Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симулация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Имам чувстовото че не искаш да ме разбереш
    Чел съм да но в мирно време на собствена територия и то в рамките на 100-150км не съм чувал да е изчезвала армия.
    какво искам - искам да си изпълявате правилата не знам сигурно за трети път ще ги цитирам:
    "- арбитрите получават данните и до края на вечерта пращат резултати."
    ако четвъртия ден сутринта е за теб е край на вечерта то давай да забавим темпото на симулацията разбирам че не можеш да огрееш навсякъде. така че или забавяме или си вземаш още помощници. другия вариант е майната им на правилата :mhehe: и си караме просто така за идеята но тогава това не е симулация вече


    Dark Galaxy ---> GoodKnight

    Comment


      Грешката е при мен, за което се извинявам. А за да продължим се налага да се променя нещата. Ще изчезне едно междинно ниво и ще стане по-скоро генщабна симулация (близка, но не точно такава все още), тъй като другата изчерпа възможностите си. Затова искам всеки, който иска да участва да потвърди (вече получих някои потвърждения). Днес ще се опитам да разпратя новите файлове и да продължим от петък.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        За Ген-Щабна симулация се искат сериозни промени в правилата според мен. Не е ли по-добре да почнем нова, с доизпипани (откраднати оттук-оттам) правила?
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          Княже, аз бях, не си ли личеше
          Много съм ти благодарен за избора
          не съм вярвал, че ще давам заповеди единствено в опити да докарам резервните армии до границата и при пълен неуспех хаоса да спре. Финалната информация която получих беше как една армия се отдръпва от позициите си на границата като оставя граничен град на произвола.
          вече ще знам в какво се забърквам...

          albireo написа
          Н
          Хорхе, мамин-златен пълководецо ти въобще чете ли тези два плана (на човека, който замести и последвалия меморандум на командира на "Център"?
          Ако бях получил такъв план, както и меморандума, щях да ги прочета,явно са се загубили по грамофонната връзка. Воланд, ако може прати ми ги да видя, какво са представлявали.

          А беше любопитно, как тъкмо си предавам плана и вместо корекция или коментари получавам на следващия ден заповеди от главнокомандващия погранична армия да атакува по посока на най-голямото скупчване на Томанийска армия в северната част според предварителната информцаия и при условие че никой от тила не е тръгнал към границата. Идейно.
          На следващия ден за мен като един вид мнение за плана получавам кратка нота - партията вярва във вас, дайствайте.
          Другарю Сталин забрави да приложиш пистолет с един куршум в цевта


          Чакам с нетърпение да публикува Воланд всичко след края на симулацията. Дори се надявам да чуя всичките унищожителни конретни критики за некадърния ми план.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            Меморандуми имаше, но на първо място са препращани до Франкенхайм (май за него бяха и предназначени).

            Така, значи какво ще тестваме, а то ще си бъде тест все пак. Симулацията изчерпа целите си, вече командирите не са анонимни. Но искам да видя как ще е с военните действия, по принцип беше хубаво анонимността да остане и за този етап, но какво да се прави. Та, ще направим следното:
            - ще разместим малко нещата (армиите и командирите);
            - ще има промени във военните планове;
            - всички командири ще бъдат публикувани, заедно с пощите им, те сами ще пазят кореспонденцията си, а до водещия ще пращат единствено заповеди;
            - ще очаквам по-кратки и къси заповеди - времето за четене не е много, трябва и да се нанася и смята.
            Last edited by messire Woland; 27-11-2007, 10:31. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Хорхе, ма ти що не уволняваше/разстелваше? Имаш власт за това, а и одобрението (и водещия пример) на Бащицата

              Хайде аз ще започна с критиките. Между другото в така нападания план имаше няколко добри идеи, даже като цяло концепцията беше ок. Може би малко рискована - силно вероятно беше да се получат насрещни боеве и в центъра, и на юг и боят да се превърне в позиционен. Но проблемът беше в детайлите. Аз лично смятам, че не си седнал да пресметнеш времевите рамки, нужни за придвижване на армиите (прочутия горски марш на Делта щеше да отнеме поне 3 месеца, а в какво състояние щеше да излезе армията след него е съвсем друг върпос). Но освен този марш имаше няколко маневри, които според плана би трябвало да са едновременни, но само от разстоянието, което всяка от тях беше предвидено да покрие ставаше ясно, че те никога не можеха да се изпълнят едновременно.
              Също така основен проблем ти беше, че приемаше вражеските сили за статични - никое от предвидените обкръжения няма шанс да се изпълни при активно реагиращ противник. Да не говорим, че след малките размествания из нашата командна верига томанците получиха прекрасен старт и можеше да се очаква да са далеч по-концентрирани и подвозени до границата от нас. Всъщност ние, губейки темпа за подвозване на резервите, бяхме автоматично набутани в реагираща страна. Но това са вече по-нататъшни размишления.
              Last edited by Sir Gray; 27-11-2007, 10:45.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                А, да, не забравя - пратете си дневниците (на адреса на игровата поща) за да мога да оформя документите на играта до момента, преди да продължим.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Sir Gray написа
                  Аз лично смятам, че не си седнал да пресметнеш времевите рамки, нужни за придвижване на армиите (прочутия горски марш на Делта щеше да отнеме поне 3 месеца, а в какво състояние щеше да излезе армията след него е съвсем друг върпос).
                  Странно, тоя марш се е прочул по върховете на командването без нищо от него да стигне до мен но наистина дори не съм и допускал като най-лош варянт, че се канят да ме нахакат в горите и блатата до Ившенсон :aaa:
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    Ти ли беше нещастникът, дето беше предвиден да прецепи от Селдорф до Орвае?!

                    Моя дневник е кратък:
                    1. Уволниха ме. Пак добре, че не ме разстреляха
                    2. Напих се
                    3. Поразмотавах армията малко напред назад за наказание и щото ме мъчеше махмурлук.

                    ПП А, предлагам ако ще продължаваме, да направим нова карта, че тази се изтърка вече.
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      А, ако ще правим друга карта ще се иска повече време ...
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        А, предлагам ако ще продължаваме, да направим нова карта, че тази се изтърка вече.
                        хе,хе, аз лесно ще направя нова карта, обаче дали тя ви е виновна .

                        Comment


                          Е, Грей , май никой не е успял да отвори тоя .одт файл с описанието на плана - на Юг действията трябваше да започнат след като на север се постигнат целите(не много вероятно) - съответно ако не се постигнат , т.е. аркания вече не е натрупала количествено предимство, няма фаза 2. Обкръжението беше много трудно осъществимо, макар да бях концентрирал 3 армии, 2 от тях от добре моторизираните и дорбе попълнените. Повече нямаше как да хвърля просто- нямаше повече армии в аркания а без идея за пробив и при равни по големина държавни армии не знам как можехме да победим.
                          Да операция "Горски кът" беше замислена при неуточнено с Воланд тълкуване на правилата за движение в гора - действително сериозна моя грешка- но идеята беше плана да се задейства след като делта се е предислоцирала където трябва.
                          За статичността на врага, не не отчитах да има такава- за това и нямаше нахлуването да е едновременно по целия фронт а целта бе да се концентрират томанските армии срещу първите атакуващи и да се пооголят откъм мястото на пробива.
                          имаше изрично споменато в плана че се тръгва в настъпление чак след изрична заповед, но пустия шифровъчен код се оказа неразкодируем
                          тия едновременни неразчетени маневри не ги виждам, може би трябваше да направя точни по време разчети за придвижване, но самата карта няма толкова подробни ориентири, а и плана времево зависеше от реакцията на врага - дори и да ви се струва много грешна концепцията - и не предполагаше да се придуржа всяка операция към определена дата.
                          Какви уволнения и разтрели бе Грей, къде видя опашка от чакащи за повишение в генерали. Армията беше направо един :sm232:

                          При нови симулации, не е зле да има обсъждане на всякакви планове на съвет, като главнокомандващия има крайната дума- не просто да му се праща някакъв план защото в случая на Княза, то той си има негов си план и не му дреме какво му се представя май - отговора е един -" В перед"

                          Edited
                          Last edited by xopxe; 27-11-2007, 11:43.
                          Kerls, wollt ihr ewig leben?

                          Comment


                            Не бе, не е тя виновна. Просто на тая и научих кътните зъби.
                            Да махнем от тази блатото в средата? С Воланд говорихме за това, че е малко "спъната"

                            горното е към голъм
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Сори за втория пост: Правилно съм наказал Уорлорда за нехуманните му идеи за водене на война с разходка из сибирската тайга :p
                              (макар и неумишлено)

                              картата ще е хубаво да е по-подробна- леко ще се усложни въпроса с градовете с бъдещи малки горички, удобни за окопаване в тях, но да няма един път поне в моята любима гора :p а и това необятно и непроходимо тресавище от 20 000 км2 е малко прекалено според мен.
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                Не знам, според мен за тест и тази си е достатъчно добра. Нека направим един тест как ще са нещата и той да ни послужи за по-нататък. Някой иска ли да стане втори водещ?
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X