Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Куманобълска мистерия

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Hannibal Barka написа
    Е оправете най-сетне заглавието на темата, че дразни. Има правописна грешка. Моля Ви Владетелю да не бързате и да внимавате в правописа.
    Няма пък! Да си личи кой го е писал и колко е прецизен и колко уважава съфорумците си :mhehe:
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      #17
      Може пък да съм искал отначало заглавието на темата да е "Куманобълска" а не друго .Иначе да съм го оправил.
      Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
      Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

      Comment


        #18
        владетелят на шумер написа
        Може пък да съм искал отначало заглавието на темата да е "Куманобълска" а не друго .Иначе да съм го оправил.
        :sm113: :lol: :sm113:
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          #19
          Е, може и така да си искал, но тогава възниква въпроса кои са тия "бъли" и евентуално дали обитават някаква държава, например "Бълия"? Или в краен случай, "бълски" и "Бълския" .

          Comment


            #20
            "Бълска" идва от "бъл",което пък идва от "бълнувам".Но това няма нищо общо с темата.Просто така ми хрумна.
            Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
            Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

            Comment


              #21
              : Очевидно, тук става дума не за бъл, а за куманобъл. Предполага се, че в средните векове куманобълът е бил пряко подчинен на конетабъла. Куманобли е имало само при куманите. Странното е, че те не са имали конетабли.
              Съществува и хипотеза, според която титлата куманобъл се извежда от куман и боил. Т. е. значението и е "кумански боил", "кумански благородник".
              Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 25-03-2008, 16:23.

              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

              Comment


                #22
                Т.е. нещо като "загадката на бълнуващите кумани" или "загадката на бълнуваните кумани"? Въобще, защо има "загадка", че и "бълнуване"?

                Comment


                  #23
                  Не съм се съобразявал с команобълът като съм измислил заглавието ,но става.

                  Бълнуването не е на куманите.Булнуването е на хората,които изказват странни тези за тях.И тъй като моята теза беше странна и грешна,накрая излезе че аз бълнувам.Сам се хванах в капана,както се вика.
                  Last edited by владетелят на шумер; 25-03-2008, 16:19. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
                  Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

                  Comment


                    #24
                    Явно с намеци не става, въпросът е защо си поставил толкова нелепо заглавие? Което, при това, лесно минава за резултат от сериозна правописна грешка (това е добавка към нелепостта).
                    Last edited by gollum; 25-03-2008, 16:30.

                    Comment


                      #25
                      владетелят на шумер написа
                      Не съм се съобразявал с команобълът като съм измислил заглавието ,но става.
                      В предния си пост бях пропуснал да сложа знака " ", за който gollum все ми правеше забележки преди време. Сега го сложих. Дано да не е късно.

                      "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                      It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                      Comment


                        #26
                        Ами, ИЦА, виждаш ли, че не напразно съм ти намеквал, човекът се върза на майтапа ти.

                        Comment


                          #27
                          Стига толкова
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment

                          Working...
                          X