Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси за готите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И така какво доказваш с тези имена
    1.Напиши ги с 23 думи от гръцката азбука ,а не с 38 от БЪЛГАРСКАТА ГЛАГОЛИЦА!!!
    В ЛАтиницата няма ьо???ц??ъ???Ч??//а в гръцката има ли щ,ц,ф????
    2.Защо пропускаш аланските,сарматските,хунските,дакийските ,антските ИМЕНА???
    3.И защо тъпия Йордан след като пише история за своя народ ГОТСКИЯ,СЧИТА СЕБЕ СИ ЗА АЛАН????И кои са тези славянски племена на
    садагариите/не бяха ли славянскйите сагудати??/

    еТО ТИ ТРАКО-БЪЛГАРСКИ паралелни имена
    1.Мостис/тракиец/- зопан Мостич ичиргубоил
    2.Тарутин/парадинаст на несебър/-Таридин ,управител на Струмица
    3.Зиези /от надписа на село Кунино/-Зиези /от латинския козмограф/
    4.Доулис/дулис/-рода Дуло
    5.Аспар/аланогот/-Испор/аспарих/
    6.ДиKEN/DICENEUS/-Диценг/бълг. наместник/
    6.Сабин епископ от тракия/Сабасий/- кан Сабин
    7.Негаваносис-Онегавон,удавил се в днепър
    8.Сетит,Турдачис и т.н..
    9.Fradmon/тракийски гетски цар-rajmond
    10.Маламир -и той гот излезе
    11
    Да видим и някои други готски имена-
    berzi-/ГОТ
    cerni/ГОТ
    gordo/ГОТ
    Ардагаст/АНТ
    ДаБРАГЕЗ/АНТ
    иЛИГЕР/ТРАК
    УСИГАРС/АНТ
    бАЛАМЕР/ХУН
    AGILA
    сИНТИХИЛА/ХУНКА
    сАНДИЛ/ХУН


    liuva
    Ардагст
    Пребънд/славянин
    Last edited by RIZAR; 29-02-2008, 01:22.

    Comment


      Аз пък четох едно особено мнение, че от историята на Беда докъм крал Алфред се осъществява едно етническо `обединение на хартия` на англи, сакси, Gaetas (Iuti) в славно общо германско минало, ама такова, че да е във връзка със славното римско и християнско минало - Getae -> Gaetas - при което Йордан `се опитвал да съчетае историята на гетите с легендите за непобедимите бойци, живущи на края на света, т.е. далеч на север`. И всички англо-, франко- и датски и пр. крале непременно си извеждат родословието от някой готски герой. И така, докато се стигне до мир и благоденствие под крилото на крал Алфред в неговия Christendom.
      Race and Ethnicity in Anglo-Saxon Literature

      Също така четох Сотиров - който вече е споменаван на форума 2004та год., обаче фрагментарно. (А за съжаление така лесно може да се направи погрешен извод. Например има едно на пръв поглед смехотворно позоваване на четливостта на тракийската пророчица според Херодот, което обаче доста страници по-надолу, в друг откъс? е обяснено доста адекватно, ИМХО). Прочее, изглежда да се плъзга към домашната етимология, но... на някой да му се намира примерно Итинерария на Антонин Плацентин?

      А, за домашната етимология - в-ост, въ-за-пад. Визи-готи значи - ами ето - наши хора.
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Stormbringer написа
        Точно така. А как е тракийското име на София?
        Явно това беше зора - да го докараме да прилича на София?
        Ще побързам да спомена и р. Артескос. Но говорим за лични имена. При това - за повече от едно.

        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

        Comment


          а не с 38 от БЪЛГАРСКАТА ГЛАГОЛИЦА!!!
          Ама сега не заслужава ли да му ги тропнеш наистина на глаголица

          Явно това беше зора - да го докараме да прилича на София?
          Не аз съвсем сериозно говорех - чувал съм за СеДРик, а не за КеРДик. След като ти настоя, че е изписано така - ок. Ама така прилича на София
          "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

          Comment


            Да, Сердик, крал на Кент, е бил по произход шоп.

            От Темзътъ по-длибоко нема!


            Рицарю, ти нещо май достигна до извода, че скотите са скити, а? А когто аз ти го писах, дремеше май?
            Луд на шарено се радва - цивилен блог

            Comment


              RIZAR написа
              2.Защо пропускаш аланските,сарматските,хунските,дакийските ,антските
              Ами напиши ги ти дакийските и тракийските. Пък нека видим дали си приличат!

              Stormbringer написа
              Не аз съвсем сериозно говорех - чувал съм за СеДРик
              Абе всички сме чували за Седрик Бардон - футболист на Левски... бивш. Сигурно и той е чистокръвен шоп от Есекс.
              Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 29-02-2008, 00:50. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

              Comment


                Както и да е...в момента си обвинен, че пишеш на ГЛАГОЛИЦА, с 38 (!!!!) букви.

                1.Напиши ги с 23 ДУМИ (!!!) от гръцката азбука
                Нещо не е добре нашият Рицар тая вечер...
                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                Comment


                  Stormbringer написа
                  Ама сега не заслужава ли да му ги тропнеш наистина на глаголица
                  Мда, Сотиров, стр. 33-34 - Готски ръкопис от Равена.
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Stormbringer написа
                    Както и да е...в момента си обвинен, че пишеш на ГЛАГОЛИЦА, с 38 (!!!!) букви.
                    Брях, не знаех, че Виндоса ми поддържа глаголица!

                    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                    Comment


                      Рицарю, ти нещо май достигна до извода, че скотите са скити, а? А когато аз ти го писах, дремеше май?
                      Не драги,грегорианс ,аз не дремех,но изчаквах удобевн ,момент.
                      Да пращаш /каквото правят немскоготските историци/ един СКИТ,в Скот-ланд,това е вече твърде голямо понятие за Скития.
                      Затова на какъв език е писал този Етикос от града Истрос???

                      Пак някой нещо нищо не е разбрал или се прави ,че не е .
                      Пишеш ми 50 имена на саксофонски народи обаче на КИРИЛИЦА!!!
                      Опитай се да ги дадеш на Гръцки,а пък аз утре ще ти дам СЛАВЯНСКИ ИМЕНА на ЛАТИНИЦА,да видим къде ще е разлкиата между славянските и немските имена???
                      Last edited by RIZAR; 29-02-2008, 01:30. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        "Йордан `се опитвал да съчетае историята на гетите с легендите за непобедимите бойци, живущи на края на света, т.е. далеч на север" - горе долу съм съгласен. Историята на гетите е преписвал от стари книги, историята на готите е изложил според легендите и механично ги е смесил.
                        Last edited by Thorn; 29-02-2008, 09:08.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          А, за домашната етимология - в-ост, въ-за-пад. Визи-готи значи - ами ето - наши хора.

                          Да ,да оставим това намира ,ами и защо вест/но не пише никъде вест.vest,west/
                          а пище VISI gothae
                          не пище никъде ost/east/ gothae, а пи-е austro или ostro gothae???

                          Аз пък четох едно особено мнение, че от историята на Беда докъм крал Алфред се осъществява едно етническо `обединение на хартия` на англи, сакси, Gaetas (Iuti) в славно общо германско минало, ама такова, че да е във връзка със славното римско и християнско минало - Getae -> Gaetas - при което Йордан `се опитвал да съчетае историята на гетите с легендите за непобедимите бойци, живущи на края на света, т.е. далеч на север`. И всички англо-, франко- и датски и пр. крале непременно си извеждат родословието от някой готски герой. И така, докато се стигне до мир и благоденствие под крилото на крал Алфред в неговия Christendom.
                          Race and Ethnicity in Anglo-Saxon Literatur
                          Тук пък всичко е преекспонирано в обратна посока ,еххеехе,
                          даките са дани
                          саксите са саки/скити/
                          англите са анти
                          скотите са скити
                          ирландците са българи
                          и тн.н.
                          Last edited by RIZAR; 29-02-2008, 01:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                          Comment


                            не пище никъде ost/east/ gothae, а пи-е austro или ostro gothae???
                            "Republik Österreich" известна и така "Republic of Austria" - за тази държава да си чувал Рицарю? Аз и по-горе го споменах, ама не си го видял. Обясни ли си сега или трябва допълнителни обяснения?

                            ирландците са българи
                            Ама моля ти се, Fir Bolg с краля им Муртаг с меча му Болг-Калад. Толкоз много съвпадения, че даже за миг не съм се съмнявал.
                            "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                            Comment


                              А република Естониа ,а от астите в хасково или от остите в Германските блата???

                              По важното е ,че нямаш никакво оправдание за такова ,четене в което източните готи са на запад ,а западните на изток.
                              Last edited by RIZAR; 29-02-2008, 01:52. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                              Comment


                                Абе човеко, обяснявам ти откъде идва "странното" изписване на източните готи, ти пак почна за Хасково, за не знам си кво... остроготи си значи точно източни готи, а ако ще и на север да са, там теориите ги оставям на теб!
                                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                                Comment

                                Working...
                                X