Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От извора

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Излизам винаги много смело напред, когато някой прави такива отпратки към животните ами тъй де, първо, че според мен няма кой знае колко много разлики между мас и тях на първосигнално ниво и второ, голяма част от разликите между нас и тях (които все пак съществувават) не са в наша полза... :twisted:
    както и да е. не, не бих умрял за никаква идея, или поне сега не се сещам за такава...май бих умрял защитавайки своя живот или на други хора, на които държа...т.е. бих умрял, само в защита на живота...
    но пък знам ли, може би ако бяха палестинец или иракчанин нямаше да мисля така...
    Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
    каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
    каквито са мислите ти,такива са делата ти,
    каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

    Comment


      #47
      Не си прав - те не умират за идеята - те умират имаенно, за да защитят това, което и аз имах предвид - т.е., саможертвата им е за конкретни житейски обстоятелства - не за идеи (въобще, категорията хора склонни да умират за идеи е доста тясна - свързано е и с конкретни културни особености, и с определен исторически период и интелектуална възраст).

      Comment


        #48
        Не е съвсем така, ако едно куче се хвърли да защитава господаря си, това не е ли умиране за идеята...
        но както вече казах умирането за някаква си идея ми дрънчи на кухо. примерно войната в Ирак. американските войници за идеята ли умират - умират, заради петролните амбиции на америиканската администрация...а иракчаните за какво умират - е, сред тях може и да има такива, които защитават Саддам и са готови на всичко, заради него, но според мен повечето се бият от страх да не ги убият своите...
        Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
        каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
        каквито са мислите ти,такива са делата ти,
        каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

        Comment


          #49
          Ами аз за същото говоря - че не умират за идеи, а за начина си на живот (както там го разбират) - воже би съм се изразил неясно...

          Comment


            #50
            Само един безкрайно кух човек би могъл да стине до заключението, че "умирането за някаква си идея ми дрънчи на кухо". Възмущението ми от този коментар се преплита с чувство на снизхождение. Ще се въздържа от по-нататъшен анализ.
            "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

            Comment


              #51
              Originally posted by "Mahadeva"

              а иракчаните за какво умират - е, сред тях може и да има такива, които защитават Саддам и са готови на всичко, заради него, но според мен повечето се бият от страх да не ги убият своите...
              А патриотизъм? А любов към одината и родния край? Луд ли си?! :roll:
              Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

              Comment


                #52
                Originally posted by "Fasho"

                Само един безкрайно кух човек би могъл да стине до заключението, че "умирането за някаква си идея ми дрънчи на кухо". Възмущението ми от този коментар се преплита с чувство на снизхождение. Ще се въздържа от по-нататъшен анализ.
                Не приятелю, ти си кух, защото съм сигурен, че не си готов да дадеш всичко за твоята откачена Идея, сигурен съм, че нищо не правиш, за да се реализира и точно поради тази причина "дрънчиш на кухо" надявам се разбра какво имам предвид...ако се позамислиш малко ще разбереш в какъв аспект съм го казал и ще разбереш, че не си никакъв Дон Кихот, примерно
                Ами Голъм, пак нещо не те разбирам be specific...начинът на живот и идеите задължително ли са несъвместими понятия? а Уханов, ти патриот ли си провокацийка защото аз май не съм, освен ако някой не започне да говори отровени глупости за БГ...
                Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                Comment


                  #53
                  Разбира се, че не е задължително (просто аз по-горе посочих разликата, която имам предвид) - когато ръководиш живота си според някоя ИДЕЯ - тогава смяташ, че тя има по-висша (метафизична) реалност, от нормалната - и поради това си склонен да жертваш житейските обстоятелства заради нея (а те могат да се свеждат до някакъв елемент от това, което обикновено се разбира под житейско щастие, но може да става въпрос и за елиминане на "противници" на ИДЕЯТА). Когато изхождаш от собственото си съществуване идеите са само начин да се осмислят житейските обстоятелства (но нямат собствено над-съществуване) - тогава дори и да правиш нещо, ти го правиш, защото мислиш, че така ще подобриш реалността си (или промениш). Но във втория случай си по-внимателен към детайлите (повече се вглеждаш в подробностите, отколкото в общата картина) и много по-млако "зло" можеш да причиниш, ако си сгрешил в преценката си (или в ориентацията на мислите си).
                  Доста упростявам, но така е по-пригледно

                  Comment


                    #54
                    Такаааааа. Не та знам каква дева си, но мозъка ти определено е девствен от към мисли. Явно такива в него изобщо не са влизали. Нищо не правиш за да се реализира Идеята и т.н. Ами ти значи си сигурен, в нещо което нито познаваш, нито си виждал, ното каквото и да било. Самото ти изказване те излага достатъчно, и аз считам че няма смисъл да застрелвам някого, който вече сам се е гръмнал в десетката.
                    "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                    Comment


                      #55
                      Намесвам се, преди да сте прекрачили през линията.
                      Не ми се вярва, да трябва да ви преподавам уроци по добър тон или нещо от сорта (да наречеш някого "глупак" или каквато и да е там по-тежка обида да използваш си е просто друг начин да изразиш несъгласие с мнението на този човек (но като добавяш несъгласие със някакъв аспект от съществуването на самия човек, което вече не е много хубаво) - все пак "не съм съгласен" или "ти не си прав" звучи по-добре) - избягвайте заяждания, защото не ми се ще да се присягам за голямата ножица.
                      местата във вашите изказвания, които се надявам да промените - или поне, да не им обръщате внимание, защото не сме тук за да се заяждаме на лична оснава или за да се нападаме по подобен елементарен начин (не обвинявам никого - случват се такива неща - просто си ги оправете нещата).[/siz]

                      Comment


                        #56
                        Напълно подкрепям позицията на Големия. Добрия тон трябва да се спазва. Но нека се има предвид, че аз реагирах на "непредизвикана външна агресия" и в това си действие аз имах право. От своя страна и аз използвах силни думи, които ще оттегля в случай, че уважаемия Махадева поднесе извиненията си за тези безпочвени и обидни по мой адрес твърдения. Нека спазим духа на добрия тон.
                        "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                        Comment


                          #57
                          Въобще не виждам никаква причина да се извинявам за каквото и да бил заставам зад всяка своя дума...да, добре съгласен съм за добрия тон, но аз твърдя, че не съм излизал от него...или поне не много...няма тук да соча Фашо с пръст и да казвам "Ама той започна пръв," но искам да подчертая, че това за "голямата ножица" е долна буржоазна цензура :twisted: всеки има право на мнение и аз казвам, че Фашо е кух, не за друго, а защото наистина съм сигурен, че той не следва идеалите си така както би трябвало да го прави....подчертавам, че в това отношение И АЗ СЪМ КУХ, защото за много от нещата, в които вярвам не правя нищо...даже и вегетарианец не можах да стана, въпреки че устисках близо 2 години :evil: но както и да е....
                          и тук да отбележа нещо много важно...Фашо, мислите не трябва да ВЛИЗАТ в главата, те трябва да ИЗЛИЗАТ от нея. това е много важен въпрос и се радвам, че го поставяш :twisted: защото как се формират мислите...Битът ли определя съзнанието (както твърди Маркс) или съзнанието определя бита (както твърдят...ми, не знам, примерно аз ) защото не ми се струва нормално мислите да влизат в главата...освен ако не си жертва на пропагандата на Гьобелс примерно :evil:
                          Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                          каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                          каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                          каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                          Comment


                            #58
                            Тъй значи - както знаете демокрацията не се въди по тоя форум, никак даже .
                            Постнах това предупреждение да не би да се увлечете много в емоциите - ако това не се случи, няма проблем от моя страна. т.е., ако и двамата не се обиждате от изказванията си един към друг - не ги променяйте тогава. (но ако започнете да ставате много сериозни в емоционалното си отношение...).

                            Comment


                              #59
                              "Are you talking to me...are talking to me...to me"
                              Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                              каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                              каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                              каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                              Comment

                              Working...
                              X