Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси по Дойран

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Аха- в ефир, ама нали ти казвам,пак се измъкна....

    Comment


      #32
      Абе що да си нямаме легенди .Да не би останалите на балканите да си нямат .Гърците и турците ако ги питаш са голяма работа ,ама са яли бой от нас .Вие ли искате да дадете на тия народи право да се гордеят с миналото си ?Прадядо ми ми е разказвал как се е качвал по къщите във Одрин и е изтръгвал пушките от разни мангали .А вие тука се дърлите за едни дивизии.Не дай си боже някой съсед да ви оспори Евала Аз винаги съм харесвал форума ви.Ама толкова дълбоко никой не търси историческата истина ,освен ако не е нихилист . Сега сте вие .За вас няма България Има само факти !
      Бе вие май само прикавате ,а .Политици
      Last edited by cell; 01-11-2005, 05:57.
      Човек се учи докато е жив.

      Comment


        #33
        Поредния бисер, Cell! Като не ти харесва - не чети. А и честно казано ми е странно един сталинист да обвинява някой българин, че нямал национално чувство. А лично мое убеждение си е, че не бива да разваляме историята с емоции. Затова съвет - ако искаш да проявяваш емоции - има няколко клуба в dir.bg, където емоционалните оценки ще са си съвсем на мястото.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #34
          тЪЙ КАТО ДИСКУСИЯТА навлезе във фаза, която ми е любима, може ли да попитам - а къде е Дойран и какво е то? Всъщност мога ли да си купя поне 2-3 от него?
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #35
            Не може ! Не го продавам !
            SEMPER AGRESSUS

            Comment


              #36
              Едно питане по темата

              :rock: В този архивен материал -справочник включени ли са френските загуби. Има ли къде да се уточнят те? А общо броят ли се загубите от колониалните части. Защото от дядо ми знам, че на Дойран има много такива - черни арапи от Мароко или от гъза на географията -зуави или други такива. Те били много плашливи и отивали в атака само на половинка коняк. А инак с жените и ранените, били големи герои. И като са голям брой. Инак никакви ги нямало. Гледал съм снимки на военопленици и имаше даже един оригинален индианец със велурена дреха с ресни. Май че беше от Канада. Ще потърся снимките за илюстрация
              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

              Comment


                #37
                И аз съм чувал че е имало много черни арапи или по точно много чернилки от незнам си къде. И също така знам че през зимата им се е....ло майката.
                Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                Comment


                  #38
                  Трябва да са били сенегалци. Поне такива са участвали в окупацията на страната ни след края на войната. Имало е даже някои инциденти из София (може би и в други градове) с тях.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #39
                    Имало е много-сенегалци,тунизиици,алжирци,индиици,азиатци,а нашите са ги наричали черни арапи.Две от съглашенските дивизии на Солунския фронт-122 а другата.....мързи ме да проверявам

                    Comment


                      #40
                      Ето какво намерих във форума по въпроса - http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=4475
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        #41
                        Защо не отбелязвате битката при Дойран ? Спи те ли ?

                        Comment


                          #42
                          Мързи ни...
                          Шо, нали не е проблем?
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            #43
                            Не е разбира се . Дали не сте направили някъде календар със датите на по значимите битки , ако не-не
                            е лошо да направим .
                            Last edited by andreev; 17-09-2006, 18:37.

                            Comment


                              #44
                              Наистина не е лошо да има такъв календар (като този в сайта за Третия райх) с по-важните за България дати, но незнам кой ще се захване с направата му.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment

                              Working...
                              X