Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвременният български национализъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Когато чета някои постове, все по-често ми се струва уместно да отворим и политически форум и всеки който пожелае там да излива политическите си виждания (особено, когато става въпрос за изказване на лични убеждения от непоклативм характер).

    Твърде големи глупости ръсят подобен род "патриоти", така че не виждам какво хубаво би могло да се случи, ако хората тръгнат под техните знамена. А и въобще - не е много хубаво да се марширува под знамена и в строй.

    Май наистина ще трябва да се отварят допълнителни психиатрични заведения...

    Comment


      #17
      Originally posted by "Kilroy"

      Какво му е смешното ?Това трябва на България, здрава и безпощадна десница.
      Eстествено, че й трябва. Смешното [/siz]е, че я виждаш в лицето на подобни маргинални групички (със съмишленици в Татарстан, Башкортостан, Чувашия, Кабардино-Балкария и пр. :lol: ). Това от километър лъха на пещерен патриотар-комунизъм...
      Si vis pacem - para bellum!

      Comment


        #18
        Re: Съвременният български национализъм

        Сигурно си прав, но много ми харесаха публикациите на сайта им , даже им звънях за да ида да наблюдавам учредителният им конгрес, но в краина сметка не отидох защото беше в Мадара. Може да съм жертва на пропагандата им в случая.

        Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

        Comment


          #19
          Под строй и знамена е единствения начин за маршировка. А и не може да продложиш постинг за национализма и да няма политика. Всъщност и аз нямам желание да споря на политическа тема. Но при тая тема просто се чуствам лично засегнат. Ако иската просто я закрийте.
          На бойно поле България

          Comment


            #20
            Сигурно това е единственият начин за маршировка, но въпросът е по-скоро дали имаме нужда от маршируване. Строевата подготовка е точно толкова нужна на обществото, колкото й трябва велосипед на някоя риба.

            А бихме могли да дискутираме на подобни теми и без да засягаме личните си политически пристрастия - въпрос на желание е.

            Comment


              #21
              Политически форум няма да има. Това е залегнало в основата на създаването на портала. Макар че чак драконови мерки срещу дискутиране на политика из форумите няма да налагам, все пак имайте предвид че не е желателно.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #22
                "Ограничения:

                1. Порталът "Бойна Слава", както и всички хоствани на този сървър сайтове не пропагандират никакви идеологически или политически идеи и убеждения и съответно страници с подобна насока не се приемат. Това включва, но не се изчерпва с, неонацистки, неосталинистки или расистки страници. Същото важи и за дискусионните форуми."
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #23
                  Ние анализираме [/siz]
                  Si vis pacem - para bellum!

                  Comment


                    #24
                    да, и нямам намерение да ви налагам някакви груби ограничения в случай че се отклоните натам, но все пак нека като цяло да не се политизира форума.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #25
                      Предложение към всички заинтересовани - просто да не обръщаме внимание на откровенно политически по съдържание постове - няма да ги трием, просто ще ги игнорираме.

                      Comment


                        #26
                        Няма нужда да се игнорираме и да се получава напрежение, като има правила ще се спазват, аз повече няма пиша по политически теми.

                        Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

                        Comment


                          #27
                          Много се радвам. Правилото е за тези, които не си налагат съответната дисциплина сами.
                          И игнорирането е за предпочитане пред изтриването или редактирането (доколкото създава по-малко напрежение).

                          Comment


                            #28
                            Няма начин да се обсъжда национализмът без да се засяга политиката , всяко за и против си е политическа позиция. Е ще погледам да видя как ще потръгни дискусията.
                            На бойно поле България

                            Comment


                              #29
                              Не съм съгласен - все пак, обсъждането на един проблем не предполага единствено изказване (и аргументиране) на позиция по него. По-скоро предполага няколко степени на постепенно овеществяване на проблема, докато достигнем някакво общо ниво на възприятие за него.
                              Ако си останем на ниво изказване на позиции "за" и "против", това не е дискусия, а някаква форма на гласуване, в която не виждам особен смисъл.

                              А за изследването на политически/културни явления си има съответните методи и процедури - първата е да се отстрани мислено изследователя от проблемната област - това едва ли е възможно докато изказва личната си политическа позиция (защото това предполага, че е останал вътре в разглежданата система).

                              Просто става въпрос за различни нива на разговор (няма да ги определям, че да не се засегне някой).

                              Comment


                                #30
                                Е ако не си българин може и да си позволиш безпристрасно мнение. Лично аз обаче не мога да бъда безпристрастен щом става дума за България. Винаги съм на нейна страна 8) 8) 8)
                                На бойно поле България

                                Comment

                                Working...
                                X