Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернативно начало

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Gollum, възможно е всеки град да бъде превърнат в град-крепост-герой. Ако държиш да имаш държава, без значение дали ще имаш народ.
    Не бях се замислял върху факта, че 45 дивизии могат да бъдат 2 млн. души. Вероятно е взъможно, като се има предвид колко хора са във флота.

    Comment


      #47
      Елемаг написа

      Съжалявам Голум но ти явно предпочиташ да говориш монологично за да не те опровергаят случайно. Гледам че за всеки случай са ми изтрили постовете.
      Постът ти Елемаг, беше изтрит от мен, не от Голъм. А беше изтрит заради същото, заради което беше цензуриран един пост по-назад. Научи се на малко уважение към другите народи. От тук нататък, всеки такъв пост ще бъде трит по същия начин докато не се върнеш към нормалнитое форми на изразяване.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #48
        messire Woland написа
        Постът ти Елемаг, беше изтрит от мен, не от Голъм. А беше изтрит заради същото, заради което беше цензуриран един пост по-назад. Научи се на малко уважение към другите народи. От тук нататък, всеки такъв пост ще бъде трит по същия начин докато не се върнеш към нормалнитое форми на изразяване.
        Дали от теб или Голум няма значение. Форумната управа си е една. Не се безпокойте няма да ви тревожа вече цитати които не харесват. Пускайте си такива какво си искате.
        НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

        Comment


          #49
          Съжалявам Голум но ти явно предпочиташ да говориш монологично за да не те опровергаят случайно.
          Не знам нарочно или случайно, но с това свое предположение ме обиждаш - не си спомням някога да съм отричал някому правото на аргументиран отговор. Изложил съм своите съображения и съм ги аргументирал, поне донякъде (за по-обстойната аргументация ще трябва малко да почакаш, защото ми трябва време), ако искаш да ме опровергаваш - моля.
          Матросов, съвсем определено 44 дивизии няма как да са 2 000 000 души, освен ако не допуснем, че всяка дивизия е от по 45 000 души. А те не са такива. Бойната численост на мешката армия при пълна мобилизация е била някъде около 1 000 000 души, като от тях бойните съединения са по-скоро около 700 000 души.

          Comment


            #50
            gollum написа
            Не знам нарочно или случайно, но с това свое предположение ме обиждаш - не си спомням някога да съм отричал някому правото на аргументиран отговор. Изложил съм своите съображения и съм ги аргументирал, поне донякъде (за по-обстойната аргументация ще трябва малко да почакаш, защото ми трябва време), ако искаш да ме опровергаваш - моля.
            Би ли ми казал как ще стане това при положение че цитатите аргументите ми се трият?
            НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

            Comment


              #51
              Съжалявам, но не ги трия аз - ще проверя за какво става въпрос.

              Comment


                #52
                gollum написа
                Съжалявам, но не ги трия аз - ще проверя за какво става въпрос.
                Да не е лошо провериш. Защото има чуството че едната ръка не знае какво прави другата.
                НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                Comment


                  #53
                  Елемаг написа
                  Би ли ми казал как ще стане това при положение че цитатите аргументите ми се трият?
                  Там имаше цитат (от милитера, нечии разсъждения за 2-милионната чешка армия или нещо такова) и отдолу същите обиди към чехите. Доколкото продължаваш да пишеш обидни за други хора или нации неща, постовете ти ще бъдат трити. Като започнеш да пишеш без тях - няма да бъдат трити.

                  По-късна добавка: знае, знае какво прави, изложил съм много ясно какво и защо.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #54
                    Ние не сме "две ръце" на едно и също тяло, така че в това отношение не си прав, Елемаг. Когато пиша във форума, пиша в качеството си на редови потребител. Когато действам като модератор, ясно отбелязвам това така. Така че ако обичаш различавай едното от другото - само когато действам като модератор може да се каже, че действията ми са част от някакво цяло.
                    Ако това, което е изтрито е цитат от милитерата - него го видях и именно на него отговорих - въпросният чех или нарочно или без да иска е споменал 2 000 000 души, което е общият мобилизационен потенциал на Чехословакия (т.е., действащата армия плюс всички резервисти, които могат да бъдат мобилизирани). А не фактическата численост на армия от 44-45 дивизии (която е около 800 000 души, които заедно със спомагателните подразделения и крепостните части отиват над 1 000 000 души (при пълна мобилизация, разбира се)). Докато 2 000 000 души в случаят с Германия е армията, а не мобилизационният потенциал, който разбира се е много по-голям (тъй като по същество се извежда от населението, а населението на Германия в онзи момент е многократно по-голямо от това на Чехословакия).
                    Като не е отчетено, че това количество чехословашки войски - 45 дивизии и 2 000 000 души мобилизационен потенциал значително се намаляват в следствие на това, че судетските немци ще се бият срещу Чехословакия (а те също са мобилизирани и ги има в действащата армия), както и от това, че словаците също имат свое мнение по въпроса. На практика чешкото командавне би могло със сигурност да разчита единствено на етническите чехи в армията.
                    За останалото - ще допълня когато мога (включително с карта и схема на възможните направления за настъпление), но няма да е точно сега.

                    Comment


                      #55

                      Това обаче не отговаря на основния въпрос- как очакваш да има дискусия при положение че постовете ми се трият?
                      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                      Comment


                        #56
                        Дали няма да е добре да симулираме една хипотетична война между Чехословакия и останалите през 1938 година.
                        ===========
                        Още едно уточнение -
                        Total in Wehrmacht Service, 6.01.39-5.31.40: 4,894,200+
                        German Population in 1938: 78,000,000+
                        German Men age 21-34 in 1939: 8,885,775
                        German Men age 35-44 in 1939: 5,695,510
                        Мисля, че някои трябва още доста да се потрудят за да ни убедят, че немската армия е била толкова малка, а чехословашката толкова голяма.
                        Last edited by Matrosov; 29-03-2005, 14:16.

                        Comment


                          #57
                          Елемаг написа

                          Това обаче не отговаря на основния въпрос- как очакваш да има дискусия при положение че постовете ми се трият?
                          Съвсем просто - спазвай добрия тон и няма да има проблем.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #58
                            Това обаче не отговаря на основния въпрос- как очакваш да има дискусия при положение че постовете ми се трият?
                            Като гледам никой не ти е изтрил този пост - значи ако в него имаше аргументация, то щеше да си ми възразил аргументирано. Нали?

                            Comment


                              #59

                              Съжалявам но явно съм дотук в тази тема. Нямам намерение да си променям позицията си поради това че не се харесва и не уважавам и когато други си я променят по същата причина.
                              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                              Comment


                                #60
                                Това си е лично твой избор, Елемаг. Ако решиш по-нататък, че все пак имаш аргументи - заповядай.
                                Междувременно намерих малко информация за етническия състав на Чехословакия към 1919 г. - когато се създава държавата:

                                3 200 000 немци
                                7 450 000 чехи
                                2 300 000 словаци
                                720 000 унгарци
                                560 000 рутени
                                100 000 поляци

                                т.е., общо 14 330 000 души, от които чехи са около 52%, а немци, унгарци и поляци - 28%. Т.е., от цялото население те са можели да разчитат в подобна военна ситуация едва на половината - същото е било положението и в армията (близо една четвърт от войниците биха се били на страната на Германия).

                                Прилагам и карти на Чехословакия, от които ясно се вижда стратегическата ситуация.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X