Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симулация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    И според мен хаоса сред командването придава още реалистичност за нещата (зависи какво точно искат да симулират водещите де), Воланд ако има проблеми при теб с подреждането на информацията да забавим докато ги оправиш, ако е само до играчите - да продължаваме. Това е моето предложение, пък после каквото сабя покаже
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #92
      Плана си е добър, ако го погледнеш :x ( прочетеш приложения текст) - измислен е на трезва глава преди дори да отида в Щаба. Написан е набързо след 2 подканящи имейла какво става с плана? Моя е грешката, че просто не казах: няма да стане бързо, защото щеше да ми стане ясно в какво се забърквам и щях да се откажа навреме, без да е нужно тук да пиша. Въпреки всичко качеството му е такова каквото би имал и ако 2 седмици го бях писал.

      Дребните заяждания към картата преляха чашата, след като 3 дена получавах информация как повечето придвижвания опропастяват идеята, описана в текста на плана и в директните заповеди, един единствен отчет достигна до мен и за капак някой реши да пуска бомби ей-така за да хаби амуниции.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        #93
        Хаха лудницата е тотална още преди да се е стигнало до първи сблъсък, представям си какво ше става по-нататък
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          #94
          xopxe написа
          Плана си е добър, ако го погледнеш :x ( прочетеш приложения текст) - измислен е на трезва глава преди дори да отида в Щаба. Написан е набързо след 2 подканящи имейла какво става с плана? Моя е грешката, че просто не казах: няма да стане бързо, защото щеше да ми стане ясно в какво се забърквам и щях да се откажа навреме, без да е нужно тук да пиша. Въпреки всичко качеството му е такова каквото би имал и ако 2 седмици го бях писал.
          Планът е безумен и демонстрира трагично непознаване на военното дело, повече нямам какво да кажа. A, че не си чел правилата например.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95
            Грей - след седмица при комарите щях да те пратя в най-напеченото.
            Империале много се изцепваш с тези си твърдения.
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #96
              Аз предлагам конструктивно да млъкнем и да започнем да си вършим работата - вместо да говорим празни приказки. Противникът се прегрупира, а ние се джафкаме из форумите. Днеска към обяд почти ми се струваше, че нещата влизат в релси.

              Иначе ще се самоназнача за началник на НКВД и ще почна чистките

              Предлагам Грей за началник щаб и след това за 3-4 дни ще се организираме.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #97
                Олеле, ако е по старите мащаби Делта щяха да излязат на ливадата след 6!!! месеца. Яко, верно Делта Форс щяха да станат, ама и катеричките нямаше да им стигнат за манджа.

                ПС Започвам силно да подозирам, че противник няма
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #98
                  Sir Gray написа
                  ПС Започвам силно да подозирам, че противник няма
                  Питай албирео да потвърди, че съм му казал същото нещо още преди три дни.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #99
                    ОК, нека тогава да направим два дни пауза - комуникирайте си помежду си само, а аз ще препредвам писмата по стария начин. Намислете нови планове. И ще стартираме войната от ... петък. Вторник и сряда нека останат за подредба, в сряда вечерта ще ми пратите плановете си. В четвъртък ще пусна подробна информация до всички, според въпросните нови планове и в петък ще продължим. Приема ли се?

                    Imperial написа
                    Питай албирео да потвърди, че съм му казал същото нещо още преди три дни.
                    Зависи в какъв смисъл Но принципно погледнато, има, иначе с кого ще воювате . Имаше там едни разузнавателни данни, преди да започне дъжда.
                    Last edited by messire Woland; 26-11-2007, 21:11. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Ами щом си рекъл, приема се. Въпреки че ако мислим песимистично - по-зле от сега няма накъде ! Аз вече му изпуснах края - един ме праща насам, друг натам - лудницата е пълна!

                      Comment


                        Да.

                        комуникирайте си помежду си само, а аз ще препредвам писмата по стария начин.
                        Тоест запазваме секретността (сравнителна) и ако искам да кажа нещо на армия Х го правя през твоя майл?

                        Войските имат ли право да се придвижват или всичко е замразено както е в 24 часа днес и е оставена само комуникацията между командирите?
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          То комуникацията е вече компрометирана и тази част от симулацията вече малко ... но пък ако писмата минават през мен поне документацията е малко по-изрядна. Не е идеална, но после ще има материал, върху който да се мисли.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Наистина се съмнявам, че организацията, която противниците имат според разузнаването е възможна от реални играчи и ние сме най-добрия пример затова :1087: Ок иначе за плана след като повечето са за него.
                            Воланд, до какъв резулта мислеше в началото да продължаваш агонията?
                            Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                            Page 97
                            "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                            Page 241
                            "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                            Page 262
                            Ender's Game

                            Comment


                              Последно вмятане, след което мълча до конкретен въпрос към мен.

                              Ако имаш предвид тези данни за придвижването:
                              Б. гора:
                              - за пехотата и кавалерията придвижването през гора редуцира скоростта с над 25%, при количество до 1 дивизия. При повече от една дивизия, скоростта пада до 10% от нормалната. Ако през гората се опитват да преминат над 5 дивизии, скоростта пада до 1 км/ден.

                              тук ако не се има предвид колона от такъв брой дивизии, значи правилата са научнофантастични- при една гора където цяла армия може да се нареди в линия 1км на ден - нямам думи. Все пак Воланд има тежката дума и ако съм в грешка, то Грей наистина щеше да дава отчет - остават 16 години до крайната точка на предислокация
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                Аз бих продължител единствено ако се върне първоначалния началник щаб на позицията си.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X