Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симулация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Значи не съм се излъгал . Благодаря за разясненията!

    Comment


      Пидерази, да ме извинявате, и чийтъри
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        Гледам тук всички сте геншабисти. Месире, би ли постнал прословутата генщабна карта и екселските файлове, за да ги видим (тез дет на са стигали до Аратскбург де ).

        Comment


          Воланд, а ти кога смяташе да започваш настъплението? Защото ако се беше забавил още 3-4 дни Йота и Тета щяха да бъдат в района на Томск и малката рекичка съответно, като реката щеше да е подкрепена от още 1 корпус и един артполк. Тоест щяха да бъдат двете най-силни армии в наличност на юг. Отделно по ЖП линия може да дойде за 2 дни Делта в района, а взривяване на мостовете би забавило твойта групировка и би дало време на Делта да заеме Ордол. Имах и молба към генщаба да ми помогне да махнем двата моста през Кронен с няколко въздушни атаки.

          Тъй че според мен имахме шансове, особено с тесния фронт на твоето настъпление. (стига да се бяхме изкоординирали де)
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Колкото повече войски пристигнеха около Томск - толкова по-зле за тях. В района имаше място те да бъдат обградени. И унищожени - твърде много томански сили имаше там. А настъплението мислех да е след сряда - един вид все едно е имало 4-5 дни за стиковане в томанските щабове.
            Както и да е. За документите - да, трябва да ги оформя и пусна, но предпочитам първо да направя картата за продължението - тъй като то явно няма да може да е при същите правила - нали се оказа, че няма да може да се използва досегашната система на придвижване, защото е "твърде неясна"
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Основно правило във всички игри: когато играеш срещу водещите - винаги губиш. Нема друг начин
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                Е, както казах, това не е точно игра, а симулация. Там изначално нещата не са поставени в игрови рамки и няма равенство на възможностите. А виж вече военната част, която явно ще трябва да изменя, ще бъде по-скоро като игра.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  messire Woland написа
                  Направление Дербент-Колтик е безперспективно. Първо - силите на Аркания могат да се отбраняват на много реки, имат възможност да спрат настъплението на повече от една граница, а дори и Колтик да бъде превзет, това не дава кой знае какво и подлага силите на Томания на опасността от удар от юг. Очевидино направление наистина и това го прави особено лошо. Нали в основата на един план трябва да лежи и изненада ... каква изненада има тук, ако всички очакват удар точно от там? Няма никакъв смисъл в тая работа.
                  Трънци. Очевидно е, но ако ще избираш направление за удар, ще го направиш така, че да изглежда изненадващо. Защото има географски фактори, които не се променят, има и човешки фактори, които обаче се.
                  "Това направление е най-явното, всички го очакват ерго е лошо" Трънци... Мога да ти извадя поне 10 примера от военната история за периода 1860-1960, които опровергават тази твоя максима.
                  Сега сигурно ще искаш и аргументация?
                  ХУбаво на следващата среща си носи карта. Ще поговорим и ще преброим реки и километри. Оная вечер жалко че си тръгна. Цяла вечер убеждавах Даниц, че е по-добре да играеш за шестица от тотото вместо за тройка. Когато има начин, а начин има. И точно за тия 2 направления си приказвахме.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    Личното ми мнение, след като изчетох тази тема и съпровождащите я вестници, е чекартата действително е малко спъната. Не знам правилата, но мисля, че при равни други условия би трябвало да се затъне в някаква позиционна война, без изгледи за скорошен край.
                    Просто не виждам пространство за маневриране.
                    Хубаво сте сметнали масата на томанците да настъпва на южното направление, но там би трябвало след 2-3 дни да срещне поне 4-5 корпуса, отбраняващи максимум 80 км. Това предполага плътност от най-много 8-10 км на дивизия в отбрана, а напълно вероятно и значително по-малко (5-6км). При такава плътност в отбрана би трябвало вероятността за пробив да е много малка. Обходът на позицията също изглжеда затруднен, а арканците би трябвало да имат достатъчно сили за да реагират на него.
                    Признавам, тези забележки се правят при пълно непознаване на правилата, което, разбира се, е решаващо в случая.
                    Просто не знам какво е значението на логистиката в тази симулация, но на мен най-удобен за настъпление(от томанска гледна точка) ми изглежда северният театър. Там обаче е много вероятно да са основните сили на арканците + многобройните водни рубежи - възможността за бърз успех е минимална и почива върху аркански грешки.
                    Арканците изглеждат в малко по-добра ситуация - могат да се отбраняват със сравнително малко сили на юг и могат да настъпват със повечко на север или в центъра. Пробелмът при тях е, че ако искат да постигнат "блицкриг" първо трябва да сковат резервите на томанците на север и частично поне на юг, а след това да нанесът удар през центъра. За последното се нуждаят от мобилни формирования, каквито доколкото разбрах нямат.
                    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                    Comment


                      Ханс, за именно такава посока на размишления ме уволниха
                      Аз си гледах да намеря различните планове (освен "Зора" имах и "Потоп", който беше за през центъра), но ги нямам тук. Нека Воланд ако ги има да ги пусне.
                      Иначе според мен картата беше де факто 3 независими канала, всеки от които може да се блокира напълно с една армия. Не знам къде Воланд го видя този простор за обхват на юг, там канала по жп линията е някъде 80тина км. Освен ако не играят и отвъд планината, но това е на практика независимо направление.
                      Но предвид доктриналното превъзходство на томанците, то центъра си остажа най-преспективен за тях. Те имат силите да победят в насрещен бой на централния театър (особено при наша концентрация другаде), а оттам е директен път към столицата.
                      Прехваленото южно направление има предимство единствено ако се очаква закучване на централния фронт и позиционна война там. Предвид доктрината такова не се очаква.

                      ПП МЕжду другото, тук вече почнахме анализи кое как би могло да стане ако Аллах беше благосклонен
                      Аз имам един анализ на самата игра, ще го пусна от вкъщи, защото играта го заслужава.
                      Last edited by Sir Gray; 28-11-2007, 17:18. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        Sir Gray написа
                        Прехваленото южно направление има предимство единствено...
                        единствено ако играеш за територия, вместо за Vernichtung. :mhehe:
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          На тая карта унищожението е сиииилно пожелателно Няма простор, има бързи жп линии за лесно подвозване на подкрепления -> лесно блокиране на всеки канал, освен ако едната страна не се срине комуникативно и организационно
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            Именно за това: с най-силното по най-слабото - pure Клаузи -ако нещо не бъркам, Аллахо-Вотан ви беше приготвил 12 ПД, 2 АП, 12 МД, 8 ТД и 4 ТП, за протокола

                            Comment


                              То при тия армии където и да бяха ударили, щяха да минат, еле пък при нашия хаос. Тогава за къф зор да си губят времето да обикалят през Ор-спичан, като можеха направо да минат?
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                Ханс написа
                                Арканците изглеждат в малко по-добра ситуация - могат да се отбраняват със сравнително малко сили на юг и могат да настъпват със повечко на север или в центъра. Пробелмът при тях е, че ако искат да постигнат "блицкриг" първо трябва да сковат резервите на томанците на север и частично поне на юг, а след това да нанесът удар през центъра. За последното се нуждаят от мобилни формирования, каквито доколкото разбрах нямат.
                                Бах маа'му точно за това си говорихме с Фриц една вечер. И Грей кажи речи натам го мисли. На какво ви прилича това? Група хора излезли от една институция (форума) с еднакъв "трейнинг", еднакво мислене и склонни да вземат приблизително еднакви решения в сходна ситуация. Трябва да се изпозлва това някоя следваща игра.
                                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                                Comment

                                Working...
                                X