Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската история започва много по рано от 681 г !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Warlord благодаря за информацията!Frujin Assen както ти казах,първия извор в което датира(офицциялно) името Българи е от 354г...но това не значи ,че веднага са се появили...знаеш,доста време е необходимо за да се образужа племенен род и т.н.колко назад...за много даржави се предполага че са основани от бг(нали за древността) но до сега не сам чул ни една да е основана от хуни?! не е ли странно....значи все от някаде трябва да се появат....защо да не е от новова сборно племе наречено в днешни дни БЪЛГАРИ???или да видим от каде са тръгнали БГ и от кои род произхождат....кои държави може би са основали?!
    АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

    Comment


      #32
      Имало е много държави основавани и управлявани от българите и то още преди да се преселят в Европа. Не може да се каже колко на брой са били и какви са техните граници, но има податки в някои извори за тях.
      Не знам защо се е утвърдило в науката мнението че Анонимния римски хронограф от 354 г. е първото сведение за българите. Има много по-ранни сведения за тях в арменски, индийски и др. източници. Историята ни е много по-стара отколкото съвременната ни наука подозира.

      В арменските летописи на много места се споменава за българите. Повечето извори са писани по-късно от Анонимния римски хронограф (354 г.), но описват събития свързани с прабългарите отнасящи се към много по-ранен период. Арменският историк Мовсес Хоренаци ( V в.) например пише, че северно от Кавказ се намира "Земята на българите", който той нарича вхндур-булкар. Според него българите прекосили Кавказ и нахлули в Армения още по времето на цар Вагаршак (153 - 131 г. пр. н.е.)! Предвождани от техния владетел Вунд те се заселили в планинската област Фасиан (днешна североизточна Турция) и основали държавата Вананд. Друга голяма група българи се заселили на север от платото Карс, приблизително в днешна Армения. Дори и този автор да е направил доста груби хронологически грешки (както твърдят учените) да кажем с плюс-минус два или три века, това все пак се случва много по-рано от 354 г.
      Last edited by Warlord; 13-06-2005, 20:32. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      (\_/)
      (°_°)
      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

      Comment


        #33
        В един още по-стар древноиндийски летопис се казва, че на север от Индия се намирал богатият град Булгар където управлявал Кан Кардама. Градът не трябва да се бърка с Булгар Велики - столицата на Волжка България, който е бил построен столетия по-късно! Сведението се отнася за периода, в който българите още са живеели в своята прародина - подножията на планината имеон (днешен Памир), което се потвърждава по-късно и от Михаил Сирийски, позоваващ се също на по-стари летописи.
        (\_/)
        (°_°)
        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

        Comment


          #34
          Warlord написа
          В един още по-стар древноиндийски летопис се казва, че на север от Индия се намирал богатият град Булгар където управлявал Кан Кардама. Градът не трябва да се бърка с Булгар Велики - столицата на Волжка България, който е бил построен столетия по-късно! Сведението се отнася за периода, в който българите още са живеели в своята прародина - подножията на планината имеон (днешен Памир), което се потвърждава по-късно и от Михаил Сирийски, позоваващ се също на по-стари летописи.
          Споменатият Кан Кардама, в индийските извори е наречен Прайапати Кардама. Около 1000 години пр.н.е. той оставил на престола в Балх, сина си Саса Бинду, преселил се в северна Индия и поставил началото на Кардамитите. Описван е като висш йога, появявал се е в съня на своите ученици когато се е налагало. Не знам по кое време но има податки, че някои от Кардамитите са стигнали и до Египет.
          За Михаил Сирийски, правят ми впечатление думите му "едно закъсняло племе българи..." А кои са онези които не са закъснели? Кога са тръгнали? И къде са отишли?
          ??? ИСТИНАТА ???

          Comment


            #35
            YUVIGI ,едно говорим пък башкъ се разбираме/както казват в с. зелениково/.Хуните са си варвари които не могат да се сравняват с по-културните българи.
            www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

            "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

            Comment


              #36
              фружин Асен ,мене повече ми напомня приказката за двата овена по тясното мостче,знаеш краякакво ще кажеш за това:
              "След нови размирици част от българите се оттеглят още по на изток - североизток, начело с Иджик. Покоряват китаите тюрки, които се намират по това време на много по-ниско ниво на развитие. В “Джагфар тарихъ” пише, че те събрали от китаите малки момичета, възпитали ги според българските традиции, а когато пораснали, ги взели за жени. Децата, родени от тези бракове, а също и себе си, те нарекли хони. Хуните запазили българските обичаи, но езикът им в голяма степен се тюркизирал." ; “Джагфар тарихъ”, съставен от Бахши Иман (1680г.)."
              това за произхода им.....какво разбираш за култира?! изкуството на войната са го владеели и двете племена(така де....хуните са останали в историята основно с военното си дело.....и все пак българите предшестват хуните като родообразуване,сам видя....общо корен,един народ!мечтата на всяка нация!!!
              АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

              Comment


                #37
                Доколкото разбрах извора "Джагфар Тарихъ" е обявен за измислица, само защото в него се написало че българи и хазари са основали Киев , а някакъв руснак дето бил навътре с проблематиката казал че е невъзможно и следователно се обявява за невалиден ! Аз незнам доколко са го разглеждали и как може да обявят такъв извор за недостоверен.Това е препис от още по-древни български хроники.Парабелум не е зле да каже нещо по въпроса ако знае

                Comment


                  #38
                  IYI-jorovelev написа
                  Споменатият Кан Кардама, в индийските извори е наречен Прайапати Кардама. Около 1000 години пр.н.е. той оставил на престола в Балх, сина си Саса Бинду, преселил се в северна Индия и поставил началото на Кардамитите. Описван е като висш йога, появявал се е в съня на своите ученици когато се е налагало. Не знам по кое време но има податки, че някои от Кардамитите са стигнали и до Египет.
                  За Михаил Сирийски, правят ми впечатление думите му "едно закъсняло племе българи..." А кои са онези които не са закъснели? Кога са тръгнали? И къде са отишли?
                  Въпросният град Балх, който е бил център на една от Българските държави съществува и до днес със същото име в Северен Авганистан. Запазил се е и друг голям град основан от Българите още преди н. е. - Бухара в Узбекистан. Това за Египет - незнам, звучи ми преувеличено.
                  Интересно какво точно е имал предвид Михаил Сирийски с думите "едно закъсняло племе", може би че сме дошли по-късно от някои други номадски племена идващи от Азия към Европа. Макар че е малко вероятно, защото българите са се движели в авангарда на хуните и поне когато са били извършвани нападения над Византия българите са били основната ударна сила на Атила.

                  Baga-Tur написа
                  Доколкото разбрах извора "Джагфар Тарихъ" е обявен за измислица, само защото в него се написало че българи и хазари са основали Киев , а някакъв руснак дето бил навътре с проблематиката казал че е невъзможно и следователно се обявява за невалиден ! Аз незнам доколко са го разглеждали и как може да обявят такъв извор за недостоверен.Това е препис от още по-древни български хроники.Парабелум не е зле да каже нещо по въпроса ако знае
                  Според легендата Киев е бил основан от трима митични личности - Кий, Шчек и Хорив. За Кий на когото всъщност е кръстен града някои смятат, че е бил българин. Напоследък в руските националистически кръгове и дори сред безпристрастните историци се оформя мнението, че руската нация се изгражда върху основите на три етноса - Славяни, викинги и българи. Ако разгледаме имената на тримата основатели - Шчек е славянско име характерно за славяните живеещи по горното течение на Днепър и Висла. Хорив е типично норманско име, а Кий остава да е българин - така твърдят те, аз все още не мога да бъда сигурен. Но ако Кий не е бил нито славянин нито викинг съм склонен да приема, че е бил българин, защото освен българите в района не е имало друг толкова напреднал народ.
                  Last edited by Warlord; 14-06-2005, 13:21. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    #39
                    Warlord написа

                    Според легендата Киев е бил основан от трима митични личности - Кий, Шчек и Хорив. За Кий на когото всъщност е кръстен града някои смятат, че е бил българин. Напоследък в руските националистически кръгове и дори сред безпристрастните историци се оформя мнението, че руската нация се изгражда върху основите на три етноса - Славяни, викинги и българи. Ако разгледаме имената на тримата основатели - Шчек е славянско име характерно за славяните живеещи по горното течение на Днепър и Висла. Хорив е типично норманско име, а Кий остава да е българин - така твърдят те, аз все още не мога да бъда сигурен. Но ако Кий не е бил нито славянин нито викинг съм склонен да приема, че е бил българин, защото освен българите в района не е имало друг толкова напреднал народ.
                    Това май е за раздел "Научна фантастика"... Карай, майтап да става

                    Comment


                      #40
                      ами.....тогава да прехвърлим и омировите произведения,в графата"научни измислици?! какво ще кажете?!
                      АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

                      Comment


                        #41
                        Николай написа
                        Това май е за раздел "Научна фантастика"... Карай, майтап да става
                        Аз съм склонен да вярвам че това е възможно, но не и преди да бъдат приведени поне някакви доказателства в полза на това твърдение а не само догатки все пак. Интересното в случая е че го чух от един руснак, който беше доста убеден в думите си
                        (\_/)
                        (°_°)
                        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                        Comment


                          #42
                          Warlord написа
                          Интересно какво точно е имал предвид Михаил Сирийски с думите "едно закъсняло племе", може би че сме дошли по-късно от някои други номадски племена идващи от Азия към Европа. Макар че е малко вероятно, защото българите са се движели в авангарда на хуните и поне когато са били извършвани нападения над Византия българите са били основната ударна сила на Атила.
                          Точните думи на М.Сирийски (Мар Михаил Велики) са "...едно закъсняло племе българи...", което ме навежда на мисълта за "незакъсняло(ли) племе(на) българи". Можеби арменците ще кажат повече за незакъснелите, т.е. за онези които са тръгнали по-рано (ако е имало такива).

                          Според легендата Киев е бил основан от трима митични личности - Кий, Шчек и Хорив.
                          Този Кий, най-вероятно е бил Шамбат наречен Кий, защото се отделил (отцепил) от своите. Мисля, че го спрягат за роднина на Кубрат.

                          Николай написа
                          Това май е за раздел "Научна фантастика"... Карай, майтап да става
                          Научната фантастика винаги върви преди науката.
                          Ако приемем, че половината или дори 2/3 от фантастиката си е чиста проба измислица, пак остава 1/3.
                          Все пак града носи името, т.е. прякора, на Шамбат Кий а не на някой от другите. Защо ли? Това не показва ли кой е имал решаваща роля в това дело?

                          YUVIGII написа
                          ами.....тогава да прехвърлим и омировите произведения,в графата"научни измислици?! какво ще кажете?!
                          Хей YUVIGII, ами той Омир си е чист фантаст. Ако не и първия на света. Нали казват, че той първи пише за някакви си "травси", които другите взели да наричат "траки". Той, явно незнаейки за македониците написал, че Ахил от Тесалия водил някакви "мирмидонци" т.е. мравки. Е пропуснал е дека Ахил бил изгонен из Мирмикион от родните му скити, ама де да знае, че после некой ще го намисли това (пък може и да не е знаел то Мирмикион е къде оттатък Меотида т.е. Черно море).
                          Не знам като как изглежда Тесалия, но ми напомня на нашата дума "тесам", току виж прилича на отесана ливада.
                          Е, те това спокойно може да се приеме за фантастика и то ненаучна.
                          И още малко за разведряване на атмосферата.
                          Ахил (Акилес) иде оттатък Черно море, там Има река Волга която до притока на р.Ока е наричана Ра, пък българите я наричали Атил (ужким сме взели името си от реката?). Там некъде се пръкнал и Атила. Имаше и некой Атилкес(е), като има подмятания, че това било рожденото име на Аспарух. Е(И)спере рих(кс), т.е. "Царя (владетеля) сокол (орел)", думат, че "орел" и "сокол" са били най-високите степени на посвещение при колобрите на Тангра. Чудно нали, ама в гроба му взеха та откриха сребърен сокол държащ в ноктите си змия, а на гърба му 12 кръстовидни знака върху 12 "пъпки". Ако е верно, че сребърния сокол е символ на една от най-висшите степени при колобрите, "белия сокол", то тогава българския владетел е бил и жрец, т.е. имали сме синархично управление.
                          Ето ви още една фантастика.
                          Баща християнин (Кубрат), син колобър. Да беше му издърпал ушите тейко му, или да му начупеше "канчето", по-рано щеха да ни покръстят. Ама изглежда, навремето Тангра и Христос не са се скарали. Това станало по-късно, когато "децата" им почнали да дърпат чергата само към себе си. Т.е. когато пожелали цялата власт "в името на народа".
                          Голема фантасмагория нали?
                          А дали?
                          Last edited by IYI-jorovelev; 16-06-2005, 02:56. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                          ??? ИСТИНАТА ???

                          Comment


                            #43
                            Warlord написа
                            Въпросният град Балх, който е бил център на една от Българските държави съществува и до днес със същото име в Северен Авганистан. Запазил се е и друг голям град основан от Българите още преди н. е. - Бухара в Узбекистан.
                            Има и други градове.
                            Кандахар = Кан дагар, значело лагерът на кана, там се правил прегледа на войската.
                            Свещения Мазаришериф = Мадари (Мадара), което значело светилище.
                            Там некъде бил и Шуманай (Шуман) = Шумен, което не знам какво значело.
                            Към долината, където е къщата на Николай Рьорих, води прохода Шипка. Така казва Рьорих.
                            В индия пък имало река Тунджа.
                            Изобщо много зайци от един храст.
                            Warlord написа
                            Това за Египет - незнам, звучи ми преувеличено.
                            И на мен така ми звучи. Но съвпада, или по-точно е изведено от някакви индийски писания. Същото се говори и в предания на волжките българи.
                            До сега знаех, че до Египет са стигнали "хиксосите". Според някой изследователи, те тръгнали от Балхара. Само дето това май се случило преди преселването на Кардама. А са наричани и с други имена, които в момента ми убягват.
                            -
                            Тази неделя бях на среща с Христо Маджаров и Галя Колева.
                            Тъкмо се бяха върнали от Япония, по покана на движението О-омото. Поканили го за да направят сравнение м/у своите виждания(вярвания) и Бялото братство. Преди години научих за думите на Онисабуро Дегучи (основателя на О-омото) "Аз съм само един мъдрец, учителят е в България."
                            Маджаров спомена за телеграмата на император Хирохито по случай 1300 годишнината ни, в която пишело "Честита Ви 2500 годишнина."(бяха ме подвели преди, че били 3000). От правителството му отговорили, че празнуваме 1300 и той се е объркал. Императора отвърнал, че няма грешка. Съответно, тази кореспонденция била засекретена от правителството, но някой ги издал. Това се потулило до посещението на нашия премиер В Япония(по случай на ежегодното есенно изложение). Тогава, посрещайки го, императорът зарязал стриктния японски протокол и прегърнал премиера ни с думите: "Добре дошъл братовчеде." Представям си, на кой очите са били по-кръгли (опулени) в момента. Оказало се, че когато японците били още на континента, са се срещнали с един клон (род) от българите, които впоследствие тръгнали с тях и били асимилирани. А нещо подобно пише през 1938г. и Д.Съсълов но за част от источния клон на хунорите.
                            Научих и нещо интересно за една традиция при чувашите. За да сключат брак навремето, младите трябвало да изброят рода си до 12-то коляно. Това се правело за да не забравят произхода си. А имало и едни хора, прослойка ли как да ги нарека не знам, които били избирани като малки. Предава ли им цялото познание за историята на народа. Наричани са "иусхорасти", "юсхорасти" или нещо подобно. Събирали са се веднъж всяка година за да сравняват знанието си, да коригират грешките и попълват пропуските. Една от тях е и бабата на Михаил(Миша) Юхма. Според техните предания, началото на българския род е поставено преди 35000 години . Странното е, че индианските нагуали твърдят, че началото на тяхната традиция е от същото време на хипотетичния атлантски период .
                            Голяма каша нали?
                            ??? ИСТИНАТА ???

                            Comment


                              #44
                              Вашата игра на думи започва да ми прилича малко на езиковите упражнения на Петър Добрев. За повечето неща съм съгласен, но има и момент на фантасмагории от по 35 000 години :p
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                #45
                                абе....добре би било да не се приемат,старите "догми" за чиста монета....аз за сам това,да се преразгледа обстоини цялата история и да се разсекретят всички извори......само ,че това би било прекалено хубаво за да е истина!
                                "НЕБЕТО МЪЛЧИ,ВИНАГИ МЪЛЧИ(ЗА НЕГО ХОРАТА ГОВОРЯТ)
                                АМИ СЛЪНЦЕТО,ДА СЕ ВЯРВА ЛИ НА СЛЪНЦЕТО?....И НА НЕГО НЯМАИ ВЯРА!!!"
                                АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

                                Comment

                                Working...
                                X