Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мечок, голяма част от тия неща ги има обсъждани. Някои в отделни теми, други - не. В по-силно модерираните времена бяха обсъждани.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Мечо, някои от тия теми са силно политически и невинното предлагане за обсъждане - уж с философски наклон - няма начин да не забие в такава посока.

      Впрочем към списъка трябва да се добави и що е то свобода на религията в съвремието и води ли това до дезинтеграция на нацията

      Comment


        ValBo написа Виж мнение
        Аз бих предложил Амазон* и Ник*, ако имат време разбира се


        * Водка пия :-)
        Благодаря, но се съмнявам че тази тема би генерирала модератор. Би се възприело като поражение. Няма да е възпитателно. А със Стан си имате почерпката като си дойда към България.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Nick написа Виж мнение
          Снимка ¹1 - Фромер М1912 (инградиенти за облак, арменски коняк, пастърма, луканка и врат)
          Може ли и аз? Може ли?! Малко но от сърце. Пък живот и здраве някога може и аз да започна да изграждам малка колекция, но от съвременни неща:

          Click image for larger version

Name:	Gun2.jpg
Views:	1
Size:	427.2 КБ
ID:	553348
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            mechoka написа Виж мнение
            Бъзикаш се ти ...
            Разбира се, че се бъзикам. Много се драматизира тази буря в чаша вода. Сирия, голям праз. Като че ли творческите кариери на участниците са под залог.

            Виж, ако ставаше дума за Манлихер - друг въпрос.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              Два дена да ме няма и децата в детската градина са се разбушували


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                И сега да изясня някои неща. Не съм правил списък за допускане до сирийската тема не от мързел, а защото първо бях против самата идея за ограничаване на участниците и и второ- не беше прието нито нито едно мое предложение за добавяне на участници към вече създадения списък. Изобщо кой, как и защо реши всичко това, не ми е ясно и вече и не искам да ми е ясно, защото все повече би ме разколебавало да участвам във форума не само като модератор, но и като участник.

                Грей спомена тишината и благодатта, която се стели над средновековните теми. За мен това е тишината на една гробница. Най-интересният за мен раздел е мъртъв след забраната за обсъждане на произхода и прогонването на почти всички, които пишеха интересни постове, включително споменатият Маготин. В момента той едва мъждука благодарение на Монте Кристо и Стан, които не стига, че с джафкат като кучета, ами и с това постоянно висят с единия крак на пангара пред перманентен бан и аз постоянно обяснявам как искам да стоят в БС с надеждата да пишат за Византия, а не за Сирия и СССР.

                Очевидно стилът ми на модериране не се харесва на някои хора, които по принцип уважавам. Не че съм кой знае колко изненадан от това, но все пак съм леко разочарован. За мен модерацията трябва да позволява да се чуят мненията на спорещите страни и техните аргументи. Трябва да се трият явните тролове, явните тъпанари, явни нацисти и подобни и да се чисти спамът от мненията. Явно прагът ми на търпимост е по-голям и в името на това аз да науча нещо, което ми е интересно и да оставя останалите участници да научат неща, които по мое мнение вероятно биха им били интересни, съм склонен да търпя личните нападки на Монте Кристо и Стан, безкрайните и на 90% безсмислени тиради на професор Добрев, заяжданията на Маготин, прекалената русофилия на Кало и тролстването на Динайн. Явно имам по-дебели нерви. Но пък се оказа, че половината искат да се разкара Динайн и БС да се превърне във филиал на Отвага, откъдето поради липсата на друга гледна точка се разнасяха победни релации даже когато асадистите търпяха катастрофални поражения миналото лято, а останалите искат crusade и перманентен бан за всяко споменаване на Русия в положителен аспект. Каква ще ви е ползата от сирийската тема, пък и от останалите теми след такова модериране, умът ми не го побира! Защото все пак форумът предполага площадка за изказване на РАЗЛИЧНИ мнения. Иначе ще трабва да си призная, че явно за ТВЪРДЕ голям брой от участниците БС е просто арена за пропагандна битка, където със ВСИЧКИ средства да се унищожи и изкорени чуждото мнение и наложи като общоприето своето, независимо доколко то е аргументирано. Не форум, а трибуна за раздаване на указания. Пфу!

                И накрая две мнения, които ме развеселиха. Едното за ДАНС, дето искало незнам си какво. Абе, незнам какво четете и в какво вярвате, но ДАНС, както и ЦРУ, КГБ, турското гръцкото и марсианското разузнаване пет пари не дават за исторически форум на български език. На мен като модератор и като участник, никой от тези служби, а също и въобще от държавна власт или политически партии, не само, че не ми е оказвал натиск или да ми е предлагал нещо, но не съм и разбрал да са показали, че въобще знаят за БС. Или ако знаят, това никак не ги вълнува. Но дори и да вярвате в тези глупости, погледнете си че форумът се хоства в САЩ. Обяснете ми как ДАНС ще наложи каквото и да е на американците?

                Другото беше учудването на Мечока, че момчетата във форум за военна история се интересуват основно от военна история. Голямо откритие. Никой не казва, че суфражетките или каквото там предлагаше не са важни, но може би просто не са толкова интересни. Впрочем опитай, направи теми за тях ти. Може и да си намериш събеседници. Не е забранено.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Тц тц, уиски, мастики, как па никой не изкара едно шишенце домашна рикия бе, хаймани

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    едно шишенце домашна рикия
                    И ракия има, но не е домашна. Чак от България я нося и я пазя за специални случаи.
                    Attached Files
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Да си призная малко тегаво такова ми стана като прочетох поста ти Thorn! Чак толкова ли са зле нещата в БС?

                      Comment


                        Торн, прабългарският раздел беше затънал в такъв жесток конфликт заради Маготин, че ме е яд, че не го изгоних по-рано. Но се подведох по "нещата ще се успокоят". Заради тази личност напуснаха свестни участници - изцяло. Така че много моля да не се реве точно заради такива тролове.
                        Модерните дискусии седят засега само заради допълнителни усилия и налично време. Но ако продължават така - както и преди писах, предпочитам друго решение. Не си заслужава усилието просто отникъде. Чистят се постоянни тролщини, всяка от страните реве, модераторският екип го отнася.
                        Така че ако продължи така и са необходими такива усилия за модерация при такова отношение на потребителите, лично аз мисля, че форумът ще се измени изцяло и ще стане малък частен клуб - ще се съкрати 90-95% от сегашния състав.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Заради тази личност напуснаха свестни участници - изцяло.
                          Кои?


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Например: IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS. Имаше и други, помня, но не помня имената, а не ми се рови.
                            От моя гледна точка: оставянето на тролове да вилнеят в крайна сметка гони останалите. Оправданието че "някой си смята темата за интересна и заради това да се оставят да правят хаос" не е аргумент за мен.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Не пред строя.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Nick написа Виж мнение
                                Чак от България я нося и я пазя за специални случаи.
                                Те това вече е приказка!

                                Comment

                                Working...
                                X