Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Симулация

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз още се чудя що Воланд се изгаври така със звучното име Франкенщайн

    Други забавни моменти. Отставката на Щерн:

    ... Ние отдавна сме получили прошението на Генерал Щерн , изразяващо неговото желание да се върне на фронта, сред своите обични другари-войни. Тази молба не бе удовлетворена досега само заради жизненоважната нужда от неговото компетентно присъствие на заседанията на Генералния Щаб. Но Партията знае че не бива и не може да се държи Щерн далеч от войните които го обичат и почитат и затова Върховния съвет реши да изпълни желанията на генерал Щерн и да го назначи за командващ на група Епсилон. Искаме да изразим искрената признателност на Партията и Народа за постиженията на генерал Щерн като началник Генерален Щаб и да подтвърдим че едва ли някой ще успее да да попълни онази празнота, която той оставя след себе си във Висшето командване на Арканийските въоръжени сили. Върховният Съвен на Партията му желае боево щастие и моли да пази здравето и живота си, защото загубата му ще бъде тежък удар за Народа на Аркания.

    Главнокомандващ (с пълната му титулатура)
    ...
    Last edited by княз Крылов; 27-11-2007, 17:06. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Всъщност имената ги измислихме с Голъм още преди старта на играта и без да знаем кой кой ще бъде ...
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Ъъъ, Крилов, може би защото планът се предполагаше да е мирновременна предпоставка? И всъщност ти трябваше него да коментираш, а не аз твоята директива. Но независимо кое как и че веднага стана ясно кой е ГлавКома предварителната информация смятам за неизбежна. Нека погледнем така на нещата - ти щеше ли да изиграеш успешно ролята си на диктатор ако не знаеше предварително, че трябва да си такъв?
        В случая се получи някаква нереална ситуация на самовлюбен диктатор с група много кадърни и напълно непукистки за собствения си живот (аз ако знаех каква е предпоставката щях да подвия опашка веднага) генерали, които вкупом бяха получили предишния ден амнезия
        Затова и резултатите са изкривени според мен, поне според първоначалния замисъл на Воланд.
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          Ммм, може би - аз не знам каква информация са имали другите. Мен както обясних , воланд ме прикотка именно да изиграя определена роля - и аз се старах много (макар че както казах и на него в същността си съм склонен към диктат но по-скоро просвещенски , а не тоталитарен). Мисля обаче съм дал достатъчно козове за да се разбере какво ще последва при незачитане на авторитета на Властта.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            не знам при Грей как е било, но аз като едва отворил първата си поща на новия пост и като получих едни хубави заповеди от рода - първа армия да почне настъпление и да задържи противника докато дойде покрепление - направо се ошашках и проверявах из правилата да не бъркам коя роля какво трябва да прави. Тези заповеди звучаха, все едно няма нужда от такъв пост като нач.Г.Щ. и как да не ги игнорира човек, като още едва съставил план и вече всичко предложено се игнорира, без примерно да ми се каже плана не струва, дай нов(или хайде при Сибирската армия командир на рота щом такива планове ми правиш)
            По-скоро очаквах да получа заповеди като- подгответе настъпление срещу империалистическия враг или пък задачата ви е да защитавате Аркания без крачка на зад- не директни заповеди, които да препратя по-долу.
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              Ами моята информация се състоеше от една карта с нанесени общо на нея армиите, един Ексел със състава им и май това беше . А, техническата информация кое с каква скорост се движи. Лисваше дори намек за ролеви елемент, камо ли пък че ще придобие такова значение. Според мен далеч по-реалистична картина (например половинчати решения ала "Щом Бащицата е казал така") щеше да се получи ако имаше предварителна податка за "социалната атмосфера" в страната, така да се каже
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                messire Woland написа
                За движението - виж техническия файл, там пише коя дивизия за колко време заема пътя/жп линиите и с каква скорост се движи. Така че това си го имаш.
                Значи видях го, но не пише колоната, колко е дълга.
                messire Woland написа
                За разстоянието между градовете - да, мога да сметна и да ги дам. Обаче има проблем - след това ще затъна в обяснения с играчите защо еди-коя си дивизия се е движила до там 48, а не 47 часа. Затова и нещата са приблизителни, защото и реалността е приблизителна. Съвсем точна е единствено в компютърните игри единствено.
                Не не мисля, ясно е указано, че може и е нормално да има забавяне. Но не е нормално един командарм да не знае частите му къде се намират (еее знам, че е много трудоемко и не го искам, просто отбелязвам).
                messire Woland написа
                За частите - разделението би било вредно - ти даваш заповед да се разузнае, но не казваш кой батальон да го проведе. Не ти и трябва. Само задаваш къде и кога. А разделянето на множество по-малки подразделения би стопирало играта моментални и не един, а сто водещи да имаше - пак нямаше да се получат нещата - въпрос на елементарни изчисления ... просто информацията нараства с порядъци. Затова и се спрях на армии като мащаб. Ако се опиташ да командваш това по полкове няма да имам време да го чета, камо ли да го привеждам в движение. Представи си тези над 70 писма да са с такива подробности ... според теб кога ще ги чета? А и няма смисъл - това е нещо, което е ненужно и вредно. Все едно шофьорът да не ръководи автомобила от мястото на водача, а да се намести под предния капак и да се опита да влезе в ролята на двигателя - глупаво и неефективно.
                За това се съгласих, мисълта ми беше, че една армия не е съставена само от корпуси, а има и отделни по-малки подразделения, като дивизии и полкове (даже и комендантси баталион , не него не включвай) на директно армейско подчинение, а не на корпусно.

                Comment


                  Е ако Воланд пак ми даде да Диктатуровам , този път първо ще разпратя меморандум за смяна на властта , поздравление на другари генерали помогнали за свалянето на стария империалистичен режим и как Партията няма да прави никакви компромиси с предателите на народното доверие и т.н. и първо ще разстрелям някой неигрови генерал за назидание муахахаха
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    mitaca написа
                    Значи видях го, но не пише колоната, колко е дълга.
                    Пишеше, пишеше За пехотната дивизия беше 4 часа например.

                    mitaca написа
                    За това се съгласих, мисълта ми беше, че една армия не е съставена само от корпуси, а има и отделни по-малки подразделения, като дивизии и полкове (даже и комендантси баталион , не него не включвай) на директно армейско подчинение, а не на корпусно.
                    Това го знам, но имаш ли представа колко сложно ще стане, ако се наложи и тези подразделения да се командват? Дори и само писмата със заповедите за тях ще са такива, че един реален ден ще стигне да работя максимум с една армия. И то евентуално. По принцип всяко ниво увеличава тежестта с един порядък. Ако включа още полкове и надолу, нещата ще станат неуправляеми, все едно си вдигнал тежестта ще се вдигне с два порядъка, т.е. все едно си умножил всичко по 100.

                    Като гледам обаче за какво става дума тук относно системата с километрите и това, че се иска частите да имат строга геометрична форма - явно ще се наложи да преработя картата за някакви квадрати/шестоъгълници.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      messire Woland написа
                      Като гледам обаче за какво става дума тук относно системата с километрите и това, че се иска частите да имат строга геометрична форма - явно ще се наложи да преработя картата за някакви квадрати/шестоъгълници.
                      Което според мен ще е жалко, защото сегашната система е много по-клаузевицка. С хексчетата жоминийстваме и освен това предразполагат към мислене не много далече от игране на комп. игра. :argh:
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        messire Woland написа
                        Пишеше, пишеше За пехотната дивизия беше 4 часа например.
                        :1087: :1087: :1087: . Аз смятам по-добре в километри. Та като си ги наредя дивизийка по дивизийка - да добия по-ясна представа (справка темата за Крум, Никифор и Плиска ). А ищом не може да си местим дивизийките по-добре да се дават само корпуси или това бе уловка?
                        Е не мисля, е с две три подразделения в повече ще имаш повече работа от колкото сега, ако е имало двама трима командарми, като ген. (пардон маршал, ако не му е фръкнала звездата, както и главата) Арима, но нейсе.
                        И аз съм против шестоъгълничетата. Но квадрати може с координати.

                        Comment


                          Пак смяташ лесно - трябва да пратиш 3 дивизии от т.А до т.Б и между тях двете имаш само един път. Даваш заповед и те тръгват една след друга, през четиричасови интервали.
                          Аз също мислех, че ще стане, но май немалко от участниците искат непременно да виждат формата на частта. Аз мислех, че ще е достатъчно само ограничението при движение, а след това вече да си я разполага на местността с различна плътност, според нуждите, но като гледам ... май няма да стане. А с хексовете е наистина като компютърна игра и при наличието на Advanced Tactics ... изглежда не много смислено.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Хора, стига с тази политика...
                            Аз като комндир на юг така и не разбрах че нещо се е случило с 2 от 3-мата ми генерали.
                            А ВВС ми съкратиха живота с поне 20 години, щото на третия ден от началото казаха "в Талмарк има 1500 танка и 30 дивизии" и аз едва не загинах. Как се е чувствал Ямагучи (човекът е много кадърен) начело на Ета (8 дивизии, един танков полк) просто не си и представям. Поне готвихме Несса за Сталинград, щеше да е весело като я ударят.
                            Хорхе ли беше раздаваше някакви заповеди да се пази плътно границата с поне корпус, ама направихме корпуса на една дивизия и зачакахме.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Пилот написа
                              Хора, стига с тази политика...
                              Аз като комндир на юг така и не разбрах че нещо се е случило с 2 от 3-мата ми генерали.
                              А ВВС ми съкратиха живота с поне 20 години, щото на третия ден от началото казаха "в Талмарк има 1500 танка и 30 дивизии" и аз едва не загинах. Как се е чувствал Ямагучи (човекът е много кадърен) начело на Ета (8 дивизии, един танков полк) просто не си и представям. Поне готвихме Несса за Сталинград, щеше да е весело като я ударят.
                              Хорхе ли беше раздаваше някакви заповеди да се пази плътно границата с поне корпус, ама направихме корпуса на една дивизия и зачакахме.
                              Е, нали знаеш, разузнаването никога не е точно и почти винаги преувеличава. Всъщност, видените от вас части (след като ще променяме вече не е тайна) не бяха предназначени за удар на юг (то той би бил малко безсмислен). А за удар по единственото смислено направление, което би завършило войната изключително бързо. Натам бяха насочени 4 от 9 армии, съдържащи 80% от мобилните съединения. Пита се кой ли ще познае накъде е удара. Е, той ДийпБлу (командир Зогу, армия Зета) се беше сетил, но ...
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                По направлението Дербент-Колтик със спомагателен удар към ЖП линията Йостбург - Ордоп?
                                Обкръжена ГА "Север" и сцепен фронт?
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X