Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Хитлер не е създал атомно оръжие?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Щото Хайзенберг не е искал да създаде бомба

    Comment


      #47
      CCCP написа
      Щото Хайзенберг не е искал да създаде бомба
      Подкрепи тезата си с факти!

      Да бе и за това когато му съобщават, че американците са пуснали атомна бомба, неговата реакция е, че това е невъзможно и нещо са се обърка ли. Като говори, че това е някакъв друг вид бобма. До края на живота си не спира да твърди, че не е сбъркал в изчисленията колко уран му трябва. Т.е. той е бил убеден, че за такава бомба са били нужни поне 150 години и за това не е успял да я построи!!!

      п.п. Позовавам се на Нейшънъл Джеографик(или май беше Хистори), по който гледах специален филм за Хайзенберг(предполага, че и друга са го гледали). От там ми е цялата информация, за това и аз оставам малко скептичен към тази страна на нещата. Но тъй като нямам друг източник ще се осланям на този за сега )))))))))
      "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


      Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

      Comment


        #48
        Eми и на мен източника на инфо ми е Хистори-то

        Comment


          #49
          Доколкото знам методът на обогатяване на уран, който немеца е използвал е бил "грешен" - тоест много тромав и е изчислил че ще са му нужни 20 години, за да обработи достатъчно количество. Затова е зарязал проекта. Или ставаше дума за тежката вода, не знам
          Обаче гледах по Дискавъри един документален, където водолази ровичкаха в останките на потопен немски кораб в някакво норвежко езеро. Товара според документите беше тежка вода с номера на варелите и ниво на киселинност на всеки варел (в PH я мереха). Извадиха един варел и го отвориха - оказа се че наистина е с тежка вода и е останал херметизиран, защото нивото беше точно толкова, колкото беше записано в документацията. Немска педантичност

          ПП Сега някой ще викне как може да гледаме такива глупави неща вместо да четем книги
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #50
            Доколкото е известно Хайзенберг не е исзпитвал никакво влечение към построяването на атомна бомба, той така и не си е направил труда да пресметне критичната маса на уран-235. След Хирошима тойй само за една седмица, без специализирана литература достига не само до количеството уран необходимо за верижна реакция(20кг), но по същество повтаря теорията на Фриш и Пайерлс.
            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

            Comment


              #51
              говорим за различни неща:

              1. ЗА РАЗПАД НА ЯДРОТО
              2. ЗА ТЕРМОЯДРЕН СИНТЕЗ

              да, германците са тръгнали да правят водородна бомба, точно така, това е отнело на човечеството още 20 години, но това са различни бомби от Хирошима и Нагасаки.
              Last edited by Imperial; 11-07-2006, 00:22.

              Comment


                #52
                Dinain написа
                Доколкото знам методът на обогатяване на уран, който немеца е използвал е бил "грешен" - тоест много тромав и е изчислил че ще са му нужни 20 години, за да обработи достатъчно количество. Затова е зарязал проекта.
                Периода който е мислил, че трябва за този процес е 150 години, за това и Хитлер се отказва от него и предпочита проекта за Фау-2.
                "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                Comment


                  #53
                  Стига сте премятали глупостите на Хисторито Стават само за приспиване (всъщност и за това не стават )
                  Даниц, вярно ли, че термоядрен синтез са гонили? Аз по бегли спомени си мисля, че все пак беше разпад...
                  А новежкият ферибот - който не е гледал "Героите на Телемаг" няма да знае разбира се
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #54
                    Не случайно му казват Hitlery Channel
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #55
                      Даниц, вярно ли, че термоядрен синтез са гонили? Аз по бегли спомени си мисля, че все пак беше разпад
                      Тежка вода е Деутерий. Това е нестабилен Хелий, втори във таблицата . Прави се от Водорода, първи във таблицата на Менделеев. Става дума за водородна бомба. На същия принцип работи Слънцето. Само дето огромната маса гравитационно го стяга

                      Иначе, чувал съм, че и уранец са търсили и то в България, а и имаше книжка в която се обяснявше на дълго как американците с гайгери са търсили радиации из Германия. Но най известния им обект за "ядрени бомби" е в Норвегия и там са правили тежка вода. Тюх, Кърк Дъглас го спраска

                      Comment


                        #56
                        Ъъъъ, ама Даниц, въпросната тежка вода хич не е била предвидена като гориво за бомбата, ами като модератор за контролиран атомен разпад (да лови и забавя неутроните) с идеята да се използва в ескпериментален реактор (канадските екпериментални реактори са с такава вода). С гръмването на завода обаче тия мераци на немците са тотално задраскани, заедно с реактора.
                        Идеите за ядрен синтез ще трябва да почакат до 50те че да излезе нещо от тях, по Хитлерово време няма как да е вървяла разработка , па макар и чисто теоретична, за термоядрена бомбичка (да не говорим, че за тая първо трябва да има нормална атомна за "запалка" ).
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #57
                          Възможно е и да бъркам, разбира се, но така е при Шпеер, а той би трябвало поне да е чувал. Просто събрах нещата, но може да не е информация, а лична теза.

                          Имаше и един филм от Би Би Си , в който пък се твърдеше, че тази подводница която е изпратена за Япония, е носела уран, готов за използване, и той дошал много добре на американците през май и си го използвали за бомбите през август! Така че наистина има повече потвърждение за това, че разработката е била уранова.

                          А що се отнася до запалката, не си прав , има си водородни бомби, изобщо без такива запалки
                          Last edited by von Danitz; 11-07-2006, 18:01.

                          Comment


                            #58
                            von Danitz написа
                            Тежка вода е Деутерий. Това е нестабилен Хелий, втори във таблицата . Прави се от Водорода, първи във таблицата на Менделеев. Става дума за водородна бомба.
                            Ето това което съм подчертал, не е вярно!
                            Деутерий /"Тежка вода"/ - Това е изотоп на водорода, при който в ядрото освен протон има и един неутрон! Това е нестабилен елемент - в естественно състояние, в морсата вода, на приблизително 4000 нормални водородни атома се пада един деутериев..
                            Тритий /"Свръхтежка вода"/ - Друг нестабилен изотоп на водорода който не се среща в естественно състояние. Има в ядрато си един протон и два неутрона.

                            Sir Gray написа
                            Ъъъъ, ама Даниц, въпросната тежка вода хич не е била предвидена като гориво за бомбата, ами като модератор за контролиран атомен разпад (да лови и забавя неутроните) с идеята да се използва в ескпериментален реактор (канадските екпериментални реактори са с такава вода). С гръмването на завода обаче тия мераци на немците са тотално задраскани, заедно с реактора.
                            Тук Грей е прав. Немците са си представяли "устройството" по-скоро като реактор, който трябва да бъде приведен в нестабилно състояние в нужния момент, за да се взриви с огромна мощност /и те не са били сигурни колко/.

                            von Danitz написа
                            А що се отнася до запалката, не си прав , има си водородни бомби, изобщо без такива запалки
                            А не, всички си имат такива..

                            А ако ти знаеш за такива без, обясними как става, и ще направя няколко милиарда $, като го патентовам за термоядреният синтез..

                            .
                            ..И кажи ми ти страннико,
                            чувал ли си звук,
                            по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                            Comment


                              #59
                              Закъснял си със забогатяването, неутронните бомби, просто малки водородни бомби
                              Last edited by von Danitz; 11-07-2006, 19:23.

                              Comment


                                #60
                                Даниц, някои слоеве от тази схема могат да се разчетат като "тежък"/"обогатен" метал..
                                При имплозията те се уплътняват в центъра и създават критична маса нужна за реакцията. При усъвършенствани устройства, таза маса може да не е килограми както през 45 година, а стотина грама...
                                При реакцията Лития се свързва с един неутрон и се разпада на Хелий и Тритий, като в някои случаи се отделя и неутрон. Трития от своя страна може да всъпи в реакция с Деутериевият слой.. Над 90% от енергията на реакцията се отделя под формата на неутронен поток и други смъртоносни за живите организми лъчи.. ...и т.н.
                                Но, че си има деление на атома - макар и малко - е факт!

                                Някакви други въпроси по физика..

                                .
                                ..И кажи ми ти страннико,
                                чувал ли си звук,
                                по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                                Comment

                                Working...
                                X