Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    messire Woland написа Виж мнение
    Благодаря за оценката, Ник

    Извън това вероятно случаят "Динаин" ще трябва да бъде разгледан отделно тия дни.
    Ау, ще има другарски съд?

    Много интересно, къде точно минава тънката граница между "информация" и "пропаганда". Не говоря конкретно за Сирия, а за всичко свързано със съвременността.

    И като стана въпрос за Сирия, тъй като аз съм от непривилегированите и нямам право да пиша, да попитам тук - какво стана с чеченците, които щяха да смажат за нула време ИДИЛ. Помня, че доста овчи възсторг се изля тогава, ама май всичко приключи само с гръмките фрази.

    Comment


      Торн написа
      При създаването на тези теми и в едната и в другата страна вече доста се стреляше. В Казахстан, слава богу, още не.
      Знаеш, защото не веднъж съм го писал - за мен това не е достатъчен критерий (да, хубаво е да се обсъждат военни теми - нали затова е целия форум, но въпросът е и да са исторически). Въпросът е дали е история, а за мен критерият е прост - да е приключило и да е минало "известно време". Иначе се получава тема за новини и "отразяване" на пропаганда със съответните последици - две страни, които се дразнят една друга. Затова и настоявах не веднъж да се ограничат нещата (т.е. обсъждането на "съвременни теми") като се сложи някакъв ограничител. Какъв ще е точно е въпрос на обсъждане, но аз бих го сложил на около 20-тина години назад.

      ---

      Кухулине, форумът и сега може да си се ползва като база данни, не виждам проблем за това (е, освен скапаната работа на търсачката). За мен е достатъчно да се въведе една промяна (описах я по-горе) и да се обнови екипа от модератори, след което да се оставят нещата както се развият. Модерирането да е насочено само към тона на дискусията и към нищо друго, т.е. обиждаш, вместо да се аргументираш - цензурират те и това е.
      За мен форумът вече е само удобно място за разговор с хора, които са ми интересни и приятни и нищо друго.

      ---

      Стан написа
      Много интересно, къде точно минава тънката граница между "информация" и "пропаганда". Не говоря конкретно за Сирия, а за всичко свързано със съвременността.
      Това е проблем, защото е изцяло въпрос на лична преценка. Затова, според мен, по-добре е да премахнем тези теми въобще - в крайна сметка, форумът е исторически, а не съвременен, нищо особено няма да се загуби, освен цялата тази "злободневност". В момента се води информационно-пропагандна война и е неизбежно повечето хора, които се интересуват от тези събития да се въвличат под някаква форма в нея. На мисля, че е останало много пространство за "независимо информиране" и база за преценка, дори и човек наистина да се старае, вероятно единици могат да постигнат нещо. А от тези единици колко пишат в този форум?
      От друга страна, дори и да ограничим разговорите по съвременни войни по някакъв начин (да речем, до 2000 година, или пък, както предлагам - 20 години назад, т.е. плаваща граница), какво се губи? Цялото минало ни е на разположение с всичките му интересности. Какво, няма достатъчно за обсъждане или всичко вече е обсъдено? Хайде да не се разсмиваме .

      ---

      ПП Благодаря за оценката - когато си хвърлил наистина много време в нещо подобна оценка има значение.

      ППП Между другото, аз също съм умерен русофил. Може би ми помага това, че не съм фоб на нещо, т.е. с времето постепенно добавям към русофилството и други филства, а се опитвам да не добавям фобства .

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Между другото, аз също съм умерен русофил. Може би ми помага това, че не съм фоб на нещо, т.е. с времето постепенно добавям към русофилството и други филства, а се опитвам да не добавям фобства .
        В някакъв общ смисъл всички сме умерени русофили - обичаме руската култура, руския език и т.н. Само че тук разглеждаме нещата конкретно в контекста на съвремието и русофилията общо взето се свежда до путинофилия Където именно се и наблюдава странната корелация с имбецилизма

        Comment


          Всъщност, не филиите, а фобиите са проблем във форума.
          Аз досега не съм чел тук някой да е обиждан на американо/англо/франко и прочие фил. Кой знае защо обаче, русофил стана обидно, та до степен по-нисша форма на живот. Толкова нисша, че за модератор не става чак.
          Та нищо ново под слънцето. Повечето хора ги движи омразата. Уж тук сме интелигентни хора, но ...
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            ZWQRA написа Виж мнение
            Но ще отбележа само, че пропагандирането на терористична идеология на забранени от закона групировки /по предложен от ООН списък/ (конкретно става дума за ИД и Ал Нусра, в темата за Сирия от Danain) се наказва с лишаване от свобода от 3 до 5 години!
            Само е забавно как забравяте Хизбула Иначе D9 е гадина която открито се кефи на разни други (не като "вашите") терористи...ех ако се спазваше форумният правилник, ама нъц, повечето дори не са го чели.

            P.S. "гадината" обаче има чувство за хумор

            Comment


              ValBo написа Виж мнение
              Всъщност, не филиите, а фобиите са проблем във форума.
              Аз досега не съм чел тук някой да е обиждан на американо/англо/франко и прочие фил. Кой знае защо обаче, русофил стана обидно, та до степен по-нисша форма на живот.
              Сигурно защото надъханите русофилите са изключително нетолерантни и агресивни. Пример:само виж епитетите изполвани от Кало когато някой не споделя неговата филия - всички за кретени и никой нищо не разбира. Имаше само един (поне аз за толкова се сещам) Американофил който можееш да му се опре - Сейлор Малана...ама той от надъхан американофил стана още по-надъхан русофил. Германофили имаше много преди да кажем 10 години, много. Но вече са се очовечили, или просто не пишат.
              Иначе моите наблюдение са че от надъхан русофил по-зле може да е само руснак...който не живее в Русия.

              Comment


                Може би в пиклиста на причините за бан трябва да се добави "не харесва Динайн".
                Тая омраза към по-умния и по-информирания добива гротескни размери, хората просто вече вярват в магии и дракони...
                Тоя списък с достъпа аз го бях съставил и с леки промени беше одобрен от останалите. Аз самият сложих там Валбо, кало, звяра и т.н., даже исках т72 нарочно. С надеждата че все някога, може би, ще допринесат с нещо и ще са достатъчно зрели... Ъъ да, невероятно може би, но форумът ми е по-скъп от личната неприязън към някои личности. Но уви, няма ненаказано добро, изглежда който и където някъде да бъде наказан, без каквато и да е връзка с мен и по време, когато въобще не съм бил във форума, е повод да бъда обявен за виновен (Костов). Това поведение на възрастни ли е...? Какъв модераторска екип, какъв терор, какви 5 лв. - аз не съм модератор от 2 години някъде, и съзнателно избягвам спорове с дядокримовци и подобни вече - както съм написал черно на бяло, отказал съм дискусия с бедния Звяр предния двн и отнемането на правата му на следващия няма абсолютно нищо общо с мен.

                Какво по дяволите правите тук, освен да браните филията си и да дебнете следващия момент за призив срещу Динайн?? Очевидно не сте тук за да научите каквото и да било или да споделите каквото и да било (изключая само кало). Наистина - какво друго правите? Имаше термин - форумен кръстоносен - покривате го напълно. С това трябва да се занимава форумната управа, а не да се поддава на миловидните жалби на тези кръстоносци.

                Защо въобще се упоменава моето име, някакъв си "случай Динайн" (?) във връзка с правата на Звяра, след като двете очевидно нямат нищо общо? Помислете.

                Най-смешното е, че той ги е имал изначално тези права само защото аз съм го бил сложил в онзи списък Звяра, дето сега съм го бил тероризирал.
                Онзи списък е бил дори прекалено дълъг, сега съм убеден в това.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  ValBo написа Виж мнение
                  Всъщност, не филиите, а фобиите са проблем във форума.
                  Аз досега не съм чел тук някой да е обиждан на американо/англо/франко и прочие фил. Кой знае защо обаче, русофил стана обидно, та до степен по-нисша форма на живот. Толкова нисша, че за модератор не става чак.
                  Та нищо ново под слънцето. Повечето хора ги движи омразата. Уж тук сме интелигентни хора, но ...
                  О, аз пък съм чел, и то преди 2 дни от набедения звяр. Ти явно пред нищо няма да се спреш, и да наричаш черното бяло вече, не че е за пръв път. Като говориш за движени от омраза, погледни се в огледалото внимателно.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Иначе се получава тема за новини и "отразяване" на пропаганда със съответните последици - две страни, които се дразнят една друга. Затова и настоявах не веднъж да се ограничат нещата (т.е. обсъждането на "съвременни теми") като се сложи някакъв ограничител. Какъв ще е точно е въпрос на обсъждане, но аз бих го сложил на около 20-тина години назад.
                    Еееее, ако резнем последните 20-ина години актуалността и интереса към форума ще спадне значително. Не е задължително да е И историческа темата според мен, все пак има цели раздели, които са военно-технически и разглеждат оръжия и машини от последните 20 г., че и от бъдещите

                    Аз лично напоследък за Сирия и Ирак предпочитам от тук да се информирам какво става. Новинарските сайтове бълват тор на конвейр, по другите форуми и соц мрежите с9ъщо заливат с пропаганда, но обикновено едностранна. Тъй че тази тема е един доста добър филтър на плявата и почти в реално време се снася информацията с кратки коментари, което спестява адски много време и нерви за ровене.
                    Колкото до сблъсъка на гледните точки и пропагандата - неизбежно е. Но не мисля че е някакъв проблем, на мене дори цялото дърляне по-скоро ми е забавно а ролята на Динайн - определено положителна, защото иначе няма откъде да чуя за различните арабски гледни точки, да издирвам техни клипове в тубата или пък да чета техни статии. Супер е че тука се стоварват и двете (че и повече) гледни точки. От там нататък всеки може да мисли и да преценява за себе си кое как стои в действителност.
                    Просто трийте голите нападки без аргументация и толкова.

                    п.п. иначе и аз съм умерен русофил на който му се драйфа от крайните.
                    (\_/)
                    (°_°)
                    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      О, аз пък съм чел, и то преди 2 дни от набедения звяр. Ти явно пред нищо няма да се спреш, и да наричаш черното бяло вече, не че е за пръв път. Като говориш за движени от омраза, погледни се в огледалото внимателно.
                      Щеше да бъде много смешно, но в твоя случай е трагично.
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        В някакъв общ смисъл всички сме умерени русофили - обичаме руската култура, руския език и т.н. Само че тук разглеждаме нещата конкретно в контекста на съвремието и русофилията общо взето се свежда до путинофилия Където именно се и наблюдава странната корелация с имбецилизма
                        Има пряка корелация между всички фанатични фили и фоби с имбецилизма (както го нарече). Дори фобите са по-страшни.

                        Comment


                          Уарлорд написа
                          Еееее, ако резнем последните 20-ина години актуалността и интереса към форума ще спадне значително.
                          Идеално - точно този род "интерес", според мен, е добре да избегнем, щото се отразява нездраво на форума, според мен. В крайна сметка - форуми за политически дискусии из Интернет - бол. А ако човек проявява интерес, има откъде да се информира (не говоря за новинарските емисии). Ето, колегите от Клуб "Военна история" си имат списание баш за тези неща и се справят чудесно, според мен. Мисля че тази форма е по-добра.
                          Що се отнася до "всичко останало извън история" - за тази цел си имаме съответните "външни" раздели, където се обсъждат други неща. Но повечето от тях не създават никакви проблеми. Съгласен съм, че ако ти няма съвременните раздели ще започнат да се обиждат (те и сега го правят) в разговорите за руско въоръжение, но не мисля, че проблема е от същите мащаби и по-лесно може да се овладее.

                          Тук изразявам личното си мнение, което не се споделя от всички - не случайно не се тръгна по този път.

                          Уарлорд написа
                          Просто трийте голите нападки без аргументация и толкова.
                          За да проработи това решение (както работеше едно време), трябват две неща. Първо, поне 3-4 нови модератори, които да влагат много енергия в работата, както се правеше едно време и да се занимават само с този раздел. Второ, да "паднат" всички привилегии, т.е. всеки да си пише и изразява каквото реши мнение, без ограничения кой може да пише там, трият се само псувните.
                          Според мен, цялата работа не си струва усилието (ако е за въпрос, по-добре вместо да си губим времето с това, с Грей, Воланд и останалите да направим някоя и друга игра на "Ханибал" или Twilight Struggle" ). По-добре да си има специализиран форум за такива неща - текущи конфликти. Защото това има и отрицателна страна - подобни разговори привличат към форума хора с определен тип Интернет-поведение (има си дума за него), които после започват да пишат и другаде, прилагайки същия "стандарт" към темите. Да, ще има активност, въпросът е дали голата активност сама по себе си е нещо (моят отговор е очевиден). Аз вече нямам нито време, нито желание и енергия да водя спорове заради самите спорове с предубедени участници. Преди ми се е случвало, сега ми се иска да не си бях губил времето по този начин.
                          А ако няма хора, които се интересуват от "друга история", то - какво пък, тогава наистина оставяме само базата от данни, без достъп за писане въобще. Не виждам чак такъв проблем и в този случай. Приказките "убихте хубавия форум" ще са неуместни в този случай - щото явно не е и имало място за такъв форум повече, отколкото се е получило.

                          Comment


                            ValBo написа Виж мнение
                            Щеше да бъде много смешно, но в твоя случай е трагично.
                            Един от нас определено е трагичен, но ми е ясно и че си убеден в правата си кауза.
                            Абе разкарайте го тоя Валбо, принос от него 0, само кръстоносва.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Красавец, я се върни назад по темата и виж колко пъти са се оплакали от теб и колко от мен.
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                Един от нас определено е трагичен, но ми е ясно и че си убеден в правата си кауза.
                                Абе разкарайте го тоя Валбо, принос от него 0, само кръстоносва.
                                Dinain спести си си лицемерието, и в темата Сирия и тук стана ясно, че който не споделя мнението няма място във форума!

                                Така ли ще е само "правилно" убедените имат думата - за опозицията бан?

                                Comment

                                Working...
                                X