Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    pnp5q написа
    Годишнина
    На 17 август 1896 г. Джордж Кармак открива злато в един от притоците на река Клондайк в Канада - “Рабит Крийк”, с което поставя началото на златната треска" (1897-1899).
    И дава храна за творчеството на любимият ми писател - Джек Лондон.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Нека темата остане за предимно исторически новини все пак.
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        Възстановиха тракийски маса и стол

        и последни новини от Перперикон
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          На 27 август е починала Галина Джугашвили.
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            Здравейте, не знам да ли тук е място на тази новина, но все пак е интересна:

            "Създаден е електронен преводач от английски към древни езици ".


            А ето го и адресът: http://www.virtualsecrets.com/.

            Успех на преводачите!
            "... намерих ключа и отворих вратата. Там - царството на моите сънища и мечти - беше пусто, глухо... отидох до картинаната, изтрих я от прахта, исках да видя още веднъж следите на онова, което някога мислех възможно. Но можех ли да вярвам на очите си? ..."

            Comment


              Архивите проговарят - британски спец-части отвличали нацистки учени и предприемачи :tdown
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                У нас похоже сегодня проявился приемник президента....
                Его фамилия скорее всего на "И"
                "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                Comment


                  Преди малко по новините на БТВ съобщиха, че Русия е провела успешно изпитание на най-мощната неядрена бомба. Някой ако знае нещо повече по въпроса да пише! Живо ме интересува.

                  Comment


                    От Руското Гугле изскочи първо това - http://lenta.ru/news/2007/09/11/vacuum/
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Благодаря за линка!
                      Значи технологията е известна, нищо ново... Просто е доусъвършенствана.

                      Comment


                        Не се зачетох, признавам. Просто ми стана интересно що за Цар-бомба е този път. Но като погледнах заглавието и се отказах по-нататък.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          Смотрите самые важные и актуальные политические, экономические и социальные новости к этому часу.

                          Видео
                          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                          Comment


                            Тротилов еквивалент повече от 44 тона! Е, на това му се вика авиобомба

                            Comment


                              AYB написа
                              Тротилов еквивалент повече от 44 тона! Е, на това му се вика авиобомба
                              Имай в предвид, че е около 8 пъти по мощна при еднакво количество на запалимо вещество спрямо тротил. Което значи, че такава бомба тежи "само" около 5 тона. В една от съседните теми Ам Гъл е пуснал много хубав и изчерпателен линк за възможностите на такъв тип бомби и за бойното им приложение във Виетнам.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Само че има едно "но" в случая - този тип бомби превъзхождат ковенционалните само на относително равнинна местност (растителностат няма твърде голямо значение, макар че все пак има) и то при подходящи атомсферни условия, защото ефективността им зависи изцяло от това дали аерозолната смес ще се разпредели добре и ще формира голям облак. Нищо вакуумно няма в действието им. Освен това за разлика от конвенционалните бомби имат само един тип поразяващо действие. Не стават за разрушаване на укрепления или поразяване на защитени цели. Т.е. те са по-ефективни от ковенционалните само в сецифични условия, не са приложими навсякъде. И също така имат ефективност само над определена (доста голяма) маса на боеприпаса, т.е. не стават за снаряди, малокалибрени бомби и т.н.

                                Comment

                                Working...
                                X