Колеги, като чета изказванията ви, забелязвам една и съща повтаряща се грешка. Включително се отнася и за “Капитана” в частта на изказването му за съдебната система. Вие, може би, поне така ми се струва, от време на време, като че ли се усещате, че нещо в тая система не се връзва. И сегиз-тогиз, предлагате някакви “ремонти”. Та в тази връзка, наскоро в Института ми се наложи да пиша един реферат върху статия на В.П.Макаренко (завеждащ лабораторията по проблеми на философските политики към Ростовския университет) засягаща проблемите около неефективната държавна администрация. Та и той, като вас, но разбира се в много по-голяма степен, осъзнава, че нещата не вървят. И в статията си изброява човека това, онова, първо, второ, трето, н-то. Обаче и той като че ли прави същата грешка като вас. Просто бъркате симптомите с причните за конкретното състояние. Толкова ли не виждате? По вашата логика излиза, че двустранната бронхит-плевмония трябва да се лекува с аналгин и аспирин. Да, ама не! Проблема с настоящата система, демокрацитя, не в това че тя не работи ефективно. А че работи прекалено ефективно! Но тя не работи за мен и вас, а за когото трябва – нейните създатели. И проблема няма да се реши с един ремонт. И преди съм давал примера – то е като да пуснеш програма за борба с вируси, която е заразаена. Ефекта е нулев. Но, …, отчита се дейност. И хората с розови очила се връзват. Необходима е цялостна замяна на системата. И то замяна с фашизъм.
От къде ще дойдат парите ли Сър Грей? От икономиите. От иакарването на сивата икономика на светло. От въвеждането на строго и бързо съдебно производство. Как ще се изкара сивата икономика? Сивата икономика ще я извадят хората с черните униформи. Единствения риск е, да ги изкарат вече мъртви, щото нашите “Мъже в черно” не си поплюват. Шегата настрана, има пари и както и Капитана отбелязва, проблема е в тяхното разходване. Проблема не е само колко произвежда едно общество. Проблем е и каква част от произведеното остава на разположение на обществото. Именно чрез увеличаване на последното, ние бихме могли да финансиране операциите си.
Гоги, паричен ресурс има и той не е таен. Факта, че сега той не се използва така, както е изгдно на населението се обяснява с наличието на демокрацията. Тесните частни икономически интереси, които защитава тя, обсебват този ресур и той остава “таен”, скрит за хората. А като казах национализиране, не се изразих съвсем правилно. Аз говорех за здравеопазването. Там големите болници трябва да се национализират. Нямам предвид пълно национализиране на сектора. Защото какво имаме днес? Един мост (стоматологичен) струва от порядъка на 1000 лв.! А държавата ти поема ЧАСТ от стоматологичните разходи за ЕДИН зъб годишно. За ваденето на един зъб. И как да си плати човек, като средния доход на глава от населението възлиза на около 200, максимум 250 лв. на месец? Това показва стойността на хората при демокрацията. Така че при фашизма, здравеопазването трябва да бъде, до голяма степен, безплатно. Защото висша ценност при фашизма е държавата. А както Хитлер е казал: “Държавата – това са хората!” Също така имах предвид, че няма да се допуска приватизиране на такива отрасли като енергетиката – която е ключова за страната. Може да се помисли и за окрупняване на селското стопанство, защото то може да е печелившо само ако се реализира икономия от мащаба. Въобще държавата би станала голям и силен играч на пазара, като това не означава пълно националзиране на икономиката и отблъскване на чуждите инвестиции. А за адвокатите, Капитана правилно интерпретира ОЧЕДИДНОТО съдържание на думите ми. Ставаше въпрос за наказателните дела. Там където казуса се свежда до “Държавата срещу еди кой си”.
Голум ИМЕННО фашизъм се иска! Защото средствата няма да идват. Те са си тука, само че при ДЕМОКРАЦИЯ ТЕ ВИНАГИ ЩЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ ПО ТОЗИ ЗЛОВРЕДЕН НАЧИН, ТАКА СЕ Е ПРАВЕЛО, ТАКА СЕ ПРАВИ, ТАКА ЩЕ СЕ И ПРАВИ. Ако някой иска реални а не формални промени, ще трябва да смени алгоритъма, политиката. И защо си мислиш, че фашизма би провеждал просто някакво образование? Какво, под каква форма, в какви количества, в каква последователност да се учи ще се решава свише така, щото на излизане от гимназията или университета да нямаме просто “Маркетолог”, “Инжинер”, “Счетоводител” и др., а да имаме фашист-маркетолог, фашист-счетоводител и т.н. Всичко ще е премислено, цялото внимание и време на децата ще е ангажирано, ти за това не бери грижа. Е, в “информационната ера” провеждането на подобна политика няма да е лесно. Но, това са технически въпроси. А когато има добра воля, ресурси и поле за действие, ние фашистите сме доказвали че и планини можем да поместим. Защото силата на фашизма извира от идеологията, от абсолюта. А когато има дефиниран абсолют, …, тогава и крепости като “Ебен-емаел” могат да се неутрализират със 72 човека. А свободата на словото си е проблем. Фашизма, колкото и да е по-съвършен от своите аналози, си е диктатура, а при диктатурата винаги има тенденция към ограничаване не само на свободата на словото, но и на всички свободи. Това го признавам. Но наистина, аз говоря не толкова за тотално ограничаване на словото, а за свързването му с отговорността. Това би бил “лайтмотива” при едно ново фашистко управление – искате свобода? Моля, заповядайте, но тя върви ръка за ръка с отговорността. Ние няма да допуснем да се дрънкат глупости и явни лъжи. Ако някой каже “Х е крадец и ползва гауллайтерството за да се облагодетелства!” Да го докаже с съда! Ако ли не може, е тогава ще кърти камъни.
Голум, питаш за политическата система и държавна организация. Аз не виждам как могат да се забранят партиите. Защото тръгне ли се по този път, ще трябва да се забранят всички граждански организации, които се явяват от жизнена необходимост за гражданското общество. А това ние не бихме направили. Така че партиите няма да се забраняват, дори и тези на врска основа – като ДПС. Това поражда серия проблеми, които могат да се обединят в поне две групи.
1. Как да се попречи на партиите, които са привърженички на Триадата: демокрация-ционизъм-мафия да мътят съзнанието на хората?
2. Как ще се реши въпроса с изборите, защото наличието на действащи политически партии налага да има избори?
Ами това са въпроси, на които тепърва трябва да се отговаря. Защото нещата са важни. Демократичната система е организирана около многопартийната система. На нея до голяма степен почива и идеята за разделение на властите. И все пак концепцията за “баланс на властите”, заложена в демокрацията, среща голяма критика днес и на запад, като вече се признава че това е само метафора. Този принцип днес иронично се нарича “блокада на груповите интереси”. Така че промени ще трябва да има. Но те не би трябвало да доведат до забрана на партиите, камар че фашизма не е политика “еднодневка” и за да се почувстват придобивките от него ще са необходими поне 12-20 години необезпокоявано управление. А това е трудно осъществимо при наличието на партии. Споменах разделението на властите. То би се запазило. Ще си има законодателен орган, изпълнителна власт, съдебна система. И все пак те ще са свързани. Те ще се подчиняват на водещата роля на фашистката конституция. В която пък ще са залегнали принципите на фашизма. В този смисъл, те ще са отделни, но ще действат в такъв синхрон, сякаш действа не е една система, а един човек. Поне така е на теория. Реализирането на това в практиката ще е много трудно, особено в началния 12-годишен период. Просто тогава ще е трудно да се различи читавия човек от служителя на чужди интереси. Това именно ще наложи и силно развитие на органите за последващ контрол – държавните репресивни органи. Те ще трябва да обезпечат добрата работа на цялата държавна машина. А след като изтекат първите 12 години, тогава вече последващия контрол няма да е така необходим. Защото кандидатите за съоветните постове ще носят щампа “Направено във Фашистка България”, те ще са надеждни. Тогава ще се съкрати и държавния репресивен апарат и той ще изнесе дейността си извън граница.
Какво ТОЧНО имаш предвид под държавна организация?
Ааааа, и като споменах репресивния апарат, че са сетих … Той ще е много важен за успеха на всичко, това е ясно. В този ред на мсили, няма да сбъркаме ако го опишем като своеобразна “антивирусна програма”. Проблема с антивирусните програми е, че ако те са заразени става истинско мазало. А в разглеждания случай проблема се услилва от голямата власт, която е концентрирана в ръцете на единични хора. Това означава, че ако те са “къртици”, за единица време могат да извършат повече поразии отколкото в условията на демокрация. Можем да очакваме, че в условията на фашизъм те ще бъдат открити по-бързо отлкото при демокрацията, но ми се струва, че това няма да компенсира нарастването на властта. И колкото по-голям е този апарат, толкова по-податлив ще е той на инфилтрация от страна на Триадата демокрация-ционизъм-мафия. Същевременно именно в най-трудните начални 12 години този апарат ще трабва да е най-голям. Получава се ситуация от типа СНВО – ситуацията е нормална, всичко е осрано. Така че, явно ще трябва да се създаде съответната структура, която да следи тия дето ще следят всички, но разбира се без следящите ги. Иде реч за контраразузнаването. Целта е то, бидейко много по-малобройно от репресивния апарат, да бъде по-трудно за инфилтриране. 100% гаранция няма, но задача на контраразузнаването ще бъде да се избргне прерастване на СНВО в ОБНП – осиране без надежда за почистване. Риск – има. Но къде го няма?
Месия, режима няма да е подтиснически, така че ще разчита на тия хора. Ти неправилно тълкуваш фашизма. Новия фашизъм няма да е някаква безмозъчна система дето и прави кеф да тормози хората. При ФУС-2, както и в миналото при ФУС-1, всичко ще се прави за хората. С тази разлика, че сега фашизма се е поучил от грешките си. А и времената днес са по-умерени и всички действия ще са съобразени с настоящия контекст и в никой случай няма да пренасят старите похвати в наши дни.
И нещо друго. Не знам дали си давате сметка, но няма принципна разлика в принципа на управление на държавата между фашизма, демокрацията и комунизма. И трите системи са организирани около концепцията за абсолютизация на властта. Абсолютна власт има и в трите: при комунизма тя принадлежи на народа, или поне така се твърди, но органите на абсолютната власт са изкарани на светло, но много трудно се стига до ситуации където те понасят отговорност, средно положение по адрес на отговорността; при демокрацията абсолютната власт въобще се отрича, при нея има “равновесие на силите” – тук хората (защото и при трите системи може да говорим за “органи”, “институции” имащи абсолютна власт, но тя не се носи и реализира от тези бездушни “неща”, тя се релизира от хората заемащи съответните постове) имащи абсолютна власт са скрити от общественото полезрение и управляват тайно, не може да се търси отговорност, те са нпълно имунизирани; при фашизма ясно и категорично се казва – властта е абсолютна, носител на властта е еди кой си, той е изваден на светло, отговорността е 100% - за справка, съдбата на генерал-лейтенант барон фон Шпонек, които бе разстрелян задето изостави без разрешение позициите си при Парпач, като пози начин застраши положението на цялта 11. армия и по този начин и цялата Група Армии Юг. При фашизма няма значение дали си “генрал-лейтенат”, дали си “барон”, дали си “фон” дали си Господ – след като имаш абсолютна власт, носиш и абсолютна отговорност. Това си е 1:1 идеалната бюрократична система описана от Макс Вебер. При фашизма няма да има с какво да се оправдаеш – няма някакви си колективни органи за вземане на решения. Няма зад какво да се скриеш. Ето ви гаранция за добра работа в полза на обществото.
Месия, аз сега съм фашист. Но цели 9 години бях комунист, макар че това е силно казано за едно хлапе, но все пах бях много надъхан. Аз познавам истински комунисти, Месия, и това са много чисти и читави хора. Наистина, те вярват в една утопия, но моле те, нека спазим приличие и не ги окичване с такива унизителни определения, те не са го заслужили. Определенията може и да са верни, но именно благодарение на хора като тях, днес, нашата страна я има. И нито аз, нито ти, нито който и да било във форума, има МОРАЛНОТО право да хули тези хора. Аз може и сега да съм върл идеологически враг на комунизма и неговите привърженици, но им отдавам и заслужената почест. Ще съм благодарен, ако го правиш и ти. Що се касае репресиите, вече казах. Тенденцията ще бъде този последващ контрол да се измести от превантивния – чрез образованието и пропагандата. За да се задейства и даде резултат превантивния контрол ще са необходими поне 12 години. Ако е достатъчно добър, може да стане и за 10. Нашата задача ще е да се намери обща цел за този период. Това е технически въпрос, Месия, все ще измислим нещо. Пък и обстановката днес е толкова мрачна, ще общи и големи проблеми и цели колкото си щеш. Наистина, прави си, че ще трябва да намерим занимавка за хората, докато фашизма не се установи безвъзвратно. Когато това стане, те ще видят плодовете на труда си и няма да искат да се сменя системата, а само да се модернизира и подобрява. Тогава хората ще са и читави, излекувани от “вируса”, и няма да е пробелем самите маси да решават какви да са промените, защото тогава те ще са подготвени. До този момент, ще се наложи да поддържаме нещата “на командно дишане”, а тук трябват и репресивни органи, това е неизбежно за нещастие.
П.С. Извнитете ме за дългите постове, но тъй като аз защитавам фашизма самостоятелно, ми се налага да “водя бой по всички цели”, а това отнема време и място.
От къде ще дойдат парите ли Сър Грей? От икономиите. От иакарването на сивата икономика на светло. От въвеждането на строго и бързо съдебно производство. Как ще се изкара сивата икономика? Сивата икономика ще я извадят хората с черните униформи. Единствения риск е, да ги изкарат вече мъртви, щото нашите “Мъже в черно” не си поплюват. Шегата настрана, има пари и както и Капитана отбелязва, проблема е в тяхното разходване. Проблема не е само колко произвежда едно общество. Проблем е и каква част от произведеното остава на разположение на обществото. Именно чрез увеличаване на последното, ние бихме могли да финансиране операциите си.
Гоги, паричен ресурс има и той не е таен. Факта, че сега той не се използва така, както е изгдно на населението се обяснява с наличието на демокрацията. Тесните частни икономически интереси, които защитава тя, обсебват този ресур и той остава “таен”, скрит за хората. А като казах национализиране, не се изразих съвсем правилно. Аз говорех за здравеопазването. Там големите болници трябва да се национализират. Нямам предвид пълно национализиране на сектора. Защото какво имаме днес? Един мост (стоматологичен) струва от порядъка на 1000 лв.! А държавата ти поема ЧАСТ от стоматологичните разходи за ЕДИН зъб годишно. За ваденето на един зъб. И как да си плати човек, като средния доход на глава от населението възлиза на около 200, максимум 250 лв. на месец? Това показва стойността на хората при демокрацията. Така че при фашизма, здравеопазването трябва да бъде, до голяма степен, безплатно. Защото висша ценност при фашизма е държавата. А както Хитлер е казал: “Държавата – това са хората!” Също така имах предвид, че няма да се допуска приватизиране на такива отрасли като енергетиката – която е ключова за страната. Може да се помисли и за окрупняване на селското стопанство, защото то може да е печелившо само ако се реализира икономия от мащаба. Въобще държавата би станала голям и силен играч на пазара, като това не означава пълно националзиране на икономиката и отблъскване на чуждите инвестиции. А за адвокатите, Капитана правилно интерпретира ОЧЕДИДНОТО съдържание на думите ми. Ставаше въпрос за наказателните дела. Там където казуса се свежда до “Държавата срещу еди кой си”.
Голум ИМЕННО фашизъм се иска! Защото средствата няма да идват. Те са си тука, само че при ДЕМОКРАЦИЯ ТЕ ВИНАГИ ЩЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ ПО ТОЗИ ЗЛОВРЕДЕН НАЧИН, ТАКА СЕ Е ПРАВЕЛО, ТАКА СЕ ПРАВИ, ТАКА ЩЕ СЕ И ПРАВИ. Ако някой иска реални а не формални промени, ще трябва да смени алгоритъма, политиката. И защо си мислиш, че фашизма би провеждал просто някакво образование? Какво, под каква форма, в какви количества, в каква последователност да се учи ще се решава свише така, щото на излизане от гимназията или университета да нямаме просто “Маркетолог”, “Инжинер”, “Счетоводител” и др., а да имаме фашист-маркетолог, фашист-счетоводител и т.н. Всичко ще е премислено, цялото внимание и време на децата ще е ангажирано, ти за това не бери грижа. Е, в “информационната ера” провеждането на подобна политика няма да е лесно. Но, това са технически въпроси. А когато има добра воля, ресурси и поле за действие, ние фашистите сме доказвали че и планини можем да поместим. Защото силата на фашизма извира от идеологията, от абсолюта. А когато има дефиниран абсолют, …, тогава и крепости като “Ебен-емаел” могат да се неутрализират със 72 човека. А свободата на словото си е проблем. Фашизма, колкото и да е по-съвършен от своите аналози, си е диктатура, а при диктатурата винаги има тенденция към ограничаване не само на свободата на словото, но и на всички свободи. Това го признавам. Но наистина, аз говоря не толкова за тотално ограничаване на словото, а за свързването му с отговорността. Това би бил “лайтмотива” при едно ново фашистко управление – искате свобода? Моля, заповядайте, но тя върви ръка за ръка с отговорността. Ние няма да допуснем да се дрънкат глупости и явни лъжи. Ако някой каже “Х е крадец и ползва гауллайтерството за да се облагодетелства!” Да го докаже с съда! Ако ли не може, е тогава ще кърти камъни.
Голум, питаш за политическата система и държавна организация. Аз не виждам как могат да се забранят партиите. Защото тръгне ли се по този път, ще трябва да се забранят всички граждански организации, които се явяват от жизнена необходимост за гражданското общество. А това ние не бихме направили. Така че партиите няма да се забраняват, дори и тези на врска основа – като ДПС. Това поражда серия проблеми, които могат да се обединят в поне две групи.
1. Как да се попречи на партиите, които са привърженички на Триадата: демокрация-ционизъм-мафия да мътят съзнанието на хората?
2. Как ще се реши въпроса с изборите, защото наличието на действащи политически партии налага да има избори?
Ами това са въпроси, на които тепърва трябва да се отговаря. Защото нещата са важни. Демократичната система е организирана около многопартийната система. На нея до голяма степен почива и идеята за разделение на властите. И все пак концепцията за “баланс на властите”, заложена в демокрацията, среща голяма критика днес и на запад, като вече се признава че това е само метафора. Този принцип днес иронично се нарича “блокада на груповите интереси”. Така че промени ще трябва да има. Но те не би трябвало да доведат до забрана на партиите, камар че фашизма не е политика “еднодневка” и за да се почувстват придобивките от него ще са необходими поне 12-20 години необезпокоявано управление. А това е трудно осъществимо при наличието на партии. Споменах разделението на властите. То би се запазило. Ще си има законодателен орган, изпълнителна власт, съдебна система. И все пак те ще са свързани. Те ще се подчиняват на водещата роля на фашистката конституция. В която пък ще са залегнали принципите на фашизма. В този смисъл, те ще са отделни, но ще действат в такъв синхрон, сякаш действа не е една система, а един човек. Поне така е на теория. Реализирането на това в практиката ще е много трудно, особено в началния 12-годишен период. Просто тогава ще е трудно да се различи читавия човек от служителя на чужди интереси. Това именно ще наложи и силно развитие на органите за последващ контрол – държавните репресивни органи. Те ще трябва да обезпечат добрата работа на цялата държавна машина. А след като изтекат първите 12 години, тогава вече последващия контрол няма да е така необходим. Защото кандидатите за съоветните постове ще носят щампа “Направено във Фашистка България”, те ще са надеждни. Тогава ще се съкрати и държавния репресивен апарат и той ще изнесе дейността си извън граница.
Какво ТОЧНО имаш предвид под държавна организация?
Ааааа, и като споменах репресивния апарат, че са сетих … Той ще е много важен за успеха на всичко, това е ясно. В този ред на мсили, няма да сбъркаме ако го опишем като своеобразна “антивирусна програма”. Проблема с антивирусните програми е, че ако те са заразени става истинско мазало. А в разглеждания случай проблема се услилва от голямата власт, която е концентрирана в ръцете на единични хора. Това означава, че ако те са “къртици”, за единица време могат да извършат повече поразии отколкото в условията на демокрация. Можем да очакваме, че в условията на фашизъм те ще бъдат открити по-бързо отлкото при демокрацията, но ми се струва, че това няма да компенсира нарастването на властта. И колкото по-голям е този апарат, толкова по-податлив ще е той на инфилтрация от страна на Триадата демокрация-ционизъм-мафия. Същевременно именно в най-трудните начални 12 години този апарат ще трабва да е най-голям. Получава се ситуация от типа СНВО – ситуацията е нормална, всичко е осрано. Така че, явно ще трябва да се създаде съответната структура, която да следи тия дето ще следят всички, но разбира се без следящите ги. Иде реч за контраразузнаването. Целта е то, бидейко много по-малобройно от репресивния апарат, да бъде по-трудно за инфилтриране. 100% гаранция няма, но задача на контраразузнаването ще бъде да се избргне прерастване на СНВО в ОБНП – осиране без надежда за почистване. Риск – има. Но къде го няма?
Месия, режима няма да е подтиснически, така че ще разчита на тия хора. Ти неправилно тълкуваш фашизма. Новия фашизъм няма да е някаква безмозъчна система дето и прави кеф да тормози хората. При ФУС-2, както и в миналото при ФУС-1, всичко ще се прави за хората. С тази разлика, че сега фашизма се е поучил от грешките си. А и времената днес са по-умерени и всички действия ще са съобразени с настоящия контекст и в никой случай няма да пренасят старите похвати в наши дни.
И нещо друго. Не знам дали си давате сметка, но няма принципна разлика в принципа на управление на държавата между фашизма, демокрацията и комунизма. И трите системи са организирани около концепцията за абсолютизация на властта. Абсолютна власт има и в трите: при комунизма тя принадлежи на народа, или поне така се твърди, но органите на абсолютната власт са изкарани на светло, но много трудно се стига до ситуации където те понасят отговорност, средно положение по адрес на отговорността; при демокрацията абсолютната власт въобще се отрича, при нея има “равновесие на силите” – тук хората (защото и при трите системи може да говорим за “органи”, “институции” имащи абсолютна власт, но тя не се носи и реализира от тези бездушни “неща”, тя се релизира от хората заемащи съответните постове) имащи абсолютна власт са скрити от общественото полезрение и управляват тайно, не може да се търси отговорност, те са нпълно имунизирани; при фашизма ясно и категорично се казва – властта е абсолютна, носител на властта е еди кой си, той е изваден на светло, отговорността е 100% - за справка, съдбата на генерал-лейтенант барон фон Шпонек, които бе разстрелян задето изостави без разрешение позициите си при Парпач, като пози начин застраши положението на цялта 11. армия и по този начин и цялата Група Армии Юг. При фашизма няма значение дали си “генрал-лейтенат”, дали си “барон”, дали си “фон” дали си Господ – след като имаш абсолютна власт, носиш и абсолютна отговорност. Това си е 1:1 идеалната бюрократична система описана от Макс Вебер. При фашизма няма да има с какво да се оправдаеш – няма някакви си колективни органи за вземане на решения. Няма зад какво да се скриеш. Ето ви гаранция за добра работа в полза на обществото.
Месия, аз сега съм фашист. Но цели 9 години бях комунист, макар че това е силно казано за едно хлапе, но все пах бях много надъхан. Аз познавам истински комунисти, Месия, и това са много чисти и читави хора. Наистина, те вярват в една утопия, но моле те, нека спазим приличие и не ги окичване с такива унизителни определения, те не са го заслужили. Определенията може и да са верни, но именно благодарение на хора като тях, днес, нашата страна я има. И нито аз, нито ти, нито който и да било във форума, има МОРАЛНОТО право да хули тези хора. Аз може и сега да съм върл идеологически враг на комунизма и неговите привърженици, но им отдавам и заслужената почест. Ще съм благодарен, ако го правиш и ти. Що се касае репресиите, вече казах. Тенденцията ще бъде този последващ контрол да се измести от превантивния – чрез образованието и пропагандата. За да се задейства и даде резултат превантивния контрол ще са необходими поне 12 години. Ако е достатъчно добър, може да стане и за 10. Нашата задача ще е да се намери обща цел за този период. Това е технически въпрос, Месия, все ще измислим нещо. Пък и обстановката днес е толкова мрачна, ще общи и големи проблеми и цели колкото си щеш. Наистина, прави си, че ще трябва да намерим занимавка за хората, докато фашизма не се установи безвъзвратно. Когато това стане, те ще видят плодовете на труда си и няма да искат да се сменя системата, а само да се модернизира и подобрява. Тогава хората ще са и читави, излекувани от “вируса”, и няма да е пробелем самите маси да решават какви да са промените, защото тогава те ще са подготвени. До този момент, ще се наложи да поддържаме нещата “на командно дишане”, а тук трябват и репресивни органи, това е неизбежно за нещастие.
П.С. Извнитете ме за дългите постове, но тъй като аз защитавам фашизма самостоятелно, ми се налага да “водя бой по всички цели”, а това отнема време и място.
Comment