Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Справка за к-н Величков

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    четец написа Виж мнение
    Да не би фамилията му да е Митров?
    Митров, Пантелей Иванов - роден на 14.09.1868 г. в Прилеп...
    Абе, ... Митров, Митрев ... кой ти гледа в ония времена точното изписване ...
    Тоя ще да е - на години човек, с висок чин, от македонско родом ... кой друг ще се захване да вади контрабанда пушки от казармите на полка и да ги дава на ВМОРО-вските чети!
    Благодарско, от сърце!

    Comment


      #17
      поп_Първан написа Виж мнение
      ... понеже не знам дали някой може да помогне, реших да питам в моята стара тема.

      Справката е за руската царска армия, ама като гледам тука какви таланти за добив на иформация има, може някой да удари рамо ...

      Ротмистр 9 Конного полка, доброволец Терского
      Казачьего войска и участник Русско-Японской
      войны - А. Римский-Корсаков


      Ей за тоя човечец ми трябва някакво инфо! През Балканските войни е по нашенско - първо с нас срещу турците, после пак с нас - срещу сърбите и гърците.
      Ако има някакви справочници за тая Болшая Армия (или за авантюристите от нея, обикалящи целия свят, заради боя и вероятно заради идеите си) или някой е в час къде и как се дири по руските сайтове, то помагайте.
      Ротмистъра е регистриран на фото с двама от нашите войводи. Сам си е написал данните на снимката.
      Нищо още не съм намерил за тоя ротмистър Корсаков ...
      Ако някой, някога, някъде, нещо ... да му изкажа благодарност!

      Comment


        #18
        А сега за един германец ...

        Поздравче за безкористните помагачи!
        Дано и тоя тъп някой изрови нещо.
        Диря инфо за германски офицер от времето на ВСВ. Бил е някакъв инспектор, вероятно във войски от или около авиацията ...
        Името(или фамилията) му е Том (Thom). През април 1944г. е в България. Със сигурност е бил на летището в Крумово или ако е имало нещо летищоподобно или обслужващо летищата в района на Пловдив.

        Ето тук е изписано името му, в посвещение на гърба на снимка:


        Човека в ляво на вашите екрани е въпросния "inspektor Thom":


        Дано разбирачите от тая история да надникват и в този раздел на форума, щото има да си виси въпроса ми ....

        Comment


          #19
          Пиши във forum.axishistory.com
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            #20
            (полковник?) Ботев

            Някой има ли информация за (полковник ?) Ботев - командир на 11-ти Сливенски пехотен полк някъде около 1925-та година?
            "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
            FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

            Comment


              #21
              Оказа се, че съм объркал годината, та да уточня въпроса - Някой знае ли нещо за полковник Ботев? Би трябвало да е командвал Сливенския полк през 1898 година.
              "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
              FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

              Comment


                #22
                Здравейте, знаещи!

                Показаха ми един малко по-странен щик, на който пише "Подполковник Стоил Н Димитров". Може да е "К" инициала. Старичък е - с краесловни ерове е писано.
                Та нещо да има в книгите за тоя подполковник от преди 9.9.1944 г.

                Comment


                  #23
                  поп_Първан написа Виж мнение
                  Здравейте, знаещи!

                  Показаха ми един малко по-странен щик, на който пише "Подполковник Стоил Н Димитров". Може да е "К" инициала. Старичък е - с краесловни ерове е писано.
                  Та нещо да има в книгите за тоя подполковник от преди 9.9.1944 г.
                  Димитров, Стоил Ненов - роден 07.02.1891 в Русе. Подпоручик 25.08.1915, поручик 30.05.1917, капитан 01.05.1920, майор 15.05.1930, подполковник 26.08.1934. служил: 40 ПП, 5-та допълваща часъ, 4-та пехотна дружина, 38-ма пехотна дружина, 1929 - интендантската дружина на 5-та пехотна дивизия, 1930 - Началник на отделение в инженерната инспекция, 1931 - адютант на 5-та пехотна дивизия, 1933 - 5-ти пехотен полк, 1935 - Помощник-командир на 39-ти пехотен полк, 1940 - В запас
                  Last edited by dibo; 24-04-2013, 09:49.
                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    #24
                    Благодаря от сърце!

                    Comment

                    Working...
                    X