Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сталинград

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    На мен пък ми се струва / въпреки че се отклоняваме от темата/, че работата на началника на ГЩ е важна именно поради изброените по-горе от теб причини. Въпросът за координирането и организацията винаги е решавал не само сражения или войни, развитието на икономиката и т.н., а и направо развитието или смъртта на дадена култура или цивилизация. така че най-трудно е да се намери подходящ човек, който да осъществява всички връзки и организира усилията. Аз поне не се сещам за претендент след Халдер - истински пример на организираност, според дневника му.
    "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

    Comment


      Е, че постът е много важен - няма съмнение. Но е важен в определена структура, която Хитлер унищожава още преди Халдер да напусне този пост.
      Но мисълта ми беше друга - ако назначиш някого на този пост той ще има достатъчно време да влезе в курса на нещата и да се запознае със задълженията си. Време, което е изгубено, ако преназначаваш ръководител на ниво армия (забележи - не началник на щаб, а именно командир) по време на рискована операция. Още повече, ако става въпрос за човек, който от няколко месеца не е на действителна служба.

      Comment


        Да, тук си напълно прав.
        Що се отнася до поста началник на ГЩ,при Хитлер той е наистина почти без значение, особено към края на войната, което разбира се дължи на стила му на управление - крайно авторитарен и начинът на вземане на решения - под напора на момента, без никакво обсъждане.Както е, разбира се и пир всяка диктатура - да не би да имаше значение кой бе началник на ГЩ на БА по бай-Тошово време? /То не че сега има, де /
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          Íà ñàéòå ïðåäñòàâëåíà ñîâåòñêàÿ ïàòðèîòè÷åñêàÿ ìóçûêà (ïåñíè è ìàðøè) â ôîðìàòå MP3 à òàêæå òåêñòû ïåñåí

          Това трябва да го имате!

          Що се отнася до Сталинградската битка да направя реклама на темата Биографии на немски офицери от ВСВ - скоро ще има нещо големичко за дядо ви Паулус със доста снимчици

          Comment


            "Мамо, градът се умори, оръдията се умориха, камъните се умориха, ние не се уморяваме!"
            Из писмо на съветски войник под Сталинград.

            Comment


              Fasho написа
              геройската съпротива на немските войници защитаващ родината в сражениевто при Сталинград.
              :? :? :?
              Michael Wittmann пък призовава да се преклоним пред подвига на германските войници!абе каква е тази геройска съпротива и подвиг???? :twisted: Германската армия напада ЧУЖДА страна без предупреждение окупира по голямата част от източната и територия стига до един от най големите градове опитва се да го превземе,при което е обградена(почти унищожена) и принудена да капитулира!нещо не се вързва с моите понятия за геройска защита на родината и подвиг :twisted: Руснаците имат доста неуспехи през началния етап на тази война и въпреки това се бият смело защитавайки родината си и никаде не видях да ги наричате герои и да смятате техните действия за подвиг какъвто несъмнено са!

              Що се отнася за битката при Сталинград мисля,че това е велика битка на две армии в която и двете страни показват голяма твърдост и желание за победа!смятам също така че тя е един от преломните моменти в тази война.това е първото голямо поражение на немската армия(докато при Москва тя е отблъсната тук е унищожена)

              Някаде в твмата стана въпрос за сражението при Харков през пролетта на 1943год(ако не се лъжа).В филмите по Discovery се споменава за тази битка,но не се дават подробности.там тя е определена като голямо поражение на РККА,нанесено от отстъпващата германска армия,след победата и при Сталинград.ще помоля ако някой има повече имформация за тази битка да я сподели с мен ще съм му много благодарен
              Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

              Comment


                мятам също така че тя е един от преломните моменти в тази война.това е първото голямо поражение на немската армия(докато при Москва тя е отблъсната тук е унищожена)
                Е, хайде пък сега - това са много силни думи. Ако немската армия беше "унищожена" тогава, то защо войната е продължила. Хубаво е да се изразяваме точно - унищожена е не немската армия, а една от немските армии - 6-та.

                А за битката при Харков (то си е цяла операция), наистина е голям провал на РККА. Сега нямам време за подробно описание, но накратко - това е провал на настъплението на РККА, като характерно е, че е провал на самата настъпателна доктрина. А от немска страна операцията доказва ефективността на доктрината за еластичната мобилна отбрана и показва какви биха могли да бъдат нещата, ако Хитлер не се месеше в армейските дела.

                Comment


                  Аз потърсих малко в google.com и ask.com и от намереното направих тема обаче то са като парченца от пъзел. Нямаше много неща които вършеха добра работа.

                  Comment


                    Erich Von Manstein написа
                    lancelot написа
                    Fasho написа
                    геройската съпротива на немските войници защитаващ родината в сражениевто при Сталинград.
                    :? :? :?
                    Michael Wittmann пък призовава да се преклоним пред подвига на германските войници!
                    Напълно подкрепям Витман!
                    Абе вие четете ли се какво пишете :? :stupid:

                    Comment


                      Е, той Fasho такива си ги пишеше, ако си спомняте. И едва ли някой друг, освен самия той се връзваше на тия приказки. Естествено, че това е пълна глупост (горе-долу толкова, колкото сащианците "защитават родината си" в Ирак в момента ).

                      Comment


                        ---

                        И какъв е подвигът???? Професионализъм да, ама героизъм Че то и професионализмът им не е във всички области и то не говоря за края на войната.
                        Ама верно то нали Хитлер беше виновен за всичко :lol: :lol:

                        Comment


                          И къде по-точно съм споменал че има някакъв "подвиг"? Ако можеш да ме подсетиш, че нещо не ми идва на ум...
                          И въобще, възхищението в тея работи няма място, според мен (впрочем, казвал съм го не веднъж). А ти, Гоги, явно в случая спориш с някакъв въображаем събеседник, защото това, което ми приписваш не съвпада с нещата, които твърдя в рамките на форума.

                          Comment


                            Gaden Gogi написа
                            Ама верно то нали Хитлер беше виновен за всичко
                            Ми ето ти сам си го каза :lol: :lol:

                            Comment


                              gollum написа
                              И къде по-точно съм споменал че има някакъв "подвиг"? Ако можеш да ме подсетиш, че нещо не ми идва на ум...
                              А ти, Гоги, явно в случая спориш с някакъв въображаем събеседник, защото това, което ми приписваш не съвпада с нещата, които твърдя в рамките на форума.
                              A ти защо си мислиш че света около тебе се върти и всеки мой пост е насочен персонално към тебе? То бива его бива ама пък толкова.
                              И за да ти дойде на ум: за да стане някой герой то той обикновенно извършва някакъв подвиг. Та конкретно става въпрос как геройски са защитавали родината си в Сталинград.

                              Comment


                                Не е въпрос на "его" в случая - става въпрос за начинът по който се обръщаш - "вие", т.е., вие всички преждеговорившите. Или поне на мен така ми звучи.
                                А това за "геройската защита на родината" го е писал потребител, който от няколко месеца не се е вясвал на форума и поначало пишеше, меко казано, странни неща. Така че си отправяй въпроснет коментари към него (или ако има други, които споделят неговото мнение).

                                Comment

                                Working...
                                X