Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Леон Дегрел

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    ...хора на които бабите и дядовците им са се сражавали и са умирали преди 09.09.1944 г. с българските монархо-фашисти...
    Аз само да вметна - преди 09.09.1944 г. единият ми дядо е носил погачи на партизаните, другият ги е гонил из гората
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #17
      Доста подбна история и при мен. Между предците си имам и ятак на партизаните и убит от партизаните.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #18
        Мда, твърде малка и в тежко положение страна сме, за да си позволим да се мразим едни други за събития, които са минали толкова отдавна. Време е емоциите да останат в историята, а ние да търсим общото, а не това, което ни разделя.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          На мен пък единия ми дядо беше Сит а другият Джедай. Що се занимавате с глупости? Голъм направи всичко възможно в границите на разумното. Всички по-нататъшни рехабилитационни мероприятия за спасяване на темата или OP ще преминат в графата гавра с труп.
          Panzer много добре е обобщил нещата в пост 13.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #20
            Е, и моето положение е като на Динаин и Торн. Нека се коментират военните аспекти.

            Comment


              #21
              Нещо автентично от Леон Дегрел. Идеализираната история на Waffen SS. Човек е склонен да идеализира онова, в което вярва и за което се е борил. Сайтът е крайно десен, но само на такива места могат да се намерят подобни материали.

              http://nseuropa.org/Statia84.htm
              Comment is free, but facts are sacred.

              Comment


                #22
                Gaden Gogi написа
                Пък мене и за по-малко сте ме банвали, м-да.
                Не си само ти, но това въобще не е тема Не се мери с един аршин - едни биват банвани, заради правилата, а други не за същите неща просто защото са "наши" хора Не-правото да се коментират действията на мъдераторите прилича на нещо заради което нападнахте колегата от първия пост Упс а :П Единствените "свежи" неща в този под-форум (ВСВ) са работите по снимките от списания на Панцерягера и Импириъла с моделите на щатните разписания. Другото е чесане на езика. И когато се появи някой с нещо ново, се държите като брадати "професори" от БАН - познато а? Не съм тръгнал да ви променяма правилата, напротив, уважавам ги, но понякога господата мъдератори се държат, като тези, които споменах по-горе
                Last edited by ; 13-08-2013, 09:53.

                Comment


                  #23
                  Заключвам темата. За да няма обидени: следващият такъв тип тема ще носи директен бан. Обсъжданията дали СС е престъпна организация и дали Международнията трибунал след края на войната е или не е легитимен - другаде, не тук. Тук се придържаме към приетите по света решения, а те са именно такива.
                  Навремето изгубихме много време и нерви около една тема за Хорст Весел и явно оттогава малко неща са се променили, а нямам намерение онези времена да се повтарят. Така че тук, в този форум идеологията няма да се обсъжда, ако има нещо във военната част: нека. Ако е обаче за това коя идеология е по-така или по-инак, то честно казано - нито аз, нямам намерение някой от модераторския екип да си губи времето с такива дискусии, вместо това директно ще се раздават банове. А това кой е комунист, нацист, или някакъв друг -ист: обсъждайте си го вкъщи или в кръчмата.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment

                  Working...
                  X