Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската история започва много по рано от 681 г !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Добре, ще си говорим ли сега за хуните-българи или ...?

    Comment


      #17
      Българите и хуните са два различни народа ,но са били под една власт и чак накрая бг асимилират хуните.И пишете по същество.
      www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

      "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

      Comment


        #18
        Хм... не си ли чел темата

        "Българската военна история" - в раздел обща БГ история?!
        Имах предвид "История на България" да има "Античност".

        А иначе за почитателите на деформираните черепи - Приск или Йорданес описваше Атила, че бил с голяма глава, което може да се дължи на тази прослувута деформация.

        А за синовете на Атила, а той ги имал доста. Най-големият се казвал Елак (Ellac) - той загинал в сражение с гепидите. Другия е Ернак (него някои го свързват с Ирник). Негови еднокръвни братя (т.е. от един баща и различни майки) са Еметзур и Ултзиндур (Emnetzur et Vltzindur ) . Друг пък син на Атила се е казвал Денгизих или Динтцик (Dintzic) .

        Comment


          #19
          albiero няма проблеми и сега да видим кьде се вписват траките в цялата тази картинка?! Frujin Assen:"Българите и хуните са два различни народа ,но са били под една власт и чак накрая бг асимилират хуните"
          не е ли все пак т значение кои са били повече време на власт?!
          АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

          Comment


            #20
            GALAHAD ,благодаря за уточнението.Ами то през цялото време на власт са хуните.За след 469 не се знае нищо,само се предполага че бг асимилират хуните.При такъв съюз е невероятно да са ги избили.
            www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

            "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

            Comment


              #21
              Хуните може да се разглеждат като множество племена, подчинени на едно. Ако последното са прабългарите, това може да обясни доста от ранните сведения за тях.

              Comment


                #22
                Ама чакайте ся , аз доколкото знам оригиналните хуни са били с естественна деформация на тиквата? И другите народи в хаганата си деформирали черепите за да приличат на тях? Не е ли така... защото точно като гледах тоя документален филм по Дискавъри и тряяше да одя на даскало и съвсем малко хванах .

                И ако може да ми кажете на къде се е деформирала главата? Нагоре ли или назад? :argh:

                Comment


                  #23
                  Frujin Assen написа
                  Ами то през цялото време на власт са хуните.За след 469 не се знае нищо,само се предполага че бг асимилират хуните.При такъв съюз е невероятно да са ги избили.

                  абе защо да не може да приемеш както ти казах,че те са били на равно в даржавното управление.ако не сам прав,опитаи да ме опровергаеш!?все пак както казах,защто да не разглеждаме хуните като част от котрагите и другите племена?!.........


                  Baga-Tur Ама чакайте ся , аз доколкото знам оригиналните хуни са били с естественна деформация на тиквата? И другите народи в хаганата си деформирали черепите за да приличат на тях? Не е ли така... защото точно като гледах тоя документален филм по Дискавъри и тряяше да одя на даскало и съвсем малко хванах .

                  И ако може да ми кажете на къде се е деформирала главата? Нагоре ли или назад? "





                  това за първи път го чувам.до колкото знам "Тези петима князе управляваха княжеството оттатък Дунава 515 години с остригани глави и след това дойде отсам Дунава Аспарух княз и досега." конската опашка и т.н. какво точно са давали,щото аз до сега по дискавъари само за англ. източно римска империя(така и не се излагаха нещто за византия да кайат и току ви6 бг....но неисе)
                  интересно ми е все пак,каде вписвате траките в цялата тази картинка?!
                  АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

                  Comment


                    #24
                    GALAHAD ,прав си. YUVIGII,моля те посочи автора който пише че са управлявали заедно че на мен ми се губи.Наскоро слушах кратко интервю с Петър Добрев,той каза че наскоро е намерен нов извор по въпроса.Касае се за арменски религиозен текст в който се оплюват езичниците.Пише че в Армения дошли еврейски и бъларски търговци от българските градове и евреите били убити задето не щяли да се поклонят на идолите.Това е преди 301 и по това време хуните са далеч на изток.
                    www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

                    "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

                    Comment


                      #25
                      FRUJIN Assen
                      ще ти го покажа,щом ти ми покажеш че българи и славяни са управлявали заедно ........абе уш са ни превьзхождали по численост пьк все бг се зоват?!
                      не сьм запознат много много с бг родовете,маи тук са все бьлгарски:
                      АВИТОХОЛ
                      живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година (на завземането на властта) дилом твирем.

                      ЕРНИК
                      живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.

                      ГОСТУН
                      2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.

                      КУРТ
                      управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.

                      БЕЗМЕР
                      3 години, а родът му Дуло, а пък годината му шегор вечем.

                      Тези петима князе управляваха княжеството оттатък Дунава 515 години с остригани глави и след това дойде отсам Дунава Аспарух княз и досега.

                      АСПАРУХ
                      княз 60 и една година (управлява). Родът му Дуло, а годината му верени алем.

                      ТЕРВЕЛ
                      21 години. Родът му Дуло, а неговата година текучитем твирем.

                      СЕВАР
                      15 години. Родът му Дуло, а неговата година тох алтом.

                      КОРМИСОШ
                      17 години. Родът му Вокил, а неговата година шегор твирем.

                      ВИНЕХ
                      7 години. Родът му Укил. А неговата година шегор алем.

                      ТЕЛЕЦ
                      3 години. Родът му Угаин, а неговата година сомор алтем.

                      УМОР

                      (управлява) 40 дни. Родът му Укил, а годината дилом тутом.
                      .................................................. .................................................. ................апък мисля че е излишно да напомням че много малко са ранните автори,които ни обичат,ако мога така да се изразя.....
                      АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

                      Comment


                        #26
                        С изключение на Авитохол и Ирник останалите са от време когато вече няма хуни.Кога съм писал че бг са равни със славяните.Колкото до броя ,слугите винаги са повече от господарите/в случая може би са равни но само славяните в мизия/.
                        www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

                        "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

                        Comment


                          #27
                          аз визирах точно първите двама(тук си прав)но те се явяеат продалжители на рода. не можем да се разберем....аз казвам че бг са били основно на власт,ти казваш,че изпървом те(хуните) са ни оправлявали,а след това властта е взета от бг.......трудно ми е да го проумея...все пак първото писмено свединие(маи за сега за наи достоверно го смятат???) е от 354г.преди това се срещат само хуни.....а по късно се споменава за общи обсадни деиствия между хуни и българи пред стените на константинопол....хаиде да разтълкуваме името българи?!някаде бях 4ел (ист на бг) че това значи"ловци на самури...(златка .белка) ....според едно друго,това е било общо понятие за назоваване на племената от север(както викат маджари,татари и т.н.) според други последователи на бог болг.....
                          абе все събирателени имена....апък даи да видим тълкуванието на хуните...(за мене са бг род...макар и малко по голям)верно тук сам гола вода,помогни ми ако можеш да го разтълкуваме
                          АЗ ЮВИГИ КХАНЪТ:..........КАЗАХ!

                          Comment


                            #28
                            По принцип за Атила изворите са Приск Панийски и Йорданес. Те описват, че той господствал над различни племена. Но Енодий удря една голяма похвала на българите, която може да отива само на племето на Атила. А и по-сетне българите са имали разни властнически претенции. Така напр. искали да поставят свой кандидат начело на аварския хаганат и като не успели, Кубрат и Алциок се отцепили от аварите (Дагоберт пък бил сериозно притеснен от българите и подтикнал баварците да ги избият). Та затова казвам, че е възможно българите да са Атиловото племе.

                            " естественна деформация " - щом е деформация, няма да е естествена.

                            Comment


                              #29
                              Следва кратка история на хуните.Около средата на 4 век хуните правят съюз с тюркските племена /неизвестно кои/ и към 370 минават р. Волга.Покоряват аланите/те се пръскат едни отиват в кавказ ,други бягат при вестготите,трети се подчиняват на хуните/като пиша хуни разбирай ,,и подчинените им народи,,/.След това са подчинени и българите,те се пръскат ,едни отиват в армения ,други остават в кавказ,трети стават номади и отиват/не доброволно/ с хуните.През 375 вожда Баламбер напада остготският съюз на Ерменрих включващ остготи/с изключение на клона грутунги които са при вестготите/,източните гепиди,алани и славяни/малцина/.Остготите са смазани,разделят се на три ,едни се подчиняват на хуните,други бягат при вестготите,трети /т. нар.тетраксити/ бягат в крим.Гехидите,аланите и славяните се подчиняват на хуните.Когато съюза на вестготите/клононовете тайфали,виктофали и тервинги/,остготските клонове грутунги и бегалците,западните гепиди и аланите,разбира че хуните ще ги нападнат се разпада . Гепидите бягат в панония,част от вестготите прогонват група сармати от южните карпати и се заселват там ,основната маса вестготите,остготите и аланите отиват в мизия.През 377 хуните нападат панония,но са спрени от съюза бастарни,западни гепиди,вандали,сармати/остатъци от племената лемиганти,роксолани и язиги/.През 380 римляните заселват остготите и аланите в панония.През 400 вестготите потеглят за италия като увличат със дебе си вандалите и аланите.Към 395-397 хуните нападат кападокия,сирия и месопотамия ,но после се връщат на запад.Към 400 хуните/вожда Улдес/ подчиняват вестготите в карпатите,скирите,бастарните и карпите.След това хуните нападат панония ,но са отблъснати от остготите и зап.гепиди.От 408 до 412 хуните нападат византия.Група българи бяга в панония и в съюз с лангобарди,херули,сармати и гепиди напада италия.През 420 хуните нападат панония и подчиняват гепидите,българите и сарматите,а после и остготите.Хуните масово се преселват в панония с изключение на хунското племе акацири/остават в украйна/,източните хуни,тюрки,българи и алани/отвъд Дон/.Източните хуни скоро изчезват от историята.След 434 Атила проявява голяма активност,воюва с Византия и подчинява племената акацири,лангобарди,херуски,ругии,свеви,херули и садили.През 453 Атила умира.
                              www.bgnauka.com/forum ТУК Е ИСТИНАТА!!!

                              "...защото езикът на селянина му е даден, не за да плещи, а за да лиже ботуша на господаря...и ако той не лиже този ботуш, който трябва, този език следва да бъде изтръгнат....

                              Comment


                                #30
                                От етнологическа гледна точка няма народ хуни. Буквално думата "хуни" означава хора. Те са една огромна сбирщина от главорези събрани от кол и въже от всички краища на степта.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X