Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от войната.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Колона катюши преминава през Бургас - 1944 г.

    Comment


      Летейки ниско над водата за да не бъдат открити, немски транспортни самолети Юнкерс Ю-52 "Берта Дора" доставят подкрепления в Тунис.
      Разтоварване на муниции доставяни с Ю-52 в Тунис.

      Comment


        Генерал-лейтенант Фриидрих Фьорч - началник щаб на 18-та армия,а през 1945 година е началник щаб на армейската група "Курланд". Носител е на Рицарския кръст.

        Comment


          Появата на по-силно бронирани съветски танкове, като КВ и ЙС принуждава германците да търсят спасение. Отговора на Юнкерс е поставяне на
          37 мм. противотанкови оръдия ФЛАК 18 на свойте "Щуки".
          1. "Щука" на полигона по време на калибровка.
          Появата на още по-бронирани танкове като ЙС-2 е нов проблем, но тук решението е по-лесно.
          2. Механик зарежда оръдието с новите 37 мм. противотанкови снаряди с
          волфрамово ядро.
          Резултата е унищожителен.
          3.Групата ЙС-2 даже не е успяла да се разгърне!

          Comment


            Страхотни снимки, довечера ще кача снимки от колекцията ми, чудя се дали и да не кача някои рисунки за войната.

            Comment


              чудя се дали и да не кача някои рисунки за войната
              Може, няма лошо, но ги качи в отделна тема - създай я за случая - "Рисунки от войната".

              Comment


                Макар, че е на японски историята ми е ясна. Противотанкова засада на
                луфтвафе.Че е на луфтвафе няма две мнения, вижте петлика на офицера (с бинокъла). 128 мм. противосамолетно оръдие поставено на огромна кръстачка на позиция. Мощни хидравлици поемат страхотния откат. Не виждам кой танк ще дойде по-близо от 1 800 метра. Обърнете внимание,че това огромно оръдие е поставено на открита местност и дори не е замаскирано. По това може да се съди за нивото на съветската въздушна дейност. Снимката е от източния фронт през 1944-та.
                Last edited by еМГето; 26-03-2008, 17:18.

                Comment


                  Една любима моя снимка, руска атака на фона на свален немски самолет, заслужава награда!

                  Comment


                    Тази снимка е вероятно от Сталинград. Опашката на самолета е от Ю-52
                    (транспортен).

                    Comment


                      Снимки от септември 1944г. София:
                      Снимки 1 и 2 -пред моя университет
                      Снимка 3 -пред Руски паметник.

                      Comment


                        Ъъъ, снимка 2, според мен, не е пред СУ, а е малко по-далеч - след "Св. София" и "Раковска" има едно място, което много точно отговаря на къщите, които се виждат отзад във фона.

                        Comment


                          Както е известно през Втората световна война германците не са употребя вали реактивна артилерия в мащабите използувани от съветската армия и
                          западните съюзници. До самия край на войната шест и десетцевни реактивни минохвъргачки са били използувани ограничено. Масово, обаче са
                          употребявани ракети,особено в уличните боеве.
                          снимка 1 - Немци подготвят за изстрелване 280 мм. фугасни ракети.Всяка ракета съдържа по 50 кг. тротил.Ракетите пристигат от завода в метални
                          (от винкел) рамки,които се поставят на примитивни стойки.Ъгъла на стой ките се променя, с което се променя и далекобойността.Просто, лесно,
                          практично,бързо и без скъпи установки.Максималната далекобойност е до
                          2 300 метра.
                          снимка 2 - Залп! Обърнете внимание на купищата рамки от изстреляни ракети.
                          Last edited by еМГето; 27-03-2008, 14:15.

                          Comment


                            еМГто, не знам тук ли е мястото за тази корекция, но:

                            1. В германската артилерия използват два типа реактивни миномети, които представляват гладкоцевни оръдия (тръби), разположени на колесен лафет, от които се изстрелват реактивни мини - съответно с калибър 150 и 210 мм. 150 мм установка е шестцевна, а 210 мм е петцевна. Разликата със съветските и други варианти, които се изстрелват от носеща релса, е в устройството на реактивния движител на снаряда/мината. При немския вариант дюзите са така устроени, че придават въртеливо движение на мината, което значително увеличава стабилността й при полет й я прави по-точна. За сметка на това е по-сложна за производство.

                            2. Отделно сходни по устройство реактивни мини са използвани и по-друг начин - като се изстрелват от лека метално-дървена рамка, която може да се разполага както на земята, така и на някаква машина. Това, разбира се, прави мините по-неточни и с по-малък обсег. В този вариант има много най-различни съчетания - включително и за десет пакета на рамка (ако приемем за "пакет" една мина в рамката й). Доста различни са и калибрите на мините - от 210 та до 320 мм.

                            И двата типа установки използват разнообразни мини - осколъчно-фугасни, запалителни и димни. Първоначално са били създадени (първият тип) за създаване на димни завеси или за химически снаряди, затова и се наричат "Небелверфер".

                            Comment


                              Голум, не зная от къде е твоята информация,но аз никога не съм виждал
                              петцевна! Може би е нещо много рядко! Аз говоря за 150 мм.
                              снимка 1 - шестцевна на оръдеен лафет и
                              снимка 2 - десетцевна на Опел Молтир
                              Калибъра и на двете е еднакъв!

                              Comment


                                Петцевната е 210 мм. Иначе, да, бях забравил за тази установка - 10-цевната, но тя не е на колесно шаси, а е самоходна (на някакъв френски бронетранспортьор или влекач беше, вече не помня точно). Прикачам и една снимка на 5-цевната установка.

                                Comment

                                Working...
                                X