Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любима личност от ВСВ

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    ---

    десантните кораби и онова "подаване на ръка на Айзенхауер " , но "всеки си има мнение"...

    Comment


      #17
      von Danitz написа
      десантните кораби и онова "подаване на ръка на Айзенхауер " , но "всеки си има мнение"...
      Добре де кажи ми все пак каква му е била ролята в десанта, защото аз не знам за такава пък и може и аз да бъркам нали затова е форума да си помагаме, макар че до последно се съмнявам за неговото участие.
      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

      Comment


        #18
        ---

        Най-подробно е описано в "Историята на Втората световна война " от Уинстън Чърчил и в "Кръстоносния поход в Европа". бил е основоположника в както са ги наричали тогава "амфибийни" операции. Контролира констроирането и производството на различните танкодесантни ш ликш кжробш, както и изкуственото бетонно пристанишще и тръбопровод под Ла манша. Айзенхауер го назначаваза морски командващ точно по тази част. За бомбата и Ирландците сте абсолютно прави, но това е друга война. Той син на брат на княз Александър, мисля че се казва Петер. Поангличанстват си фамилията през Първата световна, когато Сакс-Кобург-Готите и Брауншвайк -Хановерци стават Уиндзори Батемберг -Маунтбатъни

        Comment


          #19
          Кънингам и Чърчил, другите белднеят пред тях.

          Comment


            #20
            Кой Кънингам, морският ли, средиземноморският, матапанският ли или брат му, авиационният?
            А Чрчил що е велик, той ли прецака Хитлер или японците?
            Може би пецака Мусолини, те май са си в категорията, а да, и е литератор

            Comment


              #21
              ---

              Малка категоризация на личностите дотук.
              Сред споменатите на първо място:
              Уинстън Чърчил - 4 гласа
              Адолф Хитлер - 2 гласа
              с по един глас:
              Манщайн
              Кънингам
              Гудериан
              Валтер Шеленберг
              Берия
              Цар Борис III

              Сред споменатите на второ място:
              Ямамото
              Херман Хот
              Уинстън Чърчил
              Неделчо Бончев
              Йосиф Сталин
              Йозеф Гьобелс
              Димитър Списаревски
              Гудериан

              Споменатите на трето и т.н. място прилича на изброяване на знанията за участвалите във ВСВ политици и генерали, затова няма да го пиша.
              Избора на любима личност е доста показателен за мен
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #22
                Моите любимци:

                Ерих фон Манщайн
                Хайнц Гудериан
                Ервин Ромел

                от танкистите -
                Ернст Баркман
                Михаел Витман
                Франц Баке
                Карл Кьорнер

                от кригсмаринето - Дьониц
                от Абвера - Канарис разбира се

                генерал-полковници и фелдмаршали -
                Халдер
                Лееб
                Бок
                Рундщедт
                Мантойфел

                Comment


                  #23
                  Непълни резултати

                  Всъщност, ако ще прави нещо като класация, би било добре да е така - един човек = един глас, като на първа и втора позиция да слага само по една личност. Иначе нещата се размиват
                  По темата - вчера прехвърлих една книжка за Гьоринг - попълних немалките празнини в знанията си, а също научих и много нови неща. Оказа се, че фразата за "масло или оръдия", която става фирмена за Райха била негова. Въобще, оказа се интересен персонаж, доста по-интересен от това, което аз предполагах. Например, не знаех, че е командвал "летящия цирк" на Рихтхофен до края на ПСВ.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #24
                    Рихтхофен Червения Барон ли? Защото нали има още един Манфред фон Рихтхофен.

                    Comment


                      #25
                      Не, не, аз не съм се изразил правилно - нека всеки си изброява колкото си иска - аз обаче ще взимам само по една личност за първо и една за второ място.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #26
                        А добре, тъкмо ще си служа всички любмци отново

                        Днес дадох Properties на папката ми ww2 и открих че в нея имам 10 300 файла и 900 папки

                        Comment


                          #27
                          Василий Зайцев !!!

                          Истински герой!
                          Но разкажи със думи прости на тях, на бъдещите хора, които ще поемат поста ни, че ние храбро сме се борили!

                          Comment


                            #28
                            A za]o broi[ samo edin glas zaKyningam? moqt i tozi na Plamen правят два.
                            Та ако делим военни и политици:
                            Политици
                            1. Чърчил
                            2.Хитлер (принципно този трябва да е първи, ама предвид че е загубил войната)
                            Военни:
                            1. Кинингам
                            2....хм друг не ме впечатлява.

                            Comment


                              #29
                              дядо ми! - ефрейтор, командир на оръдие във втора бронеизтребителна дружина.

                              Comment


                                #30
                                Командира на VF-214 Black Sheep
                                Грегъри "Папи" Боингтън
                                Can't talk! Got to Shoot!

                                Comment

                                Working...
                                X