Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Thorn написа Виж мнение
    Умерен такъв. Старал съм се да не се отразява на модерирането, явно по твое мнение не се получава. Жалко. Но по принцип е интересен погледа отстрани.
    Знам че е интересен, затова си драскам. Както казва уважаемия Амазон

    Amazon написа Виж мнение
    Само на мен ли ми е страшно удоволствие да чета тази тема? Някакво такова перверзно удоволствие


    А по същество, няма значение колко си умерен. Модератора-русофил привлича във форума други русофили, а по някаква странна корелация с това качеството като цяло далеч не се качва По-горе споделих виждането си защо и как се получава така.

    Comment


      Thorn написа Виж мнение
      Темата нито е военна, нито е история. Значи е за триене. Не аз я изтрих, но само защото ме изпревариха.
      Ако искаш от 9 кладенеца вода носи, но ти сам се досещаш, че аргументът ти струва колкото тоалетната хартия у вас, било тя и луксозна! Темата за Казахстан по нищо не се различаваше от създадените теми за Либия и Сирия и първите постинги в тях за политическата обстановка и назряващата гражданска война в двете държави.
      Т.е след като моята е изтрита по същия логичен път няма причина и тези за Либия и Сирия да съществуват, следвайки аршина на този модератор, който я е премахнал. А гледайки че и ти си на това мнение следователно трябва да кажеш, че актуалната тема за Сирия в момента няма причина да бъде в този форум. Преди време проведохме с тебе няколко дълги диалога, в които когато нямаше какво да ми отговориш предприемаше най-баналния ход да отклоняваш темата/въпросите ми в друга посока, но както и да е. Тук явно потребителите се делят поне на 3 нива - равни, по-равни и най-равни...

      Comment


        Nick написа Виж мнение
        Аз модерирам един от най-големите американски оръжейни форуми от 15 години - не заради знанията си по оръжията.
        Интересно как се е получило така - модерираш оръжеен форум и имаш огромни знания в областта, но... съвпадение?



        Много пъти сме писали на тая тема. За да модрираш успешно, трябва ти авторитет. За да имаш авторитет, трябват знания, трябва и активност. ИМХО.

        Comment


          При създаването на тези теми и в едната и в другата страна вече доста се стреляше. В Казахстан, слава богу, още не.


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            General Lukov написа Виж мнение
            Ако искаш от 9 кладенеца вода носи, но ти сам се досещаш, че аргументът ти струва колкото тоалетната хартия у вас, било тя и луксозна! Темата за Казахстан по нищо не се различаваше от създадените теми за Либия и Сирия и първите постинги в тях за политическата обстановка и назряващата гражданска война в двете държави.
            Т.е след като моята е изтрита по същия логичен път няма причина и тези за Либия и Сирия да съществуват, следвайки аршина на този модератор, който я е премахнал. А гледайки че и ти си на това мнение следователно трябва да кажеш, че актуалната тема за Сирия в момента няма причина да бъде в този форум. Преди време проведохме с тебе няколко дълги диалога, в които когато нямаше какво да ми отговориш предприемаше най-баналния ход да отклоняваш темата/въпросите ми в друга посока, но както и да е. Тук явно потребителите се делят поне на 3 нива - равни, по-равни и най-равни...
            Ограничли са ти достъпа до съвременния раздел който се е превърнал в септична яма(не само по твоя вина разбира се, ама имаш заслуга, като и аз), обаче теб те гонеше такъв страшен зор, че пльосна едно голямо пиянско лайно в общия раздел. Ами какво точно очакваше да се случи? Сериозно. Не се заяждам. Любопитен съм. Как очакваше да се развие такава тема? Каква ти беше шибаната мотивация? Реваншизъм към форума?
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Thorn написа Виж мнение
              Умерен такъв. Старал съм се да не се отразява на модерирането, явно по твое мнение не се получава. Жалко. Но по принцип е интересен погледа отстрани.
              Вържи попа че да е мирно селото. Направете Кухулин модератор.

              Плюсове според относителната тежест:
              1. Ще се изкефи.
              2. С историческо образование е - демек може да представи документ заверен от МВнР, че е чел и друго освен укипедия.
              3. Чуство за хумор. Няма по-голямо зло за един форум, от модератор с емоционалната интелигентност на портиер.
              4. Има кохонес и пише каквото мисли.
              5. Интелигентен - по принцип силно преекспонирано, но като цяло положително качество за модератор.

              Минуси:
              1.Има идеи.
              2.Има идеи.
              3.Има идеи.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение

                Плюсове:

                2. С историческо образование е
                Корабостроител за корабния отдел, оръжейник за оръжейния отдел, самолетостроител за самолетния. За литературния отдел има подходящо образовани хора.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  В тази тема единствено ефективни са хвърлените модераторски оставки . Пардон , "ефектни" ...

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Има идеи.
                    ИМХО, за форума ще е най-добре да се конвертира в публична база данни, хем и таксата за хостинга ще е по-ниска Като исторически форум е beyond repair, никога повече няма да генерира качествено съдържание. Като място за шоу и тролня има някакъв потенциал, но пък много се обижда народа, сензитивни са.

                    Иначе, мерси за комплиментите

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Корабостроител за корабния отдел, оръжейник за оръжейния отдел, самолетостроител за самолетния. За литературния отдел има подходящо образовани хора.
                      Съгласен съм. Повечето модератори станали такива поради сериозна отдаденост към определен раздел, са пълна гротеска като модератори. Добре че се поспряха напоследък. Това обаче не значи, че сериозни познания по раздела който модерираш не са плюс.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Не знам какво има да се чудите.
                        Разкарайте Dinain от модерторският екип, започнете да прилагате правилата и към него, и нещата ще си влязат в норми много бързо.
                        Той, на вторият месец, ще е натрупал "точки" за перманентен бан
                        Другото е преливане на пусто в празно
                        Сънят е слаб заместител на кофеина!

                        Comment


                          Баланс трябва по естествен начин да се поддържа.
                          Това да се слагат критерии от гледната точка да не бъде дразнена едната страна - и затова да се банват хора е тъпо и винаги ще генерира нови и нови хора които изникват и съответно са банвани понеже разваляли спокойствието на Динаин.
                          Пример - пиша че Сирийците напреднали (иде реч за САА) веднага това дразни Динаин и почва Грей да ми прави забележки( че с това съм провокирал) и после съм баннат.Пише Динаин че Нусра(клона на Ал кайда за Сирия) са бунтовници - това съответно това провокира ответна реакция.Обаче ефект - нулев.И още много примери може всеки да сложи...
                          Демек личните контакти, факта че се познават от преди,Динаин е бил модератор тук... води до различни критерии.Това пак дразни всички други и провокира караници и караници.И както виждате тази политика води до едни и същи дискусии през месец и месец.
                          Това какво означава?Означава модераторите и администраторите имат супер сбъркана политика за модериране и администриране!
                          Last edited by T-72М; 27-05-2016, 13:29.

                          Comment


                            Благодаря за оценката, Ник

                            Сега, Т72 - очевидно е минало време и е забравено това, но да припомня: не всички потребители са с еднакви права.

                            Извън това вероятно случаят "Динаин" ще трябва да бъде разгледан отделно тия дни.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              messire Woland написа Виж мнение
                              Благодаря за оценката, Ник

                              Сега, Т72 - очевидно е минало време и е забравено това, но да припомня: не всички потребители са с еднакви права.

                              Извън това вероятно случаят "Динаин" ще трябва да бъде разгледан отделно тия дни.
                              Да не забравите да вземете предвид, че дразнените някакси са все от едната страна. И също, че избиването на пропаганда с друга пропаганда не е хубаво нещо. Примерно тука стана дума за православността на една държава, но защитниците й явно не бяха чували за това, ни за това (тази пролет разрешиха отказване).
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Истината е че няма обективност, има произвол от Danain, който не може да построи конструктивен разговор, а чрез терор елиминира опонентите си. Ами да сте живи и здрави пиеше си сами в темите!
                                Това не е модераторстване, а мародерстване!

                                В крайна сметка всяка информация в момента попада в класацията "пропаганда" , зависи от коя страна ще го погледнеш.
                                Но ще отбележа само, че пропагандирането на терористична идеология на забранени от закона групировки /по предложен от ООН списък/ (конкретно става дума за ИД и Ал Нусра, в темата за Сирия от Danain) се наказва с лишаване от свобода от 3 до 5 години!
                                A цитирането на източници с руски произход не е забранено с закон, но май лази по нервите на Danain и затова получаваме бан!!!

                                Comment

                                Working...
                                X