Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Panzerwaffe нагледно

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Може би трябва да добавя тази информация (за персонала) в моята организационна тема, досега съм се фокусирал само върху техниката.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #77
      Аз да те питам: само танковите подразделения ли ще онагледяваш или всички подразделения (поне бойните), които влизат в танковите дивизии?
      Last edited by Imperial; 23-05-2013, 01:54.

      Comment


        #78
        По принцип искам всички, но ще става бавно. Скоро ще пусна мотопехотата.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #79
          Скоро ще пусна мотопехотата.
          И двата типа, т.е. на камиони и БТР-и, предполагам (като отделни постове или картинки?)? Ако правилно си спомням, по идея трябваше от четирите батальона един да е на БТР-и, останалите - с камиони. Ама май на практика не винаги се получава така. Плюс разузнавателния батальон - там една рота е с БТР-и (те въобще са доста шарени).

          Comment


            #80
            Всъщност по идея всичките трябва да са бронирани, това с различните роти е поради недостиг на SdKfz 251, и наистина има и дивизии въобще без такива. В артилерията също има недостиг на полуверижни машини...

            В разузнавателните са SdKfz 250, по-малките (които са ми любими всъщност). Техните специализирани версии за щурмовата артилерия ги има вече нейната картинка.

            Първо ще пусна тези на камиони, понеже съм направил всички машини за тях, занимавам се сега с човечетата, че са ми по-сложни.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #81
              Да, по идея всичките трябвало да са бронирани, но това е идеята. Дори по щат първоначално е по един батальон във всеки от двата полка (когато още са с бригади), а после - само един батальон от четирите (трите). Като за тях разработват разните забавни варианти на база БТР: самоходни миномети, самоходни ПТ-оръдия, самоходни пехотни оръдия (75 мм) и самоходни зенитки - все за мотопехотата, щото по идея там всичко трябва да е самоходно - поне в БТР-батальона, а не моторизирано (каквото остава в двата или трите други (пак малко зависи от окомплектованост и прочее, но по идея са четири батальона мотопехота)). Обаче подозирам, че си е играчка да ги добавяш и тях.
              Отделно имаш сапьорния батальон, който пак трябва да е на БТР-и (и май най-често е, между другото), плюс споменатия разузнавателен батальон с по-малките БТР-и - и те с цяла гама специализирани варианти (поне с 28/37 мм ПТ-оръдия, плюс някакъв зенитен, после им добавят и 75-мм пехотни). Хубавото е, че веднъж ако ги моделираш за 251-ките, същите "надстройки" трябва да стават и за 250-ките.
              Между другото, ако правилно си спомням, в моторизираните дивизии даже съвсем няма бронирана пехота, т.е. пехота с БТР-и (дори за един батальон не стига).
              Last edited by Imperial; 23-05-2013, 01:54.

              Comment


                #82
                Веднъж като съм направил базовата машина, вариантите й не са трудни. Например да извадя КВ-2 от КВ-1 ми отне по-малко от час.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #83
                  Преместих съответните мнения от другата тема.

                  .................................................. .................

                  Още обсъждам таблицата за мотопехотната рота с Leo Niehorster, засега ето само малко превю.



                  ...

                  което е грешно, отзад са макс. 6 души. Късно е, изморен съм и не мисля...
                  Last edited by Imperial; 23-05-2013, 04:14.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #84
                    Хъм, те не са ли основно с друг тип камиони (по един на отделение - щото тук ще са по два (както, да речем, е при французи и британци))? Или поне някакъв такъв спомен имам. Иначе са готини - тъкмо щях да те питам как ще направиш "войничетата", обаче гледам, че се е получило отлично . Само картечницата е малко така "обща", без някакви детайли .

                    Comment


                      #85
                      Ами не, Kfz 70 Krupp "Protze" е стандартния камион на мотопехотата до 1942, когато излиза от производство и се заменя от по-прости за производство и същевременно с по-добри характеристики камиони (но реално от тогава нататък мотопехотата се вози на каквото й попадне).

                      Мотористите не са завършени изобщо, не ги харесвам и ще си играя още с тях.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #86
                        В началния пост добавих Механизирана и Моторизирана пехотни роти.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #87
                          Panzer-дивизията започна да получава и артилерията си.

                          Добавих в началния пост на темата батарея 105мм гаубици.

                          Със специален поздрав за gollum.

                          Не се стеснявайте да коментирате и особено да посочвате грешки, неточности, неясноти.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #88
                            Супер е! Сега остава да спретнеш някоя игра с всичката тази графика (ъпдейтнат панцер генерал )

                            Comment


                              #89
                              gollum написа Виж мнение
                              Хъм, те не са ли основно с друг тип камиони (по един на отделение - щото тук ще са по два (както, да речем, е при французи и британци))? Или поне някакъв такъв спомен имам. Иначе са готини - тъкмо щях да те питам как ще направиш "войничетата", обаче гледам, че се е получило отлично . Само картечницата е малко така "обща", без някакви детайли .
                              Намерих отговора на този въпрос. Моторизираните пехотни роти в Panzer-дивизиите и в моторизираните пехотни дивизии са различни. Тъй като тези в Panzer-дивизиите са един вид ерзац-механизирани, камионите им са с уж висока проходимост. Е, доколкото разбирам наистина са доста прилични камиончета, но все пак с вериги не могат да се сравняват. В моторизираните пехотни дивизии камионите са обикновени и побират по цяло отделение.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #90
                                Аха, ясно, това обяснява нещата (защото бях тръгнал да смятам тези специализирани камиончета и просто не излизаха достатъчно, за да покрият всички моторизирани роти в ТД и МПД). Има логика като толкова много други ерзац неща при тях (но като няма достатъчно пари и ресурси, а ще строим бързо голяма армия, така е ).

                                Comment

                                Working...
                                X