Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Византийската войска

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Ето ви книжки

    Osprey - Men At Arms n.247 - Romano - Byzantine Armies 4th-9th Centuries.pdf 8.14МB

    Osprey - Men At Arms n.089 - Byzantine Armies 886-1118.pdf 17.7МB

    Втората част на тази, беше спомената по-долу, я тегля още.

    Osprey - Men At Arms n.333 - Armies Of Medieval Russia 750-1250.pdf
    9.2МБ
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #92
      Сега трябва запалянковците на тема Визнатия да ти целуват ръка А?
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #93
        Е, просто споделям парче от баницата
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #94
          Бре, толкова ли няма интерес
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #95

            Има разбира се но още чета!
            НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

            Comment


              #96
              Osprey - Men At Arms n.287 - Byzantine Armies 1118-1461AD.pdf

              Само картинките в средата са обаче. И така са интересни. Но не ги ли рисуват с малко повече желязо отколкото трябва.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #97
                Аз мисля, че късна Византия си е точно толкова добре въоръжена
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #98
                  Да, дотогава вече металургията е била доста добре развита, но предполагам основните доспехи са били плетените ризници. Имам известни съмнения по отношение на сръбския рицар, бронята в която е от времената на Янош Хуниади и Владислав Варненчик най-рано.

                  Comment


                    #99
                    Сръбският рицар си е живо менте, макар че може да има проникване на Унгарско влиание в сърбия през този период. да не забравяме, все пак , че тежката сръбска конница на княз Лазар решава битката при Никопол през 1396 година в полза на турците
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      Ето още по темата, макар и малко по-късно.

                      Osprey - Men At Arms n.140 - Armies Of The Ottoman Turks 1300-1774AD.pdf
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        А тези системки само с Акробатриидър ли се отварят?
                        ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                        Comment


                          Да.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            za knigite

                            Imperial, super mnogo me izradva s tova postvane na knigite za Vizantiya!!! Az tochno gi tursya i se chudya kak da gi kupya i ti mi podnasiash tazi strahotna iznenada!
                            Vpechatleniya ot tyah - ami svalih si tazi za 4-9 v., pregledah glavno kartinkite ot tazi za 10-12 v. (abe ne se svalia dokrai i taka ne moga da ya save-na, tupichko stava) i gledah kartinkite na tazi ot 12-15 v. Tazi za ranna Vizantiya malko me razocharova, nesthto vizantiiskite shlemove ot perioda ne mislia che sa takiva. Specialno shlemat na konnika ot 7 v. e vzet ot izobrajeniyata na sreburno plato ot Cyprus ot 630 g., samo che go predstaviat kato kojena shapka vurhu shlem (ako sum razbral pravilno), koeto mi se struva tvurde daech ot istinata. Puk i ima izlishni neshta spored mene - tezi armenski seliani i sveshtenici vuobshte ne im e tam miastoto.
                            Za perioda 4-9 v.ima vajen vupros, koito i drug put sum povdigal - ima mnogo izobrajeniya ot perioda s rimliani/vizantiici v musculesti riznici. Istoricite kazvat, che tova e prosto hudojestven stil na rimlianite/vizantiicite da izobrazyavat voinicite v drevni dospehi. Tova moje i da e taka, no kakvi sa vse pak dokazatelstvata тези твърдения и какво казват по въпроса Tactica-ta na Leo i dr. vizantiiski voenni rukovodstva?
                            За другите две книги само хубави неща мога да кажа. Почти всичко в тях ми изглежда достоверно. За сръбския рицар - той е от 15 в. така че е възможно да изглежда така.

                            Comment


                              Да не забравяме, че тези книжки са си малко пропаганда
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment


                                Ето снимка на император Йоан VIII Палеолог 1425-1448
                                предпоследният владетел на Византия
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X