Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симулация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ех, трябваше да вметна - аз вече не съм началник на Щаба, по мое желание.
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      Не е чак толкова компрометирана, само няколко души са ми станали ясни. Иначе всичко ще минава през твоя майл, така е най-добре. Другото е с цел архив да се направи направи форум, но има да се ограничава много правомощия там за да наподобим структурата на мейловете.

      Моля те кажи имаме ли право да местим армии? И ако може прати карта с положението на всичко в 24 часа днес.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Не виждам смисъл от пауза и после да продължаваме.
        Ако ще правим генерал-щабна игра, аз съм с 2 ръце за, обаче да го подкараме като такава и отначало.
        Ако ще продължаваме с тази, то да си е откъдето сме стигнали, кви са тия глезотии паузи.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          Е, не по скоро утре ще направя карти, а пазенето на тайна кой кой е вече не е чак толкова съществено. Утре вечерта ще получите нещата за да мислите кое как ще е.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Не бе, нямате право такива неща да говорите бе, ще ми стане нещо от толкова смях, от 15 минути седя, гледам в монитора и се хиля, хората наоколо вече решиха че ми има нещо :lol:

            Ама иначе съм против каквато и да било пауза, Воланде ако ти е по силите давай да продължаваме, и без това до първия сухопътен сблъсък има поне седмица, няма за какво да протакаме, по-ясни нещата е малко вероятно да станат. Пък и точно могъщите ми армии тръгнаха да се местят
            <<..........>>

            Comment


              Аз имах абсолютно същия проблем днес :mhehe:
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Хорхич, ти да не си новия маршал на другаря Сталин от АСФСР

                Според мен няма смисъл да продължаваме - секретноста на личностите беше в основата на симулацията според мен. Докато се получавах заповеди от неперсонализира източник маркиран само със измислено име и по-високо стъпало в йерархията - симулацията беше прекрасна. Хаоса донякъде беше от това че самите играчи за първи път бяха поставени в такива уславия и вероятно се почувстваха леко объркани (вината за хаоса в Аркания е най-вече моя и то изграждана съзнателно).

                Сега за някои (от екипа ) не е тайна че аз бях за маската на вожда на Аркания. Опитах се да се вживея в определена роля за която Воланд ме помоли. Това трябваше да е авторитарен тип , който не е никак глупав по природа, но не за съжаление в него се съчетава убеждението че властта винаги е права, дори когато греши - защото загубата на авторитет и мита за безпогрешност е по-важен за властта отколкото признаването и изправянето на грешките й. Затова първата деректива която спуснах беше удар в центъра и заемането на двата града (не им помня внече имената), но като цяло насочих атаката по линия северно от прочутата гораско-блатиста местност Хорхе-ууд. Заповедта не беше изпълнена и плана който ми представи началник щаба напълно се разминаваше с директивата дадена от властта - затова началника бе пратен на предната линия като командир. Ако началника беше се постарал да намери компромис и по свой си начин да направи тази заповед и удара в центъра достатъчно ефективен - той щеше да остане. Какво става когато току що си опразнил мястото на началник щаба и не познаваш качествата на другите командири - хванах първия случаен който се завъртя наоколо. Изчаках той да направи план . Честно казвам дори на мен планът не ми хареса - а аз малко разбирам от овенно дело. Но този плън никога нямаше да бъде приложен на мен ми трябваше този план като тест - съжелявам хорхе, знам че е подло. Вчера след като получихх плана започнах да събирам мнениета за него - първо неканено пристигна мнението на Либовиц. След това избрах на случаен принцип трима командири и един командващ фронт и заповядах да дадът оценка на плана.

                Ето заповедта която дадох на Воланд днес:

                Да се спре всякакво изпълняване на какъвто и да било план за
                нападение. Да се извършва само разузнаване по границата ,
                като се избягват стълкновения.

                Искам мнение по плана Сърп и Чук на следните командири:

                Делта: Маскаренко
                Зета: Зогу
                Ета: Ямагучи
                Юг: Василевски

                - отчетите да са на бюрото ми до сряда!

                ГенСек на Партията
                Тоест организирах нещо като интервю за набор на нов Началник Щаб.

                Дължен съм обаче да се извиня на човека който бе Рабинович - той геройски загина без абсолютно никаква вина. Просто при изграждането на образа заложих анти-семитизъм. Йонеску загина обаче поради прекомерните старания на Арканян - този човек почна да ми допада все повече и повече
                Last edited by княз Крылов; 27-11-2007, 03:46. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  моето лично мнение е че водещия никога не е имал и намерение да симулира някакъв вид бойни действия.
                  защо мисля така? ами най-очевидната причина е обема информация която трябва да се обработи при това от един човек и на всичкото отгоре в реално време. 20 армии по средно 3-4 корпуса като тръгнат нанякъде само изчисляването кога къде ще стигнат ще отнеме средно по 2-3 мин на корпус т.е.около 3-4 часа. Да не говорим да се прочете цяла кореспонденция и да се препрати. Воланде не вярвам да се занимаваш цял ден само с това.
                  По скоро като гледам по това в какво темпо ми се връщат отговори, нищо не смяташ къде какво отива, а просто препращаш заповедите и чакаш да видиш какво ще стане в такава ситуация, която изкуствено създавате с Крилов. Ако целта ви е била да докажете че от нас като пълководци нищо не става ей го на доказахте, но при положение че цитирам:
                  "- сутринта се прочитат резултатите от предишния ден, дават се заповеди (ориентировъчно до 16-17 ч.). Дават се рапорти към висшестоящите - най-късно до 15 ч.
                  - арбитрите получават данните и до края на вечерта пращат резултати."
                  това нещо не се спазваше от самите арбитри ние нямахме просто никакъв шанс да направим каквото и да е. Всеки е пратил армията си нанякъде и ако както е при мен няма информация докъде е стигнала и какво точно прави, не може да предаде нагоре какво става с неговата армия.
                  Общо взето на мен картинката ми прилича на "дай да забъркаме кашата пък да видим какво ще направят" предполагам вече сте видели така че или давайте сериозно да видим ще има ли симулация или ще продължавате да си се гаврите с нас. Да знам какво да ви пиша в заповедите че и аз да си направя "фъна" както казва един приятел.


                  Dark Galaxy ---> GoodKnight

                  Comment


                    хм, арбитрите не са виновни, че играчите на съответните позиции не са предали нищо за предаване по-долу.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      xopxe написа
                      Империале много се изцепваш с тези си твърдения.
                      Ни най-малко не се изцепва, даже както подобава на форумното голямо доброутро е твърде мек и дипломатичен. Не точно така стояха нещата, в първите моменти, когато е получил плана обаче. :mhehe:

                      Въпреки всичко качеството му е такова каквото би имал и ако 2 седмици го бях писал.
                      Поне си откровен...


                      За мен най-интересното беше ревизията на Фриц на плана Грей. В един момент си казах, колко много прилича на плана на OKW и предложенията на Манщайн преди пролетта на 40г. Ако не 1 към 1, то като дух.
                      Хорхе, мамин-златен пълководецо ти въобще чете ли тези два плана (на човека, който замести и последвалия меморандум на командира на "Център"?
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        Imperial написа
                        хм, арбитрите не са виновни, че играчите на съответните позиции не са предали нищо за предаване по-долу.
                        какво общо имат играчите на "съответните" позиции, които щом трябва да предават надолу са от командир група армии нагоре, със информацията която трябва да получа за корпусите си на които аз лично съм дал заповеди? Какво аз да дам на играчите на съответните позиции когато от армията ми ни вест ни кост три дена?
                        Имам чувството че Воланд е искал да види какво ще стане с командването на армията на една държава когато се намесят политически фактори (визирам партийни чистки) каква ще е реакцията на генералитета. Всичко това хубаво, но въпреки партийните чистки в коя да е армия тя продължава да действа по един или друг начин, командирите на корпуси, дивизии и т.н. продължават да си изпълняват (или да не изпълняват) някакви заповеди. И командването нагоре разбира за това изпълнение (не изпълнение) на заповедите.
                        Това нещо не го видях в тази симулация, някой по нагоре беше нарекъл този фарс учебно щабна игра, за мен си беше симулация на партийна чистка в редовете на съветската армия опс арканийската армия :mhehe:


                        Dark Galaxy ---> GoodKnight

                        Comment


                          княз Крылов написа
                          Хорхич, ти да не си новия маршал на другаря Сталин от АСФСР

                          Според мен няма смисъл да продължаваме - секретноста на личностите беше в основата на симулацията според мен. Докато се получавах заповеди от неперсонализира източник маркиран само със измислено име и по-високо стъпало в йерархията - симулацията беше прекрасна.
                          Добре, а кой ви би през устата да се издавате всичките?!?
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            Напротив, военни действия също са предвидени, а това "три дни никакви вести" е просто глупост. Други идиотизми ще има ли?
                            Данните ще ги обработя довечера (все пак съм на работа в момента) и утре ще ги имате.

                            Така, за да можем да продължим ще променя малко командната структура (генералите) и диспозицията на армиите. Информация - довечера.

                            Ще направя разместване, за да можем да продължим. Нека всеки, който иска да продължи да прати писмо на игровата поща.
                            Last edited by messire Woland; 27-11-2007, 09:10. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              messire Woland написа
                              Напротив, военни действия също са предвидени, а това "три дни никакви вести" е просто глупост. Други идиотизми ще има ли?
                              да прав си определено е глупост във века на телефона и морза да няма информация от армия която на всичкото отгоре е на собствена територия.
                              Ако за теб това е идиотизъм съм напълно съгласен, но ако не ти стига времето за всичко, просто си кажи и забави темпото на симулацията, не да ме изкарваш мен идиот че си искам информацията за армията.


                              Dark Galaxy ---> GoodKnight

                              Comment


                                Ти чел ли си някога исторически книги за периода? Когато по три и повече дни няма данни за армии? Или когато се е случвало да няма данни от цял фронт ... както и да е.
                                Но не това е същественото - както казах, дал си заповеди, изпъление са - което ти беше казано - каква повече информация искаш, ако не е тайна?
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X