Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тези жени какви са, дето заедно с немските военнопленници носят труповете?

    Comment


      Kramer написа Виж мнение
      Тези жени какви са, дето заедно с немските военнопленници носят труповете?
      Немски военнопленнички ще да са. Твоят адаш Йозеф Крамер добре ги е подбрал - все едрички, сочни...

      Comment


        Konstanca, 1941
        Attached Files
        "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

        Comment


          Снимки от Кампанията на Изток от първите часове на 22 юни 1941 г.

          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment


            Много интересна фотоподборка от боевете през 1941 г., май всичките са все от действията на части от първи механизиран корпус (РККА) и немски части от 4та танкова група. Много снимки, от всякакви ракурси, вероятно повечето - немски.
            Всичките снимки като списък: тук
            Първи епизод, с два унищожени КВ-1 и няколко Т-26ци, на подхода към някакъв мост: тук. Вероятно на пътя пред тях, отвъд моста, е имало противотанково 88 мм оръдие.
            Три снимки слагам направо тук:


            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Една интересна колекция снимки:


              Тъй като съм на работа, интернетът ми е доста ограничен и не знам дали вече са пускани - прегледах предните страници, но 75% от снимките не се зареждат поради ограниченията.

              Снимка n.10 - този немски войник не носи ли ППШ? Поне кожухът над цевта много прилича на този на ППШ.
              "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

              Comment


                Определено е ППШ!

                И нещо интересно именно за ППШ:

                Comment


                  Цялата колекция за ВСВ на Атлантик:

                  The Atlantic covers news, politics, culture, technology, health, and more, through its articles, podcasts, videos, and flagship magazine.
                  "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                  Comment


                    Снимките са супер интересни, мерси.

                    Comment


                      Надявам се да не е качвано тук - цветни/оцветени снимки от Англия и Франция преди и след D-day - http://life.time.com/history/before-...france-1944/#1

                      Comment


                        feersum написа Виж мнение
                        Една интересна колекция снимки:


                        Тъй като съм на работа, интернетът ми е доста ограничен и не знам дали вече са пускани - прегледах предните страници, но 75% от снимките не се зареждат поради ограниченията.

                        Снимка n.10 - този немски войник не носи ли ППШ? Поне кожухът над цевта много прилича на този на ППШ.
                        Може и да е ППШ, ама аз друго забелязах, снимка 31, пише немски солджъри, през ранната 1943 година в Сталинград - и няма сняг, туристи направо

                        Comment


                          ето музикален клип с интересни снимки поне за мен... http://www.youtube.com/watch?v=8VOv4...ctr=1361122974

                          Comment


                            VeskoD написа Виж мнение
                            ето музикален клип с интересни снимки поне за мен... http://www.youtube.com/watch?v=8VOv4...ctr=1361122974
                            Веско, тва не ми го отваря с никакъв браузър, сега проверявам, ама много съм замислен

                            Comment


                              странно...с експлорър-а не става ли ? снимките са интересни, някои дори забавни...имам усещането че немците са тръгнали на Изток с голям ентусиазъм..говоря за обикновенния войник. На други снимки има момчета на по 16-17 год. които се усмихват заминавайки на фронта..вероятно от Hiltersjugend...

                              Comment

                              Working...
                              X