Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моята колекцийка снимки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Моята колекцийка снимки

    Тъй като скоро направих 18 000 снимки свързани с ВСВ - било то на войници танкове самолети кораби и какво ли още не - а съм сложил само нищожна част от тях в темите за биографиите и снимките на германски офицери ще си позволя да направя тема в която да слагам на интересните качествени и разбира се преди всичко цветни снимки. Спокойно казвам на всички които ще се стреснат и ще си помислят че ще сложа 18 000 снимки.Няма да са толкова... Най-много 500-600
    :lol:


    Коментарът ми към първата снимка е: Часът и мястото на срещата са добре известни...


    Забравих му името на проклетия кораб




    Какви работи имат хората по света...

    И една много известна снимка в цветен вариант

    Стига толкова.

    Вероятно от време на време ще трия снимките за да слагам нови.
    Last edited by Док Холидей; 24-11-2004, 11:34.

    #2
    Манщайн , имай предвид , че триенето на снимки от твоя страна би било акт на садизъм ... Вместо това , публикувай още , и не трий старите !
    Hannibal ante portas.

    Comment


      #3
      Проблемът е, че вече почти съм си запълнил ftp-то в Бойна Слава. Ако има желаещи по-нататък като взема записвачка - ще ви кача всички мои снимки биографии книги речи документални клипчета. Ако някой ми осигури горе долу 1 GB свободно място в някой сървър ще ги кача веднага.

      Айде следващата поредица:




      ...през перископа




      "Моята чест е вярност" - параден нож на SS




      Totenkopf пръстен. Вътре може да различите подписа на Химлер
      Тези пръстени доколкото знам са доста редки и изключително скъпо струващи. Помня, че във форума на www.axishistory.com един се опитваше даже да намери собственика на такъв пръстен останал у него. Мисля че не успя.




      Снимка от www.uboat.net Направена е в "морския гроб" на подводница U-352




      Ето как се правят корабните оръдия




      В Харков






      В Нормандия


      "Принц Ойген"
      Last edited by Док Холидей; 24-11-2004, 11:36.

      Comment


        #4
        СС-пръстените, доколкото знам, са давани на всеки офицер от СС. Може би при клетвата? Те са много символични, отвътре ако си спомням правилно има подпис на Химлер и също така името на носителя и дата. Направени са от масивно сребро.
        Духовният център на СС, това е замъкът Вевелсбург. Там е не само "светски" център на СС, но и там се заражда един вид нова СС религия, базирана на древните вярвания на варварите. Относително малкият замък е трябвало да бъде достроен, кръглата му кула да се превърне във връх на стрела - огромна огромна сграда със формата на стрела /гледана от въздуха/. А наоколо още по-огромен град.
        Както и да е, развитието на войната оставя Вевелсбург без допълнителни строежи, остава си малко селце.
        Това го казвам, само за да изясня значението на замъка. Тъй като е толкова важен, когато някой есесовец е загивал, пръстенът му е бил изпращан във Вевелсбург /ако е можело да бъде прибран/. Така в течение на войната се събират няколко хиляди пръстена. Идеята е било те да бъдат изложени в кръглата крипта под кулата на замъка, нещо като пантеон на падналите герои.
        ...с настъплението на Съюзниците, тези пръстени, заедно с други съкровища, са укрити от сапьорна група в основите на замъка. Американците намират един сандък, но огромната част си остават някъде заровени. Не ги ли търсят? Търсат ги, и още как! Обаче релефът е такъв, едни скали, едни чудесии, че едва ли ще ги намерят. Тъй като те са внесени с някаква цепнатина или тунелче и пъсле отгоре са срутени тонове скална маса.
        Редки са, наистина. Но се появяват все пак от време на време - било от американци, които са ги "освободили" от ръцете на пленените им соственици, било из бойните полета в бившия СССР, било на някой съботен битак в Германия в кутийка с карфици и стари пластмасови обици :lol:
        На нож!

        Comment


          #5
          Снимки на замъка имам но са в една книга. Ако не се лъжа имам една от едно подземие и то цветна снимка - сега ще я потърся.

          Comment


            #6
            Ето - това мисля е в замъка.

            Last edited by Док Холидей; 19-12-2004, 23:37.

            Comment


              #7
              Греешка греешка, обърка замъка, голяяяма грешка! Това ми изглежда да е Фелдхернхале в Мюнхен, монумент от 1800-те, но след 1933 превърнат в паметник на... 16-те ли бяха... загинали през 1924 в Мюнхенския пуч. По средата се появява стела с имената им, а отпред има 24-часова почетна стража.
              На нож!

              Comment


                #8
                Та-дааааааам! Добре дошли във Вевелсбург! Отстрани, отгоре и в плановете на чичо Хайнрих от Берлин. М/у другото, в плановете на чичо Хайнрих, замъкът е онова малко връхче на стрелата ССовски комплекс с казарми, учебни заведения, спортни заведения, като цяло не просто светски, но и религиозен център, на религията която така и не се появява наистина.
                На нож!

                Comment


                  #9
                  Хуху грешка грешка ама кой намери цифрата снимки на замъка а?

                  Answers you want. Content for days. What more could you Ask for?

                  Comment


                    #10
                    Ее добрее де, добре, признава ти се! :lol: Наистина, много снимки!
                    На нож!

                    Comment


                      #11
                      Капитане, прав си. това е Фелдхернхале. Извинявай - не бях погледнал.

                      Comment


                        #12
                        малко лоши руснаци
                        и нещо умряло

                        Comment


                          #13
                          На тоя войник в средата значи ме удиви. Направо. Искам да кажа на този който го е рисувал - ми хуу - направил Infantry Assault badge wound badge при това черна дето само от полковник нагоре имат едва ли не - не че другите не ги раняват ама там е работата че NCO загиват а полковниците и генералите ги раняват. И кой излиза по-голям герой - полковниците и генералите... Така та значи забелязва се и там нещо дето е много странно - уж Рицарски Кръст - тюх ама нали се носи между петлиците. Тоз тук го сложил да виси като че ли е айде да не казвам какво. Това е ни Рицарски ни Железен Кръст. Железния се слага по друг начин ² степен е на left breast на джоба ²² между петлиците ама който има ² не носи ²². А и за какво да носиш Железен ²² при условие че имаш да кажем Рицарски? Само Гьоринг който носи по 3 медала между петлиците щот е грандоман. Останалите медали са пълна измишльотина. Въобще който хваща да рисува такива работи трябва да знае малко от малко какво иска да рисува.

                          Comment


                            #14
                            Днес ще сложа няколко снимки които са свързани с годишнината от започването на Втората Световна Война.


                            Една много известна снимка


                            и една не толкова.

                            Много ми се иска да намеря снимка от погребението на Фрич обаче само съм чел за него в един дневник. Част от непреките виновниците за смъртта му присъстват на погребението.
                            Last edited by Док Холидей; 07-04-2005, 17:06.

                            Comment


                              #15
                              за Manstein:извинявай ако рисунката ти се е сторила налудничава.
                              ети и какво пише под нея:
                              Фельдфебель 1-ой дивизии РОА / ВС КОНР. На немецких унтер-офицерских погонах фельдфебеля - русские фельдфебельские лычки. На воротнике, обшитом по краю белой тесьмой, - немецкие петлицы, поверх которых - галуны, как на петлицах восточных войск. На груди - Знаки отличия для восточных народов II класса “в золоте”, “в серебре” и “в бронзе”, медаль участника зимней кампании 1941-1942 гг. Знаки участника штурмовых атак и за ранение, а также Железный Крест II класса (право награж­дения славянских добровольцев Железным крестом было дано приказом от 18 мар­та 1944 г.).

                              ТЪРСЯ СНИМКА НА ОТО СКОРЦЕНИ>ПО ВЪЗМОЖНОСТ ЦВЕТНА
                              И СЛЕД ВОЙНАТА>

                              Comment

                              Working...
                              X