение (Одзава на нас ни мърмори по въпроса). И да са 4, пак са нищо. Рейд с 30 самолета видяхте колко е ефективен в Картахена А десантът ни е февруари 1925.

                          А Пърл Харбър просто с 8 тежки оръдия много трудно ще го защитите, има и склон който дели острова на две части които не могат да се стрелят от противоположната страна. Десант на обратния склон на 2 дивизии и 1 ап (както бяхме взели с нас с конвоите) ще трябва да го спирате с 1 пд срещу 200 цеви от 356мм+ без да броим крайцери и т.н. Бреговата артилерия там нямаше да ви помогне много.

                          С кратък рейд ви отиваха летищата, просто островът е малък и всичко е скупчено - за няколко залпа отиваха полосите и хангарите.

                          Вместо да си въобразяваш, че с наличните ресурси можеше да ни отблъснеш, се вгледай в плана ни, има един чист идиотизъм в него който сега се усетих+един вроден недостатък свързан с планирането.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Има предвид наземно базираните самолети. Освен това 343+ са нашите оръдия.

                            Comment


                              С техниката по това време и патрулирането+липсата на радиостанция може да се види, че ние имаме 13 часа нощ (януари е поне толкова), 2 часа полет обратно на разузнавача видял ни да каже в базата и още 2 часа да ни ударят АКО излетят на секундата. Ако искат да кацат и въобще да намерят острова с нивото на техника от тогава - още 2 часа. Тоест ние имаме 17 часа за движение като минимум през нощта. Да видим какво става ако пратим на рейд сутринта крайцерите за да разорат летището - максимална скорост 36 възела, да ги преброим 30. Значи имаме 510 мили от Пърл Харбър или над 820 км. Което прави рейда почти невъзможен и със самоубийствено връщане (еднократен значи). Тук не включвам фактори като какъв е шансът да бъдем забелязани (противникът има само очи все все пак), какъв е шанса разузнавачът да бъде прехванат от някой наш самолет + това да се случи на бомбардировачите.

                              Още веднъж напомням - това е 1925, не 1941. Самолетите са бавни, с трудна навигация, без радиостанции, без качествени прицели, по-крехки като конструкция, недостатъчно големи бомби. Все още няма някакъв специализиран пикиращ бомбардировач и концепция за такъв, първото подобно нещо е дошло на въоръжение в сащиянска армия през 1925 като прототип, пилотите не знаят как да го ползват+липса на доктрина.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Пилот написа Виж мнение
                                С техниката по това време и патрулирането+липсата на радиостанция може да се види, че ние имаме 13 часа нощ (януари е поне толкова), 2 часа полет обратно на разузнавача видял ни да каже в базата и още 2 часа да ни ударят АКО излетят на секундата. Ако искат да кацат и въобще да намерят острова с нивото на техника от тогава - още 2 часа. Тоест ние имаме 17 часа за движение като минимум през нощта. Да видим какво става ако пратим на рейд сутринта крайцерите за да разорат летището - максимална скорост 36 възела, да ги преброим 30. Значи имаме 510 мили от Пърл Харбър или над 820 км. Което прави рейда почти невъзможен и със самоубийствено връщане (еднократен значи). Тук не включвам фактори като какъв е шансът да бъдем забелязани (противникът има само очи все все пак), какъв е шанса разузнавачът да бъде прехванат от някой наш самолет + това да се случи на бомбардировачите.

                                Още веднъж напомням - това е 1925, не 1941. Самолетите са бавни, с трудна навигация, без радиостанции, без качествени прицели, по-крехки като конструкция, недостатъчно големи бомби. Все още няма някакъв специализиран пикиращ бомбардировач и концепция за такъв, първото подобно нещо е дошло на въоръжение в сащиянска армия през 1925 като прототип, пилотите не знаят как да го ползват+липса на доктрина.
                                Абе то и вие бая фантасмагории натворихте(диверсионна акция с 200 участници, избити до един, ама акцията видите ли успешна), ама нали зара така казвал.
                                А иначе какво как било в реалността е просто без значение - ние през 1925 се оказахме с нефтени находища открити в реалността през 1968.

                                "Недостатъчно големи" бомби ако не ме лъже паметта точно през 1925 са удавили цял трофеен дреноут в реалността и са издухали пагоните на един полковник на име Уилям Митчъл

                                + това да се случи на бомбардировачите.
                                Аааа ама да бяхте дошли. Особено при охрана от 60 изтребителя а в случая с Източното Крайбрежие с най-голямо удоволствие щяхме да посрещнем и мераклии да излетят от сухопътно летище - в силите отделени за операция Боздуган 1 си имаше даже и групичка за fighter supression.

                                максимална скорост 36 възела
                                Непрекъснатото и развиване щеше да е друга фантасмагория. В реалността за която толкова ми опяваш, пред Пърл щяхте да сте без гориво. Пак справка с реалността - през 1940 г. по тия причини Германия си губи 1/3 от крайцерите.

                                Каквото и да кажем от тук нататък е без смисъл, докато не премерим реално сили в нова игра.
                                Last edited by Sailor_Malan; 15-01-2009, 20:16.
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X