Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мемоари и дневници на видни нацисти

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Е, хъм, не са преведени на български все пак. На руски ги има (с изключение на вторият том от дневниците на Халдер, които е издаван само веднъж през 50-те на руски).

    Comment


      #17
      Значи е невъзможно да открия дневника. А Халдер е интересна личност.

      Между другото днес мернах в някаква книжарница сравнително нова книга за процеса срещу Айхман. Ако някой я е чел нека каже какви са му впечатленията .
      Честито 2555 мнение gollum !!!

      Comment


        #18
        За книгата за Айхман, за която говориш мисля, че се сещам коя е. Една черна такава. Не помня заглавие или автор. Прелистих я набързо и се отказах да я взема, защото по съдържание ми се видя почти идентична с тази на издателство Сиела от 2002 г. "Правосъдие в Йерусалим - Делото "Айхман" от Гидеон Аузнер. Нея я имам и съм доволен от прочетеното. Затова и ти препоръчвам именно нея. Обаче е с много "ниска" цена - 15 лв.

        По темата:
        От поредицата на Руски Мир в войнах съм си купил спомените на Ото Скорцени "Диверсия - мое ремесло" и на Гизевиус, но в момента втората не ми е подръка, за да цитирам заглавието. Мемоарите на Ото вече ги прочетох и са яки. Имам идеят по-нататък да направя малък синтез и да го публикувам на сайта.
        http://thirdreich.boinaslava.net/

        Comment


          #19
          Много добре

          Аз за втората на Сиела ти говоря - една дебела оранжева? Значи си заслужава да си е взема

          Comment


            #20
            А интересно кой точно спомени на Скорцени. Защото има две книги, които претендират за подобно нещо, но не са. И наскоро чух, че е излязла и трета. И трите са на руски език.

            Comment


              #21
              "Диверсия - мое ремесло" е автобиографична и разказва целия му живот. Като автор е посочен самият Скорцени. 8)
              http://thirdreich.boinaslava.net/

              Comment


                #22
                Та Eisenherz книгата на "Сиела" е дебела и оранжева нали? За да знам дали да си я купувам.

                Comment


                  #23
                  Всъщност до момента аз лично съм попадал на три книги за Скорцени. "Диверсия - мое ремесло" според мен е някаква фалшификация. Има една книга от англичанин или американец, в която се изнасят факти, противоречащи почти изцяло на предишната книга. Тези двете съм ги чел.
                  А сега ми попадна една нова, която ми изглежда да съдържа истинските мемоари на Скорцени. Пак на руски, казва се "Воспоминания" и има подзаглавие "Неизвестная война".
                  По-точни имена на книгите сега не мога да извадя, защото малко сме в ремонт и няма достъп до библиотеката
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #24
                    Та Eisenherz книгата на "Сиела" е дебела и оранжева нали? За да знам дали да си я купувам.
                    Da 8)
                    http://thirdreich.boinaslava.net/

                    Comment


                      #25
                      Еееееее 15 кинта - ще чакам Панаира на книгата че съм си харесал още доста

                      Comment


                        #26
                        На български има ли го дневника на Гьобелс?
                        Той е доста интересно нещо доколкото разбрах от книгата на Ржевская (Империал казвам откъде знам за дневника за да не кажеш после че вече си измислям) Тя разказва как са го намерили в бункера и цитира откъси от юни 1941 и подготовката за нападението. Разказва как са открили обгорелия Гьобелс и жена му после и петте му деца.

                        Comment

                        Working...
                        X